Instagram Reklam Veremiyorum Nasıl Düzeltebilirim

Instagram Reklam Veremiyorum Nasıl Düzeltebilirim

Instagram reklam veremiyorum nasıl düzeltebilirim 2022, Instagram üzerinden reklam vermekte olan ancak sorun yaşamaya başlayan kullanıcılar tarafından merak edilen bir içerik olarak ön plana çıkmaktadır. Bahsi geçen bu sosyal medya platformuna bakıldığı zaman pek çok amaca yönelik hizmet verdiği ve bu kapsamda birbirinden farklı profillere ev sahipliği yaptığı görülmektedir.

Fazla takipçiye sahip olan ve aynı zamanda yeni meslek olarak değerlendirilen influencer olan kişiler, kendi hesapları üzerinden reklam paylaşımları yapmaktadır. Buna benzer daha pek çok reklam paylaşımlarında ortaya çıkan sorun, bu durumun nasıl düzeltilebileceği sorusunun da merak edilmesine ve araştırılmasına neden olmaktadır. Konu hakkındaki diğer tüm detaylara alt başlıklardan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Instagram Reklam Veremiyorum Sorunu Nedir?

Çoğu kullanıcının yakından ilgilendiği Instagram reklam veremiyorum sorunu nedir başlığı, bu sorunun tam olarak neden kaynaklandığını ve nasıl çözülmesi gerektiğini açıklamaktadır. Instagram, dijital pazarlama konusunda en çok kullanılan araç haline gelmiş ve pek çok kişi tarafından da bu amaçta kullanılmaya başlanmıştır. Ancak bazı zamanlarda reklam verememe sorunu ortaya çıkabilmektedir.

Markaları etiketlemek veya iş birliği paylaşımı yapmak gibi konularda ortaya çıkan bu sorunlar, günümüz influencerları tarafından merak edilen bir konu haline gelmiştir. Ancak şu durum bilinmelidir ki bu soruna neden olan sadece kullanıcılar değildir. Konuyu yakından takip ederek soruna nelerin sebep olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz.

Instagram Reklam Verememe Sorunu Neden Olur?

Reklam verememe sorunu Instagram

Instagram reklam verememe sorunu neden olur sorusu ile birlikte bu konuda çözüme daha çok yaklaşabilirsiniz. Instagram’da yaşanan bir sorun olarak gündeme gelen reklam verememe durumu, birden fazla nedenden kaynaklanıyor olabilir. Bu bağlamda bilmeniz gereken bazı detaylar maddeler halinde açıklanmıştır.

 • İlgili hesabın reklam verme konusunda kuralları ihlal etmesi
 • Facebook tarafından yapılan kısıtlamalar
 • Reklamlara 24 saat içerisinde onay gelmemesi

Bu ve buna benzer durumların meydana gelmesi ile birlikte kişilerin reklam verme konusunda sorun yaşadıklarını görmek pek de zor değildir. Ancak bu durumu çözebilmek amacıyla uygulanabilecek bazı yöntemler de bulunmaktadır.

Instagram Reklam Verememe Sorunu Nasıl Çözülür?

Yukarıda pek çok konuda açıklanan Instagram reklam veremiyorum sorunu, nasıl çözülmesi gerektiği konuda da ele alınan bir içerik olarak ön plana çıkmaktadır. Instagram üzerinden reklam vererek gelirinin büyük kısmını elde eden bazı kullanıcılar, bu sorunun yaşanması durumunda aşağıda yer alan çözüm önerilerini dikkate almaktadır.

 • Kişisel hesap ve işletme hesabı arası geçiş
 • Facebook üzerinde yeni bir marka sayfası açmak
 • Facebook ve Instagram hesabını birbiri ile ilişkilendirmek
 • Facebook platformunda da markanın iyi gösterilmesi

Sıralanan bu çözüm önerilerinin uygulanmasına ve dikkat edilmesine bağlı olarak reklam verememe sorunu tamamen ortadan kalkacak veya yaşanma riski oldukça düşecektir. Aynı zamanda markanızın her iki platformda da geniş kitleye sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

Facebook Olmadan Instagram Reklam Verme

Facebook olmadan Instagram reklam verme, daha önceden bir sorun arz etmekteydi. Ancak yapılan son açıklamalara bakıldığı zaman küçük işletmelerin Facebook hesabına sahip olmadan Instagram üzerinden reklam verebilecekleri müjdesi verilmiştir. Ancak yine de kişilerin bu konuda dikkatli olması tavsiye edilmektedir.

Facebook ile Instagram’ın birbiri ile ilişkilendirilmesi sonrasında bazı entegrasyon sorunları ortaya çıkmış ve hala da çözülememiştir. Yani yaşanan reklam verememe sorunları, bahsi geçen bu durumun neticesi de olabilmektedir. Buradan yola çıkılacak olursa Instagram üzerinden reklam vermek isteyen bireylerin Facebook hesabı da açması tavsiye edilen seçeneklerden biri haline gelmiştir.

Instagram’a Reklam Verme Nasıl Yapılır?

