Instagram Müzik Nedir? Nasıl Kullanılır?

Instagram Müzik Nedir? Nasıl Kullanılır?

Instagram müzik, hikâyelerde yoğun şekilde kullanılır. Zira kullanıcılar böylece daha ilgili çekici paylaşımlar yapabilir. Ancak Instagram müzik ekleme nasıl yapılır sorusuna cevap veremeyen kullanıcılar da vardır.

Bunun ilk sebebi, kişilerin daha yeni üye olunmasıdır. İkincisi ise hikâyelerin daha yeni kullanılmaya başlanmış olmasıdır. Zira platformun bu özelliğini hiç kullanmamış ancak yıllardır üyesi olan birçok kişi vardır. Bunun için şu işlemler takip edilmelidir;

  1. Instagram mobil uygulamasını açın
  2. Hesabınız açık değilse oturum açın.
  3. Hikâye ekleme işlemlerini takip ederek, fotoğraf ve video seçerek ekranı yukarı kaydırın. Aynı zamanda üst menüdeki etiket seçenekleri de tercih edilebilir.
  4. Karşınıza çıkan seçeneklerden müziğe dokunun.

Bundan sonra dilerseniz size önerilenleri deneyebilir, dilerseniz göz at kısmından tercihte bulunabilirsiniz.

Instagram Hikâye Nasıl Eklenir?

Instagram hikâyeler, bugün birçok kullanıcı tarafından tercih edilen paylaşım türleri arasındadır. 24 saat gösterim süresi olan bu seçenek, Instagram müzik ekleme seçeneğine de sahiptir. Müzik eklemek yukarıda anlattığımız şekilde olmakla beraber, üçüncü aşamasında nasıl hikâye oluşturacağınızı bilmeniz gerekir. Burada şu işlemler yaparsanız başarılı bir hikâye yapabilirsiniz;

  1. Instagram’a mobil cihazınızdan girin.
  2. Kullanıcı adınız ve şifrenizle oturum açın.
  3. Ekran yüklendiğinde sağ üstteki artı sembolüne dokunun.
  4. Alt bölümden hikâyeye dokunarak, video ya da fotoğraf seçin.

Son olarak hikâyen butonu yardımıyla paylaşmanız mümkündür.

Instagram Hikâyelerine Müzik Eklenmeme Sorunu Nasıl Çözülür?

Instagram hikâye oluşturma ve buna müzik ekleme yukarıda anlattığımız şekilde yapılır. Bu özellik sürülmüş olup, ülkemiz de dâhil olmak üzere dünyada popüler olarak kullanılmaktadır. Ancak Instagram müzik ekleme sorunu bildiren kişiler de mümkündür. Eğer telefonunuz o an internetten kopmuşsa veya bir zayıflama olmuşsa bu sorun yaşanabilir. Zira Instagram internet gerektirir.

Dolayısıyla modeminizi kontrol etmeniz ve resetlemeniz önerilir. Eğer paket veriden giriyorsanız, hakkınızın kalıp kalmadığı sorgulanmalıdır. Zira platformu paket veriden kullanmaya karar verirseniz, paketiniz siz farkına varmadan bitmiş olabilir.

Eğer burada da sorun yoksa ve hareket halindeyseniz, telefon çekmiyor olabilir. Bu durumda paket veri açık olsa bile internet bulunmayacak dolayısıyla da Instagram müzik kullanılamayacaktır. Şayet sorununuz bu değilse, güncelleme problemi olduğu söylenebilir.

Bu bakımdan ilk olarak telefon güncellenmelidir. Bunun temel sebebi, işletim sistemi güncel değilse market uygulamasının da güncel olmayacağı, böylece Instagram’ın update alamayacağıdır.

Eğer bunu kökünden çözerseniz, müzikleri de kullanabilirsiniz. Eğer telefonda sorun yoksa market uygulaması kontrol edilmelidir. Her ne kadar birçok kişi farkında olmasa da bunlar da kendi güncellemesini bulundurur. Otomatik olarak alsa da, bazen bunları alamamış olabilir.

Bundan sonra tek yapmanız gereken, Instagram’ı açarak güncellemeyi kontrol etmedir. Eğer sorun devam ediyorsa tek yapabileceğiniz platform ile irtibat kurmadır. Hangi çözümleri denediğinizi söylerseniz, ekipler size daha hızlı hizmet verebilir.

Instagram Müzik Ekleme Neden Önemlidir?

Instagram içerisinde birçok kişi adını duyurmanın yöntemlerini aramaktadır. Bunun için kaliteli ve canlı paylaşımlar yaparak, diğer kullanıcıların ilgisi çekilmeye çalışılır.

Dolayısıyla kişiler gerek yüksek çözünürlüğü, gerek edit programlarını ve Instagram trendlerini takip ederek üyelerin dikkatini çekmeye çalışır. Bu bakımdan Instagram müzikler, kişilere güzel bir seçenek sunar. Eğer kendi sesinizi kullanmak istemiyorsanız uygun bir müzik bularak oldukça güzel seçenekler alabilirsiniz.

Her ne kadar ilk kullanımda müzikle aynı saniyeyi tutturmada sorun yaşayacak olsanız da, bir süre sonra buna alışabilirsiniz. Özellik oldukça rahat ve pratik bir kullanımla daha iyi sonuçlar almanızı sağlar.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67