Instagram Mavi Tik Alma Yolları 2022

Instagram Mavi Tik Alma Yolları 2022

Mavi tik işareti her sosyal medya platformunda olduğu gibi Instagram’da da bulunmaktadır. Account Verification Badge olarak bilinen bu işaret, günümüzde genellikle ünlülerin, futbolcuların, siyasetçilerin ve markaların hesabında bulunmaktadır.

Instagram mavi tik temel olarak ilgili hesabın gerçek olduğunu, dolayısıyla sahte, taklit olmadığını ifade etmektedir. Böylece platform ilgili hesabın güvenilir olduğunu doğruladığını belirtmektedir. Bunun yanı sıra kişiler de takip ettikleri kişinin, gerçekten o olduğundan emin olmaktadır.

Ancak son zamanlarda birçok kişi sosyal medyada öne çıkan bir hesaba sahip olmayı amaçladığı için de mavi tiklere önem göstermektedir. Bunların şartları, kimler tarafından başvuru yapılabileceği sıklıkla sorulmaktadır.

Instagram Mavi Tik İçin Kimler Başvurabilir?

Instagram mavi tik başvurabilenler

Mavi tik işareti Instagram’da birçok kişinin ilgisini çekmektedir. Bu nedenle ünlü olmada mavi tik işaretinin alınıp alınamayacağı, kimlerin başvuru gerçekleştirilebileceği sıklıkla sorulmaktadır. Ancak burada başvuru için herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır.

Dolayısıyla her Instagram kullanıcısı, gerekli başvuru işlemlerini sağlayabilmektedir. Buna karşılık Instagram, aynı zamanda hesapları doğrularken hangi kriterleri göz önünde bulundurduğunu kesin şekilde belirtmemektedir. Örnek olarak Twitter ya da Facebook’da bir mavi tikiniz varsa, bu durum Instagram’da olacağını göstermemektedir.

Ancak hesabınızı doğru kullanmak, kurallara uymak ve seçkin bir hesap olarak öne çıkmak gibi durumlar, kabul edilmenizi kolaylaştırabilir.

Instagram Mavi Tik İçin Koşullar Neler?

Instagram mavi tik alma 2021 için platform kesin olarak bazı açıklamalarda bulunmasa da tavsiye edilen bazı hususlar bulunmaktadır. Bunlar kısa açıklamaları ile beraber şu şekilde verilebilir;

 1. Orijinallik: Eğer mavi tik almak istiyorsanız hesabınız orijinal olmalıdır. Örneğin hayran sayfasıysanız, hesabınız doğrulanmayacaktır. Gerçek bir kişi, kayıtlı bir işletme veya bir marka olunmalıdır.
 2. Tek hesap: Eğer hesabınız farklı diller için açılmamışsa, bir kişinin ya da işletmenin bir Instagram hesabı olmalıdır.
 3. Gizlilik:  Mavi tik alacak olan hesapların gizli olmaması gerekir.
 4. Eksiksiz: Mavi tik alabilmek için profil dolu olmalıdır. Özgeçmiş kısmı eksikse, profil fotoğrafı yoksa, minimum 1 paylaşım yoksa tik alınamaz.
 5. Dikkate değerlilik: Profilinizin kullanıcıların ilgisini çeken, çok aranacak bir hesap olması gerekir. Bu bakımdan beğeni sayılarınız, yorumlarınız ve takipçileriniz önem taşımaktadır.

Instagram mavi tik alma 2021 için bu koşulları yerine getirmek, onay alma ihtimalinizi arttıracaktır. Ancak bunun Instagram’ın kararı olduğunu unutmamanız gerekir.

Instagram Mavi Tik Üçüncü Partiden Alınabilir Mi?

Instagram’da birçok kişi gün geçtikçe popüler olabilmek istemektedir. Bu nedenle mavi tik işareti için kullanıcılar büyük bir önem göstermektedir. Her ne kadar kolay bir şekilde başvuru yapılabilecek olsa da, olumsuz cevap alanlar bu durumda üçüncü parti uygulamalarına dönebilmektedir.

Ancak bu noktada bilmeniz gereken, bu işlemin sadece Instagram tarafından yapıldığıdır. Üçüncü parti uygulamalar veya kişiler, Instagram tarafından onaylanmadığı için bu işareti yapamamaktadır. Reddedilmişseniz sadece hesabınızı daha fazla geliştirmeniz, birden fazla hesabınız varsa birini bırakmanız önerilmektedir.

