Instagram Önerilen Gönderileri Kapatma

Instagram Önerilen Gönderileri Kapatma

Instagram önerilen gönderileri kapatma nasıl yapılır sorusu, Instagram içeriği hakkında merak edilen detaylar arasında yer almaktadır. Instagram, günümüzde en çok aktif kullanıcıya sahip ve beğenilerek tercih edilen sosyal medya uygulamalarından bir tanesidir. Sunduğu özellikler ve avantajlar doğrultusunda pek çok kişinin Instagram kullanmayı tercih ettiği fark edilmektedir.

Söz konusu Instagram kullanımı olduğunda bu alanda yer alan detayların nasıl kullanıldığı da araştırılan bir seçenek olarak ön plana çıkmaktadır. Örneğin önerilen gönderiler, hem ne işe yaradıkları hem de nasıl kapatılacakları konusunda ele alınan işlemlerden birisidir. Aşağıda yer alan alt başlıkları inceleyerek önerilen gönderileri nasıl kapatacağınızı öğrenebilirsiniz.

Instagram Önerilen Gönderiler Nedir?

Bahsi geçen bu işlem hakkında Instagram önerilen gönderiler nedir sorusu da işlemin yapılmasından önce ne amaç taşıdığı kapsamında araştırılan bir başlık olarak değerlendirilmektedir. Daha önce Instagram keşfet kısmında görülen bu gönderiler, yapılan yeni değişiklikler ile birlikte kişilerin akışında da gösterilmeye başlanmıştır. Instagram kullanıcılarının ilgisine göre kişiselleştirilen bu gönderiler, önerilen gönderi olarak nitelendirilmektedir.

Instagram ana sayfa veya akış olarak bilinen bu bölümde takip ettiğiniz kişilerin ve diğer sayfaların paylaşımlarının son bulmasının ardından gönderi akışının devam ettiğini fark edebilirsiniz. Bu gönderi akışından rahatsız olduğunuz durumlarda önerilen gönderileri kapatabilirsiniz. Üstelik bu işlemin oldukça kolay adımlarla gerçekleştirilebileceği pek çok kaynakta açıklanmıştır.

Instagram Önerilen Gönderileri Kapatma Adımları

Önerilen gönderileri kapatma Instagram

Instagram önerilen gönderileri kapatma, bu başlık altında incelenen ve aynı zamanda adımları öğrenilmesi konusunda merak edilen bir içerik haline gelmiştir. Instagram akış, yani ana sayfa kısmında çıkan bu gönderileri kapatmak için yapmanız gerekenler ise oldukça basittir. Bunun için aşağıda sıralanan adımları takip edebilirsiniz.

  • Öncelikle kendi hesabınıza giriş yapın.
  • Ardından ana sayfada olabildiğince aşağı gidin.
  • Takip ettiğiniz kişilerin gönderileri bittiğinde önerilen gönderilerin çıktığını görebilirsiniz.
  • Önerilen gönderinin seçenek kısmından ilgilenmiyorum tuşuna tıklayın.
  • Bu işlemden sonra görmek istemediğiniz önerilen gönderileri kapatabilirsiniz.

Bahsi geçen bu adımların uygulanması ile birlikte ana sayfada yer alan önerilen gönderilen artık gösterilmeyeceğini bilmeniz yeterli olacaktır.

Instagram Önerilen Gönderiler Kapatılmazsa Ne Olur?

Instagram tarafından yeni özellik olarak sunulan önerilen gönderiler, pek çok başlık altında araştırılmakta ve incelenmektedir. Önerilen gönderileri kapatma işleminin mümkün olmasına karşı olarak bu gönderilerin kapatılmaması halinde ne gibi sonuçlar alınacağı da merak edilmekte ve incelenmektedir.

Instagram önerilen gönderileri kapatmamayı tercih ederseniz bu tarz içerikleri sürekli olarak göreceğinizi bilmelisiniz. Bu özelliği tamamen ortadan kaldırmak henüz mümkün olmasa da bazı gönderileri engelleyerek sadece ilgi alanınıza yönelik içerikleri takip edebilirsiniz. Instagram’da fazla zaman geçiren bir kullanıcı değilseniz bu yeni özelliğin sizi beklediğiniz kadar rahatsız etmeyeceğini de rahatlıkla fark edebilirsiniz.

Instagram Önerilen Gönderiler Neye Göre Düzenlenir?

Yukarıda nasıl kapatılacağı açıklanan bu işlem, Instagram önerilen gönderiler neye göre düzenlenir başlığı ile birlikte de ele alınan bir konu haline gelmiştir. son yapılan güncelleme ve değişiklikler ile birlikte keşfet kısmında olması gereken gönderilerin bir kısmının akışta gösterilmesi sağlanmıştır. Bu durumda da ana sayfanın alt kısmında takip etmediğiniz sayfaların gönderilerini de görebilirsiniz.

Beğendiğiniz veya hoşunuza giden içerikleri beğenmeniz, yorum yapmanız ve kaydetmeniz halinde Instagram algoritması devreye girmektedir. Kişinin beğendiği içerikleri hafızasına kaydeden Instagram, bahsi geçen bölümde bazı gönderiler göstermeye başlamaktadır. Ancak bu durumdan rahatsız oluyor veya gereksiz buluyorsanız yukarıda anlatılan adımları uygulayarak bu tarz içerikleri kapatabilirsiniz.