Reklam verme sorununun yanı sıra Instagram’a reklam verme nasıl yapılır sorusu da bu alanda iş yapmak isteyen pek çok kullanıcının merak ettiği konular arasında yer almaktadır. Bu işlemi yapabilmek için izlemeniz gereken adımlar şunlardır:

 • Öncelikle business manager hesabına geçiş yapmanız gerekmektedir.
 • Herhangi bir sorun yaşamamak adına Facebook ve Instagram hesaplarınızı entegre edin.
 • Var olan reklam hesabını ön plana çıkarın veya yeni bir reklam sayfası açın.
 • Kampanya oluşturmak ve diğer işlemler için hesaba giriş yapın.
 • Hedeflerinizi seçin ve belirli bir bütçede karar kılın.
 • Son olarak vermek istediğiniz reklam türünü de belirterek Instagram’a kolaylıkla reklam verebilirsiniz.

Instagram Reklam Örnekleri

Instagram üzerinden reklam verme ile alakalı olarak Instagram reklam örnekleri de merak edilen ve incelenen bir başlık olarak ön plana çıkmaktadır. Henüz ilk kez reklam verecek olan kişiler bu konuda verilen reklamları inceleyerek fikir sahibi olmaktadır. bunun yanı sıra reklamı verilecek olan haber de herhangi bir iş veya ürün olabilmektedir.

 • Marka veya ürün tanıtımı
 • Hizmet tanıtımı
 • Hesap tanıtımı
 • Farklı sosyal medya hesaplarının tanıtımı

Sıralanan bu kategorilere bakıldığı zaman Instagram üzerinden verilen reklam örneklerinin oldukça çeşitli olduğunu kolaylıkla fark edebilirsiniz. Buna bağlı olarak siz de reklam vermek istediğiniz detayı bu seçeneklere bakarak seçebilir ve başarılı bir reklamın ortaya çıkmasına yardımcı olabilirsiniz.

Instagram’da Reklam Vermenin Avantajları Nelerdir?

Instagram’da reklam vermenin avantajları, bahsi geçen işlemin yapılmasına yönelik kullanıcıların ne gibi avantajlardan yararlanabileceğinin öğrenilmesi adına merak edilmektedir. Birden fazla noktada fayda sağlayan bu işlem için söylenebilecek bazı avantajlar aşağıda maddeler halinde açıklanmıştır.

 • Tıklama başına ödeme yapma imkanına sahip olabilirsiniz.
 • Sahip olduğunuz işletmeye müşteri kazandırabilirsiniz.
 • Blog sitenize veya e-ticaret sitenize yönlendirme yapabilirsiniz.
 • Yüksek marka bilinirliği elde edebilir ve aynı zamanda hedef kitleye doğrudan dokunuşlar yapabilirsiniz.

Sıralanan bu faydalara sahip olan reklam verme, günümüzde en çok tercih edilen yöntemlerden biri olarak ön plana çıkmakta ve her geçen gün tercih edilmeye devam etmektedir.

Kimler Instagram’da Reklam Vermeli?

Bahsi geçen işin kimler için uygun olduğu, kimler Instagram’da reklam vermeli başlığı altında yanıt bulmaktadır. Instagram, belirli bir statü veya bütçe şartı koymadan herkesin kendi amacına yönelik hareket etmesine imkan vermektedir. Bu noktada reklam vermek isteyen kişilerin herhangi bir kesimden olması kabul edilemez bir durum arz etmemektedir.

Bunun aynı sıra bir marka kurmak isteyen veya var olan işini büyütmeyi hedefleyen bireyler, Instagram üzerinden reklam vermeyi kesinlikle tercih etmelidir. Aynı zamanda yapılan bu işlem sayesinde kişilerin Instagram üzerinden de para kazanması mümkün hale gelmektedir. Nasıl reklam verilmesi gerektiğini öğrenerek markanızı ve hayallerinizi büyütebilirsiniz.

Instagram Reklam Verme Ücretleri Nelerdir?

Instagram sponsorlu reklam verme ücretleri veya direkt reklam verme ücreti, bu konuda ele alınan bir içerik olmasının yanı sıra bütçe planlamasının yapılmasında da etkili olan noktalar arasında yer almaktadır. Instagram üzerinden etkili bir reklam vermek ve aynı zamanda vereceğiniz reklamın pek çok kullanıcıya ulaşmasını sağlamak istiyorsanız güçlü bir hesaptan yardım almanız tavsiye edilmektedir.

Reklam vermesini isteyeceğiniz kişi ile fiyatları konuşmanız tavsiye edilmektedir. Zira bu platformda reklam verme konusunda belirlenen net bir fiyat bilgisi bulunmamaktadır. Yalnızca yüksek takipçili ve tanınan hesaplardan yardım istediğinizde daha fazla ödeme yapmanız gerektiğini bilmeniz yeterli olacaktır. Net fiyat alabilmek için piyasada tercih edilen isimler ile iletişime geçmeniz tavsiye edilmektedir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67