İnstagram Neden İnmiyor? - İnstagram Yüklenmiyor Sorunu

İnstagram Neden İnmiyor? - İnstagram Yüklenmiyor Sorunu

Instagram neden inmiyor, İnstagram yüklenmiyor sorunu sosyal medya kullanıcılarının bazı durumlarda karşılaştığı sorunlardan biri olmaktadır. İnstagram, genel olarak sosyal medya uygulamaları arasında en popüler olanlarıdır ve özgür bir şekilde video, fotoğraf yükleme uygulaması olarak da bilinen İnstagram uygulamasında kullanıcıların video paylaşımlarına anlık olarak engel olabilmektedir. Bu sorun İnstagram ticari hesaplarda da olabilir.

İnstagram’ın yüklenmeme sorunu çok sık bir şekilde dile getirildiği zaman uygulama kendini geliştirdikçe ve yeni güncelleme geldiği zamanlarda olabilir. Bu hataların dışında İnstagram yüklenmiyor konusunda en temel sebepler şu şekildedir,

 • Bağlı olduğunuz cihazlar üzerinden internet bağlantısı ile alakalı bir sorun yaşıyor olabilirsiniz.
 • Cihaz içerisinde yeteri kadar alan olmayabilir bu sebeple telefonda bir şeyler silmeniz gerekebilir.
 • Mobil veri üzerinden indirme yapacaksanız mobil hattınızda tanımlı yeteri kadar internet olmayabilir.
 • Play Store veya App Store uygulaması cihazlarda çalışmıyor olabilir.
 • Cihazın hafızasının yetersiz olması veya ön belleğinin fazla bir şekilde yükleniyor olması.
 • Yüklemek istediğiniz telefonun İnstagram uygulamasını desteklemiyor olabilir ve bu noktada cihaz yeterli olmadığı için telefonunuza veya cihazınıza İnstagram yükleyemezsiniz.

Gibi birçok durum İnstagram uygulamasının çalışmama sebepleri olabilmektedir. İnstagram neden inmiyor gibi sorularınız bulunuyorsa bu hata durumlarını kontrol etmeniz gerekebilmektedir. Bununla beraber sorunun öncelikli olarak internet kaynaklı mı yoksa cihaz kaynaklı mı olduğunu bilmek önemlidir.

İnstagram Yüklenmiyor Sorunu

Instagram yüklenme sorunu detayları

Küçük testler eşliğinde sorunun neyden dolayı kaynaklandığı bulunmalıdır. Kaynağa erişildikten sonra ise İnstagram yüklenmiyor sorunu konusunda çözüm bulabilirsiniz. Örnek olarak internetin hızlı veya yavaş olup olmama durumunu bulabilirsiniz veya farklı uygulamaları indirebilirsiniz. Eğer sorunlar cihaz içerisinden kaynaklanıyorsa ve İnstagram özelinde bir sorun varsa uygulama merkezli bir çözüm gerekmektedir. İnstagram yükleme sorunu bakıldığı zaman,

 • Cihaz hafızasının yetersiz olma durumunda, eğer farklı uygulamaları indirebiliyor hafıza sorununda bir sorun yaşanmıyorsa telefonunuzda kullanmadığınız uygulamaları silerek deneyebilirsiniz.
 • Cihazın ön belleğinin aşırı yüklü olma durumunda İnstagram yüklenme sorununun sebebi olabilir. Ön belleğin aşırı yüklenerek uzun süreli bellekte sorun yaşatabilir. Bu sebeple ayarlar ve cihaz bellek kısmından temizlik yapabilirsiniz.
 • İnstagram yükleme ekranında uygulamayı silmenizi isteyen bir ara yüz varsa bu noktada görsel, video gibi hafızayı işgal eden büyük boyutlu içerikleri silmeniz gerekmektedir.

İnstagram İndirmeme Sorunu Çözümleri

İnstagram indirmeme sorunu genel olarak sorunlu bir internet bağlantısından kaynaklanabilmektedir. Google Play Store uygulaması internet kaynaklı olarak sürekli olarak sorun yaşayabilmektedir. Bu düzeltmenin en hızlı yoluna bakıldığı zaman uçuş modunu açarak tekrar kapatabilir ve telefonun tüm ağ parametlerinin tekrardan yapılandırılması ile beraber internet sorununu çözebilirsiniz. İnstagram indirmeme sorunu çözümleri konusunda,

 • İnternet bağlantısının kalitesine bakıldığı zaman uygulama indirme sorununa yol açabilmektedir ve hızı düşük bir ağ kullanıyorsanız ve mobil bağlantıya sahipseniz farklı bir WİFİ ile deneyebilirsiniz.
 • Google Play Store üzerinde tüm Android uygulamalar gibi cihaz hafızasında cache dosya tutmaktadır bu dosya yanlış, eksik veya hatalı olursa Play Store doğru bir şekilde çalışmaz ve yapılması gereken şey cache dosya sisteminin sıfırlanması olmaktadır.
 • Telefonunuzun ayarlar, uygulamalar kısmından Google Play Store uygulamasını bulun, depolama kısmından ön belleği temizleme seçeneğini seçin ve veriyi sil yaparak tekrar yükleyin.

