Instagram Mavi Tik Almanın En Kolay Yolu

Instagram Mavi Tik Almanın En Kolay Yolu

Instagram mavi tik almanın en kolay yolu sosyal medyayı aktif olarak kullanan kişiler tarafından araştırılmaktadır ve önemsemektedir. Sosyal medya ve instagram kişilerin hayatlarının önemli bir yerini kapsamaktadır. Instagram üzerinden insanlar ticaret dahi yapabilmektedir. Burada sosyal medya fenomenleri ve ünlü isimler ise diğerlerinden ayrılması gerekmektedir.

Bu anlamda kişiler mavi tik alarak hesaplarını onaylatması gerekmektedir. Burada aslında bu kişinin gerçek olduğu ve bu kişiye ait olduğunu ifade etmektedir. Örnek olarak verecek olursak ünlü kişiler hesap açmaktadır. Ama bu kişiler adına çok fazla hesap açılabilmektedir. Bu anlamda hangisi gerçek hesap anlaşılmamaktadır. Bu nedenler birçok insan bu kişilerin isimlerini de kullanarak insanları kandırmaktadır. Bu nedenden kaynaklı olarak özellikle çok fazla takipçisi olan fenomenler ile sanatçıların da bu tarz bir yöntem ile hesaplarını onaylatmaktadırlar.

İsimlerinin ve bilgilerinin yanına küçük bir tik işareti konularak bu hesabın bu şahsa ait olduğu belli olmaktadır. Diğerlerinin ise gerçek hesap olmadığı ortaya çıkmaktadır. Ama burada unutmamak gereklidir ki herkes mavi tik alamaz eğer ki öyle olsaydı bütün hesaplarda mavi tik olurdu bu da yine ayırt edicilik özelliğinin ortadan kalkmasına sebep olmaktadır.

Mavi tık sadece şahıslar için verilmesinin dışında aynı zamanda da çeşitli markalar ve şirketler için de çıkarılabilmektedir. Mavi tık almak için yapılması gereken instagram hesabının ayarlar bölümüne girerek hesabımı doğrulama kısmından istekte talep de bulunabilirsiniz. Burada her başvuru yapanın  başvurusunun kabul edilmeme ihtimalinin olduğu da unutulmamalıdır.

Instagram’da Mavi Tik Nedir?

Instagram ve mavi tik

Instagram mavi tik nedir? Instagram mavi tik demek o hesabın doğrulanmış olduğu anlamına gelmektedir. Yani kişi gerçek kişi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu durumda bu kişi instagrama başvurarak onay almış kişi olarak karşımıza çıkmaktadır. Instagram’da mavi tik alan kişiler çok sayıda takipçiye sahip olan kişiler olabilmektedir. Aynı zamanda sanatçılar topluma mal olmuş kişiler de mavi tik alabilmektedir. Mavi tik alabilen kişiler aynı zamanda sadece şahıs olmamaktadır. Burada şahıslar kurum ve kuruluşların da mavi tık alabilmektedir.

Instagram da mavi tik oldukça önem arz etmektedir. Çünkü mavi tik alan kişiler takipçilerine kolaylıkla ulaşabilmektedir. Ve bu kişiler çeşitli reklam tanıtım ve satış da yapabilmektedir. Bu anlamda da mavi tik daha büyük önem arz etmektedir. Mavi tik alan kişiler instagram üzerinden de kazanç sağlayabilmektedir. Burada çok önemli gelir ve kazanç kişiler elde edebilmektedir.

Instagram Mavi Tik Almak için Ne yapmalı?

Instagramda mavi tik almak için ne yapmalı burada özellikle kimliğinizi doğrulatmanız gerekmektedir. Instagram sizin siz olduğunuz bilmelidir. Bu anlamda da oldukça titiz davranmaktadır. Siz ayarlar kısmından başvuruda bulunabilirsiniz. Ama burada karar merci olarak karşımıza Instagram çıkmaktadır. Instagram da mavi tik almak oldukça önemlidir. Burada ayarlar kısmına girdikten sonra sizden belli bilgiler istenecektir. Instagram da mavi tik formu diye bir form çıkmaktadır. Bu çok detaylı bir form değildir. Bu form ile sizden sizin kimliğiniz ve bilgileriniz istenmektedir. Instagram mavi tık için bir inceleme süreci başlatmaktadır. Ama bu inceleme bazen çok kısa sürerken bazen 30 gün kadar da sürebilmektedir. Instagram mavi tik formunda sizden istenen evraklar:

  • Tam adınız (Burada sizden istenen gerçek ad ve soyadı bilginizdir. Çünkü kişiler instagram hesabı açarken farklı bir hesap adı oluşturabilmektedir. Ama sizin kimliğiniz onaylanması ve gerçek olması adına bu bilgi oldukça önemlidir.
  • Hesap adınız instagramı kullanırken olacak hesap adınızı sizden istemektedir.
  • Hesabınızın kategorisi( haberler/medya ve spor/devlet, politika, blogger /organisazyon /diğer)
  • Devlet tarafından verilen fotoğraflı kimliğinizin fotoğrafı kişisel ve şahıs alacak ise veya işletme kimliğiniz için de evrak ta bulunmaktadır

Doğrulama hesabı için form göndermek hesabınızın onaylanacağı anlamına gelmektedir. İnstagram yetkilileri başvuruyu inceleyecek ve başvurunuzun onaylanıp onaylanmadığını size bildirecektir. İnstagram da mavi tik almak hesabınıza bir takım değerler katacaktır.

