İnstagram QR Kod Nasıl Alınır Ve Nasıl Kullanılır?

İnstagram QR Kod Nasıl Alınır Ve Nasıl Kullanılır?

İnstagram, aralıklarla getirdiği güncellemeler sayesinde oldukça hareketli bir platformdur. Böylece birçok özellik eklenmiştir. İnstagram QR Kod okutma da bunlar arasındadır.

İlk kullanıma sunulduğu günden bu yana platform, çok sayıda güncelleme almıştır. Bu kapsamda getirilen birçok özellik vardır. Bunların arasından biri olan QR kod, kişileri daha rahat bulmak ve takip etmek için kullanılır.

İnstagram, her geçen gün gerek normal hesap, gerekse profesyonel hesap bakımından artış sergiler. Bu durumda kullanıcıların ihtiyacını daha iyi karşılayabilmek için birçok özellik sunulur. Böylece platform, ilk gününe nazaran daha işlevsel ve kullanışlı hal almıştır. Peki, bunların arasında İnstagram QR kod nasıl alınır ve nasıl kullanılır?

QR Kod Nedir?

İnstagram’ın mevcut son güncellemeleri göz önüne alındığında, QR kod hâlâ yeni bir özelliktir. Bu nedenle birçok kullanıcı ne olduğunu bilmez. İnstagram QR kod nasıl kullanılır anlayabilmek için, önce ne olduğu da bilinmelidir.

QR kod, oldukça pratik bir kullanım sayesinde aradığını kullanıcıyı, kolaylıkla bulmanızı sağlar. Bununla sınırlı kalmayarak, takip etme de yapılır. Özellik, yalnızca bireysel hesaplar için değil, aynı zamanda kurumsal hesaplarda da tercih edilebilir.

Kod, ilk önce 2019 yılı içerisinde Japonya’da insanların kullanımına açılmıştır. Aynı zamanda “Ad Etiketi, Nametags” gibi adlarla da bilinen uygulama, sonrasında tüm kullanıcılara açılmıştır.

QR Kod Ne İşe Yarar?

İnstagram, günümüzde milyonlarca hesap bulundurur. Dolayısıyla bir kullanıcıyı arama durumu olduğunda sayısız sonuç çıkar. Bu büyük bir zaman kaybı olmakla beraber, çoğu zaman kullanıcılar istediği hesabı bulamaz. Söz konusu olay gerçekleştiğinde diğer kullanıcıdan profil resmi bilgisi alınarak, buna göre istek atılır.

Dolayısıyla bu durumlar takipleşmek, büyük bir sıkıntı haline dönüşebilir. Zira bazen diğer kullanıcı arama sonuçlarında kendi hesabını da bulamayabilir.

İnstagram QR kod, tüm bu sorunları bir kenarı bırakarak, kullanıcılara hesapları kolayca bulma imkânı sağlar. QR kod okutarak, aranan kullanıcı sadece saniyeler içerisinde, hızlıca bulunabilir.

Ancak işletmelere, farklı özellikler de sunar. Her işletme, kendisini geliştirmek ister. Eğer İnstagram hesapları varsa buraya müşteri çekmek de hedefler arasındadır. QR kod, burada büyük bir yardımcıdır. Zira bu kodlar, basılı materyal şeklinde de okutulabilir.  Bu sayede nerede olursanız olun, zorluk çekmeden markanızı tanıtabilir, hesabınıza takipçi alabilirsiniz.

İnstagram QR Kod Nasıl Alınır?

Peki, İnstagram QR kod nasıl alınır? Kodun ne olduğunu ve ne işe yaradığını anladıktan sonra, nasıl alınacağı ve kullanılacağı da daha doğru anlaşılabilir. Bunun için sırasıyla şu aşamalar takip edilir;

  1. Akıllı cihazınızdan, İnstagram hesabınıza giriş yapın.
  2. Ekranın sa alt köşesinden, profil resminize dokunarak hesabınızı açın.
  3. Burada üst sağ kısımda üç çizgi halinde simgeye dokunun.
  4. Ekranda gördüğünüz “QR Kodu” yazısına tıklayın.
  5. Karşınıza QR Kodu böylece gelir. Profilinizi, paylaş tuşuna dokunarak paylaşın.

Bunlara ilave olarak kodun rengi değiştirilebilir. Kodun üzerine dokunmak, renk değişikliği sağlar.

QR Kodu Nasıl Kullanılır?

QR kodu nasıl kullanılır, oldukça pratik bir yönteme sahiptir. Size hiçbir zorluk çekmeden, aradığınız kullanıcıyı bulmanızı sağlar.  Bunun için tek yapmanız gereken, kodu taramaktır.

İnstagram QR kodu nasıl okutulur için önce hesabınıza girerek, profilinizi açmanız gerekir. Sonrasında ise alt alta üç çizgi şeklinde işarete dokunarak, QR Kodu seçilir.  Sonrasında cihazın kamerası ilgili QR koduna doğrultulduğunda, tarama ve bulma anında gerçekleşir.

Böylece karşınızdaki kişiyi anında bulabilir veya takip edebilirsiniz. Eğer işletmeyseniz, potansiyel müşterileriniz sizi daha kolay bulabilir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67