Instagram Reels Videoları Nasıl İndirilir?

Instagram Reels Videoları Nasıl İndirilir?

Instagram sunduğu özellikler sayesinde büyük bir popülerliğe sahiptir. Bu bakımdan Reels video yapma platformun birçok üyesi tarafından yoğun bir kullanıma tanıklık eder. Keşfet üzerinde kendi bölümü mevcut olup, kullanıcılar tarafından ilgiyle izlenmektedir.

Ancak izleyiciler, bazen bunları telefonlarına indirerek izlemeyi de tercih edebilir. Özellikle çok beğenilen bir videoysa, sürekli internete girip aramaktansa telefon hafızasında olması tercih edilir. Bunda birçok kişinin yoğun paylaşım yapması da söz konusudur. Dolayısıyla birkaç gün önce bile görülen bir fotoğraf, çok gerilere düşebilir.

Buna ek olarak bazı kişiler yaptıkları videoyu hatayla silebilir. Aynı performansı tekrar yapmak daha güç olduğu için akıllara iç çözüm olarak yüklediğini indirmek gerekir. Eğer Video Downloader Instagram ve InSaver gibi programlardan yararlanırsanız, kısa sürede sonuç almanız mümkündür.

Instagram Reels Videoları Programsız İndirilir Mi?

Günümüzde bazı sosyal medya ağları, videoları indirmeye yönelik izin vermektedir. Buna örnek olarak TikTok verilebilir. Zira burada gerek izleyici, gerekse yükleyen kişi indirme işlemlerini yapabilmektedir. Bu sebeple birçok kişi Instagram Reels indir programsız gibi seçeneklerin varlığını araştırır.

Ancak Instagram, henüz bu yönde bir hizmet sunmamaktadır. Dolayısıyla platformdan doğruca indirmek şu an için mümkün değildir. Ancak programlardan yardım alırsanız, kısa sürede çözüm bulmanız mümkündür. Burada telefonunuzun işletim sistemine uygun olup, olmadığı yönünde endişe duymanız da gerekmez; zira IOS ve Android için sunulan aplikasyonlar mevcuttur.

Android Telefona Instagram Videoları Nasıl İndirilir?

Instagram her gün milyonlarca kişi tarafından kullanılmaktadır. İçerisinde bulunan videolar, kişilere daha güzel vakit geçirmesine yardımcı olmaktadır. Ancak platformda uzun saatler geçirmek internet paketinde büyük kayıplara neden olduğu için, kişiler bunun da etkisiyle beğendiği videoları telefona yüklemeyi tercih etmektedir. Ayrıca videoyu yükleyen kişi de farklı nedenlerle indirmeyi talep edebilir.

Eğer Android işletim sistemi kullanıyorsanız, tercih edebileceğiniz programlardan bir tanesi Video Downloader for Instagram adlı aplikasyondur. Küçük bir boyutu olup, cihazınızda yer kaplamamaktadır. Instagram Reels video indir izni vermekte olup, pratik bir kullanıma sahiptir.  Giriş yapmanıza gerek olmayıp, HD kalitede video ve fotoğraf indirmenize yardımcı olur. Kullanımı şu şekildedir;

InstaSaver program linkine giderek uygulamayı cihazınıza indirin.

 1. Instagram mobil uygulamasına girin. Oturum kapalıysa açın ve indirmek istediğiniz Reels videosuna gelin.
 2. Paylaşım butonuna dokunarak, InstaSave seçeneğini kullanın.

Bu iki işlem ardından, indirme tamamen otomatik olarak başlar. Bu programla ikinci indirme yöntemi ise şöyledir;

 1. Instagram’a girin.
 2. Kullanıcı adı ve şifrenizle hesaba giriş yapın.
 3. İndirmek istediğiniz Instagram Reels videosuna tıklayın.
 4. Linki kopyaladıktan sonra, programa tekrar dönüş yapın.

Tüm bu işlemler bitince, videonuz yine otomatik olarak başlar. Bunların herhangi biri kullanabilecek olup, pratik sonuçlar sağlar.

IOS Telefona Instagram Reels Videosu Nasıl İndirilir?

Iphone günümüzde milyonlarca kullanıcıya sahiptir. Kendi işletim sistemi olduğu için, aplikasyonlar ona farklı şekilde hazırlanmaktadır. Instagram Reels video indir Iphone bu nedenle en çok sorulan sorular arasındadır.

Eğer cihazınıza InSaver adlı aplikasyonu yüklerseniz, kısa sürede çözüm bulabilirsiniz. Kolayca çözülebilen bir ara yüzü olan program, kısa sürede videoyu telefona indirmenizi sağlar. Eğer aşağıdaki işlemleri takip ederseniz, kısa sürede çözüm alabilirsiniz;

 1.  InSaver indirin.
 2. Instagram mobil uygulamasına girerek, cihazınıza yüklemek istediğiniz videoyu açın.
 3. Üç nokta sembolüne dokunarak, bağlantıyı kopyalayın.
 4. InSaver aplikasyonunu tekrar açarak, URL kopyalanmamışsa buraya yapıştırın. Genel olarak kopyalanmış olacaktır.
 5. İsterseniz ön izleme yaptıktan sonra paylaş üzerine dokunun.

Tüm bu işlemler ardından, videonuzu indirmeniz yeterlidir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67