  • Otantik
  • Benzersiz
  • Tamamlanmış, eksiksiz
  • Dikkate değer

Yukarıda sayılan değerleri tamamlamanız eksikleri tamamlamanız noktasında mavi tik almak için hazırsınız demektir.

Instagram Mavi Tik Almak için Kaç Takipçi Gerekir?

İnstagram mavi tik almak için kaç takipçi gerekir? Burada bazı kişiler mavi tik almaktadır. Bu kişiler sanatçı ve genellikle topluma mal olan kişiler olarak karşımıza çıkmaktadır. Burada ünlü ve halka mal olan kişiler dışında olan sosyal medya aracılığı ile tanınmış kişiler bulunmaktadır. Sosyal medya aracılığı ile tanına kişilerin ise belli sayıda takipçisi olması gerekmektedir. Örnek olarak verecek olursak bir belediye başkanı 3000 takipçi ile mavi tik alabilmektedir. Ama bir şahıs 2000 takipçisi ile mavi tik alamamaktadır. Mavi tik alabilmek için kişinin en az 500000 takipçisi olması gerekmektedir. Burada kişinin takipçi sayısının fazla olması sayesinde mavi tik alma hakkına sahip olmaktadır.

Mavi Tik Ücreti Ne Kadar?

Mavi tik ücreti ne kadar? Mavi tik ücreti ne kadar olduğu ile alakalı olarak oldukça fazla araştırılmaktadır. Mavi tık maliyetli bir durum değildir. Çünkü burada mavi tık aslında kişinin kimliğini doğrulayarak takipçilerine sağlıklı bir şekilde ulaşmaya çalışmaktadır. Mavi tik burada 8 dolara verilmektedir. İnstagram incelemelerinden sonra mavi tık alma hakkına sahipsiniz. Türkiye’de 8 dolara TL kura bağlı olarak değişiklik göstermektedir. 160 TL gibi bir ücret karşılığında mavi tık satın alabilirsiniz. Ama burada belli bir sayıda takipçiniz olması gerekmektedir.

Instagram Mavi Tik Almanın En Kolay Yolu?

Instagram'da mavi tik alma


Instagram mavi tik almanın en kolay yolu instagram ayarlar kısmına girerek ınstagram ayarlar kısmına girerek burada isim soy isim ve kimlik bilgileri girilerek mavi tık formu içerinde öne çıkan diğer gerekli bilgiler eksiksiz şekilde eklenir.

Neden Mavi Tik Alamıyorum?

Neden mavi tik alamıyorum burada ilk olarak yapmanız gerekmektedir. Hesabınızın gerçek olması gerekmektedir. Burada gerçek kullanıcı bilgisine sahip olan kişiler mavi tik alabilmektedir. Mavi tik alamamamızın sebebi bir bu olabileceği gibi eksik bir bilgi girilmesinde de mavi tık alamamak mümkün olabilmektedir. Instagram hesabının gizli olması da mavi tik işaretini almanızı engelleyecektir. Mavi tik bir de kişi ünlü olmadığı durumda sosyal medya fenomeni olması durumunda da belli bir takipçiye ulaşması durumunda mümkün olmaktadır. Takipçi sayısının da az olmasından kaynaklı olarak da mavi tik alınamama durumu söz konusu olabilmektedir.

Instagram Doğrulama Talebi Nasıl Belli Olur?

Instagram doğrulama talebi nasıl belli olur? Burada kişi mavi tik alabilmek adına ilk önce kişinin Instagram ayarlar kısmından başvuru yapmanız gerekmektedir. Başvuru yapmamanız durumunda bu kendiliğinden verilebilecek olan bir işaret değildir.

Instagram kişilerin maddi ve manevi olarak kazanç sağladığı bir platform olarak karşımıza çıkmaktadır. Ama internet çok büyük uçsuz ve bucaksız bir alandır. Bu anlamda da bazen hesapları kişilerin adına farklı hesaplar açılarak art niyetli olarak kullanılabilmektedir. Bu durum da doğrulama talebinde bulunabilirsiniz instagram sonucu size tercih ettiğiniz iletişim yöntemi ile iletecektir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67