Instagram Önerilen Gönderi Belirleme Nasıl Yapılır?

Instagram önerilen gönderi belirleme nasıl yapılır veya bu tarz içerikleri belirlemek mümkün müdür gibi sorular da birtakım değişiklikler yapmayı tercih eden kişilerin merak ettiği başlıklardan biri haline gelmiştir. önerilen gönderilerin tamamı kapatılmasa dahi kendi zevkinize göre bu gönderileri belirlemeniz mümkün olacaktır.

İlgilenmediğiniz gönderileri seçenekler üzerinden bildirmeniz ve görmek istediğiniz içerikleri kaydetmeniz halinde Instagram algoritması buna göre işleyecektir. Yapacağınız işlemler sonucunda gerek keşfet kısmında gerekse de ana sayfada kendi ilgi alanlarınıza yönelik gönderiler görebilirsiniz. Bu durumda da rahatsız olacağınız bir  detay olmayacağı için önerilen gönderileri kapatmayı bir süreliğine rafa kaldırabilirsiniz.

Instagram’da Hepsini Gördün Uyarısı Nedir?

Önerilen gönderilerin başlamasından hemen önce Instagram’da hepsini gördün uyarısı belirmektedir. Bu kavramın ne olduğunu tam olarak bilmeyen ve öğrenmek isteyen kişiler, bahsi geçen uyarının ne demek olduğunu birçok kaynak üzerinden araştırmaktadır. Çoğu kişiye göre takip edilen sayfaların paylaşımının bittiği ve artık önerilen gönderilere geçileceği yönünde bir uyarı olarak tahmin edilmektedir.

Ancak insanların sosyal medyada, özellikle Instagram’da fazla vakit geçirmesi, sistem tarafından takip edilmektedir. Bu noktada siz ana sayfada gezinirken bu uyarıyı görebilirsiniz. Uyarının asıl amacı ise çok fazla vakit geçirdiğinizi bildirmektir. Bu tarz uyarı almak yerine Instagram ayarları üzerinden bir zaman kısıtlaması ayarlayarak Instagram’ı daha kontrollü bir şekilde kullanabilirsiniz.

Instagram Önerilen Gönderiler Ne İşe Yarar?

Instagram önerilen gönderiler ne işe yarar veya bir faydası var mıdır gibi pek çok konunun da yine bu başlıkta yer aldığını görmek mümkündür. Instagram, kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunabilmek amacıyla bu tarz yenilikleri devamlı olarak sunmaktadır. Yakın geçmişte sunulan bu özellikte de Instagram kullanıcılarının ana sayfalarında önerilen gönderi yer almaya başlamıştır.

Instagram önerilen gönderiler;

  • Beğendiğiniz diğer içerikleri keşfetmeye yardımcı olur.
  • Bu gönderilen görünmesi ile birlikte gelen uyarı, Instagram’ı daha kontrollü kullanmanızı sağlar.
  • İlgilenmiyorum seçeneği üzerinden kendi ilgi alanlarınıza göre önerilen gönderileri oluşturabilirsiniz.

Sıralanan bu ve buna benzer konularda işe yaraması ile ön plana çıkan önerilen gönderiler, pek çok kişinin ana sayfasında bulunmaktadır.

Önerilen Gönderiler Nerede?

Çoğu zaman keşfet ile karıştırılan bu durum, önerilen gönderiler nerede sorusu ile yanıt bulmaktadır. Keşfet, kişiden kişiye değişiklik gösteren bir bölüm olmakla birlikte birbirinden değişik içerikleri de sunmaktadır. Kullanıcıların beğenilerine ve ilgi alanlarına göre şekillenen keşfet beraberinde yeni özellik olan önerilen gönderilerin nerede olduğunun merak edilmesine neden olmaktadır.

Bahsi geçen bu yeni özellik, kullanıcıların ana sayfalarında, yani akış kısmında gösterilmektedir. Takip ettiğiniz sayfalardan gelen gönderilerin sonunda yer alan bu önerilen gönderiler, takip etmediğiniz sayfalara ait olmakla birlikte her biri sizin ilgi alanlarınızı kapsamaktadır. Ancak bu gönderileri görmek istemiyorsanız ilgilenmiyorum seçeneği üzerinden bazı gönderileri engelleyebilirsiniz.

Instagram Ana Sayfa Akışını Değiştirme

Anasayfa akışı değiştirme Instagram

Instagram ana sayfa akışını değiştirme, bu konu hakkında değerlendirilen bir detay olarak kabul edilmektedir. Önerilen gönderilerin sayfa akışında olması ve ana sayfada yer alması, bu düzenin nasıl değiştirileceği sorularının da gündeme gelmesine neden olmaktadır. Konu hakkında paylaşım yapan pek çok kaynağı takip edebilir ve yapmanız gerekenleri öğrenebilirsiniz.

Öncelikle önerilen gönderilerden hoşlanmıyorsanız ilgilenmediğinizi Instagram’a bildirmeniz gerekmektedir. Yaptığınız bu bildirim değerlendirilecek ve beğenilerinize göre yeniden şekillenecektir. Siz bu uygulamayı yaptığınızda keşfet kısmının da düzenlendiğini görebilirsiniz. Çünkü bu tarz içerikler, Instagram kullanıcılarının beğeni ve kaydetme durumları baz alınarak şekillenmektedir. Böylece bir işlem ile iki ayrı kısmı düzenleyebilirsiniz.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67