Instagram Repost Nedir, Repost Nasıl Yapılır?

Instagram Repost Nedir, Repost Nasıl Yapılır?

İnstagram gördüğümüz paylaşımlar tam da bizi anlatıyor olabilir. Başkasına ait olan veya kendimize ait olan bu paylaşımlara “post” denir. Repost nedir, repost ne demek ile anlatılmak istenen paylaşımını yani Post’un farklı bir sayfada paylaşmak demektir. Repost işlemi nasıl yapılır tüm uygulamalarda bulunur ancak Instagram için farklıdır.

Paylaşılmış postun bir başkası tarafından paylaşılması işlemi olan Repost her uygulamada kendine has isimler al. Repost işlemini Twitter uygulamasında “retweet” olarak biliriz. Nasıl ki her uygulamada kendine has bir terim var, İnstagram paylaşımı için “Post” kelimesi kullanılır. Twitter’ da sağa doğru ok işaretini seçerek repost yaparken İnstagram için aynı durum söz konusu değildir. Instagram Repost nedir anlaşıldığına göre nasıl kullanılıyor onları inceleyelim.

Instagram Repost Programı Nasıl İndirilir?

Repost mantığı birçok uygulamada olduğunu belirtmiştik. Youtube, Facebook gibi uygulamaların hepsinde var. Ancak Instagram repost’ u uygulamanın kendi içinde yok. Bu nedenle birçok kullanıcı ekran alıntısı yaparak uzun uzadıya uğraşlar içerisine giriyor. Repost programı ile kolay olur. Instagram Repost Programı her cihazda aynı şekilde ulaşılır değil. Instagram repost programı nasıl indirilir seçenekleri şu şekildedir:

  • Apple yazılımlı cihazlar için Appstore uygulamasını bulun. “Repost for Instagram” aratmasını yapın ve çıkan sonuçlardan en üsttekini seçin. Program dakikalar içerisinde yüklenir.
  • Android tabanlı cihazlarda “Google Play Store” uygulamasını açarak yine Instagram’ da repost programı araması yapın. Programı cihaza indirerek hemen kullanmaya başlayın.

Instagram Repost ne demek ve nasıl kullanılır biraz teknik donanım ve İngilizce bilgisi gerektirir. Ayrıca Repost programları çok sayıda mevcuttur. Aralarından seçim yapmak oldukça zordur. Paylaşılmış görseller dışında igtv repost yapmak ta mümkün. Her repost programı video repostu yapmaz. Instagram repost programlarından seçim yapmak biraz zaman alır. IGTV Repost nasıl yapılır için indirilen bazı programlar ücretli destek sağlar.

 

Instagram’da Repost Nasıl Kullanılır?

Instagram’ da başkasına ait post edinmek ve sonra bunu paylaşmak için özel bir uygulamaya ihtiyaç duyulur. Birçok kişi birbirinin repost paylaştığını görüyor ancak kendisinde neden repost özelliğinin bulunmadığını sorguluyor olabilir.  Repost nasıl kullanılır öğrenebilmek için cihazınızın özelliğine göre ayrı bir program yüklemeniz gerekiyor.

  • Repost programını kullanmak için Google Play Store’ dan indirmeniz gerekir.
  • Repost programını indirdikten sonra beğendiğiniz post’ un sayfasına gidin ve o postu bağlantısını kopyasını seçin.
  • Program size repost yapmak isteğiniz paylaşımı nasıl görünmesini istediğiniz soracaktır.
  • Seçimi yaptıktan sonra repostun altına istediğiniz açıklamayı yazmanız da mümkün.
  • Görünmesini istediğiniz repost ayarları kullanılır ve hemen sonra Instagram uygulamasını açın.
  • Kendi sayfanızda paylaşma seçeneğin açarak kayıtlı repost paylaşılır.

Repost nasıl kullanılır için program yüklemek şarttır. Programsız repost paylaşmak mümkün ancak görüntü kalitesi düşük olur. Bu nedenle Instagram Repost programı indirmek önemli. Repost programı indirmeden paylaşım yapmak için ise ekran görüntüsü alarak resmin kenarlarının kesilmesi gerekir.

Instagram IGTV Repost programı videolarda kesme ekleme yapmaya izin verir. Bunu için video download programı edinmeye gerek yoktur. Instagram repost içerisinde mevcut. Ancak kullanımı çok daha zor ve bazı efektler ücretlidir. IGTV Repost nasıl yapılır için Youtube videolarını izlemek adım adım anlatılır. Ancak yine de video üzerinde yapılacak her değişim oldukça zaman alıyor.

IGTV Repost nasıl yapılır biraz vakit ayrılarak kolayca öğrenilir. Ancak ünlü birinin videosunu değiştirerek yayınlamak yasal olarak repost yapanı zora sokar. Bu nedenle mümkün olduğunca video repost işlemlerinde oynama yapmamak olduğu gibi paylaşmak gerek.

 


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67