Google Play Telefonuma İnstagram Yüklenmiyor

Google Play uygulaması üzerinden telefona İnstagram yüklenmiyor sorunu görülebilmektedir. Bu sebeple Google uygulaması çözüm için resmi bir yazı yayınladı. Google Play telefonuma İnstagram yüklenmiyor sorunu için Google Play Store önbelleğini temizlenmelidir. Google Play Store ön belleğini temizlemek için,

 • Play Store’da İnstagram indiremiyorum konusu için cihazınızda ayarlar menüsüne gidin ve uygumalar veya uygulama yöneticisine gidin bu seçenekler cihaza göre farklı olabilmektedir.
 • Listede yer alan tüm uygulamaları kaldırın ve aşağı kaydırarak Google Play Store uygulamasına gelin.
 • Uygulama ayrıntılarını açarak ve zorla durdur düğmesine tıklayın.
 • Ön belleği temizleyin ve bu işlemi tekrar yapın, sonraki adımda Google Play Store yerine Google Play Hizmetleri uygulamasına giderek uygulama indirmeyi tekrardan deneyin.

Huawei İnstagram Yüklenmiyor

İnstagram sorunları konusunda hatalarda genel olarak Huawei İnstagram hatası gündeme gelebilmektedir. Huawei İnstagram yüklenmiyor sorununa bakıldığı zaman kişiler MoreApps üzerinden veya yoksa AppGallery uygulaması üzerinden yüklenebilir. Huawei telefonlarda İnstagram yüklenemiyor sorunu konusunda bu uygulamalar üzerinden indirmeyi deneyebilirsiniz.

Huawei telefonuna İnstagram yüklenemiyor sorunu için MoreApps arama çubuğuna İnstagram yazarak ‘’Apkpure’’ seçeneğine tıklayın ve yükle diyerek uygulamayı indirin. Böylece Huawei telefonlarına İnstagram yükleyebilirsiniz.

İnstagram Yüklenmiyor İphone

İnstagram yüklenmiyor İphone sorunları için öncelikle App Store üzerinden giriş yaparak uygulamayı eliniz ile güncelleyebilirsiniz. Sonrasında ise ödeme yöntemlerini kontrol edin ve telefonda İnstagram kısayolu üzerinden indirmeye öncelik verin. Aygıtınızı tekrardan başlatın ve mevcut güncelleme işlemi yapıp yapmadığınızı kontrol edin. Eğer hala Apple cihazlarında İnstagram yükleme konusunda sorun yaşıyorsanız bu noktada Apple destek bölümüne ulaşabilir ve uygulama konusunda destek alabilirsiniz.

İphone cihazlarda yüklenememe sorununa bakıldığı zaman ayarlar kısmına giderek genel, saklama alanı ve iCloud kullanım alanı üzerinden alanı yönet kısmına girin. İnstagram uygulamasını seçin ve İnstagram sil seçeneği üzerinden tamamen silin. Bu sayede kaplanmış olan bellekle beraber İnstagram’ı silebilir ve tekrardan yükleyebilirsiniz.

İnstagram İnmiyor Ne Yapabilirim

İnstagram yüklenmeme sorununa bakıldığı zaman her telefonun kendine özgü bir çalışma prensibi bulunmaktadır. En ufak sorunlarda bile olsa bu durum değişkenlik gösterebilmektedir. Özel olarak Android cihazlarda bu sorunlar ile karşılaşıyorsanız cihazınız içerisinde yer kalmadığı sebebinden dolayı olabilir. İnstagram inmiyor ne yapabilirim sorunu için veri temizleme işlemi yaparak Android sorunlarınızın sorununu çözebilirsiniz.

İnstagram Programı İnmeme Hatası Çözüm Yolları

Instagram indirememe sorunu çözümleri

Cep telefonlarına İnstagram inmemesinin birçok sebebi olabilir. Bununla birlikte haberlerde İnstagram neden yüklenmiyor son dakika haberi olarak uygulamada aksaklıklar yaşanması gibi dünya çapında bir sorun olabilmektedir. Bu tarz durumlarda İnstagram uygulamasında bir çökme durumunu görülebilmektedir. Bu noktada bu sorun genel olarak dünya çapında olan bir sorundur ve zamanla geçecek bir çözüm olabilir.

İnstagram APK İndir

İnstagram indirememe sorunu için Google Play, App Store uygulamalarından değil de güvendiğiniz bir site üzerinden İnstagram APK indirebilirsiniz. Apple Store veya Play Store uygulamaları üzerinden indirilen İnstagram uygulaması yükleme sırasında hatalarla karşılaşılabilmektedir. Özelikle son dönemde artış gösteren bu konu için İnstagram APK uygulamaları internet üzerinde çıkmıştır. İnstagram APK nedir bakıldığı zaman,

 • İnstagram hataları konusunda en bilinen mağazalardan İnstagram indiremiyorsanız güvenilir uygulamalar üzerinden rahatlıkla apk indirebilirsiniz.
 • İnstagram apk sadece Android cihazlar üzerinden inmektedir bu sebeple İOS cihazları üzerinden İnstagram apk hata verebilir.
 • İnstagram sık bir şekilde güncelleme almaktadır ve APK ile indirme işlemleri yapıldıktan sonra çözüm bulsanız da güncelleme konusunda geri kalabilirsiniz bu sebeple İnstagram Apk uygulamasını sürekli olarak güncellemeniz gerekebilmektedir.
 • İnstagram üzerinde güncellemeleri İnstagram apk indirme ile beraber alamazsınız bu sebeple güvenilir siteler üzerinden güncel İnstagram apk uygulamasını araştırmalısınız.

İnstagram uygulaması hakkında sosyalat.com adresini ziyaret ederek konu hakkında daha geniş bir bilgi alabilir, sosyal medya uygulamaları ve daha birçok konu için ayrıntılara erişebilirsiniz.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67