Bunun yanı sıra emojilerde yer alan mavi tik benzeri işaretler de size çözüm sunmayacaktır. Fark edilebilir yapıda oldukları için sadece sizi ya da işletmenizi daha kötü tanıtacaktır.

Mavi Tik İçin Nasıl Başvuru Yapılır?

Instagram’da mavi tik almanın ücretli olup olmadığı birçok kişi tarafından sorulmaktadır. Zira bazı kişiler Instagram mavi tik alma ücreti varsa bunu ödemek isteyebilmektedir. Ancak bunların ücretsiz olduğunu bilmeniz gerekir. Dolayısıyla sizden bu amaçla para isteyenlere karşı dikkatli olunmalıdır.

Mavi tik için başvuru, her Instagram kullanıcısı tarafından yapılabilir. Bunun için aşağıda bulunan dört adım takip edilmelidir;

 1. Instagram’a giriş yaparak, profilinize girin. Ardından da sağ üst taraftaki simgeyi seçin.
 2. Ayarlara giderek hesap ekranına giriş yapın.
 3. Doğrulama iste üzerine dokunun
 4. Başvuru formunda size verilen alanları, doğru şekilde doldurun.

Başvuru formu esnasında kişilerin resmi nüfus cüzdanının bir fotoğrafını göndermesi de istenir. Kişiler için ehliyet ya da pasaport olabilir. İşletmeler ise elektrik faturası, vergi beyannamesi ya da sözleşme gönderebilir.

Instagram ekipleri başvurunuzu aldıktan sonra gerekli işlemleri yapacaktır. Bu süreç tamamlandığında, bildirim ekranı üzerinden size olumlu ya da olumsuz bir cevap verilecektir.

Instagram Mavi Tik Ne İşe Yarar?

Instagram mavi tik alma 2021 her geçen gün birçok kişinin ilgisini çekmektedir. Bir hesabın doğrulanmış olduğunu ifade eden bu simge, hesabın size ait olduğunu belirtir. Bu nedenle bir güven oluşmasına yardım etmektedir. Eğer fenomen olmak istiyorsanız ya da kurumsal satışlarınızı arttırmak istiyorsanız, bu oldukça önemli bir adım oluşturmaktadır.

Instagram üzerinden satın alma yapan kişiler ilgili işletmeye güvenip güvenemeyeceği merak ettiği için, mavi tik almak bu konuda size yardımcı olacaktır. Eğer normal bir hesapsanız ve kaliteli paylaşımlarınız varsa, mavi tik daha fazla ünlenmenize yardımcı olacaktır.

Instagram’da Mavi Tik Alabilmek İçin Neler Yapılabilir?

Instagram’da mavi tik alma 2021 için bir takım ipuçları yer almaktadır. Eğer bunlara dikkat ederseniz, başvurunuzu yaptıktan sonra onay almanız daha olası olabilir. İlgili kriterler şu şekilde görülmektedir;

 1. Hesabınız özgün ve benzersiz olmalı, başkasını çağrıştırmamalıdır.
 2. Hesabınız, paylaşımlarınız diğer kullanıcıların ilgisini uyandıracak düzeyde olmalıdır.
 3. Hesabınız eksiksiz olarak doldurulmuş olmalıdır.
 4. Hesabınızı gizli değil, herkese açık olarak tutun.
 5. Instagram keşfet alanına çıkmak için çalışın.
 6. Takipçi, beğeni sayılarınızı arttırın.
 7. Biyografinizde çapraz link bulundurmayın.

Bunların yanı sıra ilk başvuruda kabul edilmemişseniz, hemen vazgeçmemeniz gerekir. Eğer hesabınızı geliştirirseniz, ikinci kez başvurmanız da mümkündür. Zira reddedilmek bir daha başvuramayacağız anlamına gelmez.

Instagram Topluluk Kuralları Nelerdir?

Mavi tik almak istiyorsanız, ilk dikkat etmeniz gereken konulardan biri topluluk kurallarıdır. Eğer bunları ihlal ediyorsanız, platform size mavi tik vermeyecektir. Bu bir paylaşım bile olsa geçerlidir. Bu nedenle topluluk kurallarını bilmeniz şarttır. Bunlar platformda ana hatlarıyla şu şekilde görülmektedir;

 1. Spam içermeyen bir hesap olmalıdır.
 2. Organize suçlar, terör ve nefret grupları desteklenmemelidir.
 3. Yasal düzenlemeye tabi ürünleri satmayı ya da almayı teklif ederken yasalara uyulmalıdır.
 4. İnandırıcı tehditler yapılmamalıdır
 5. Aşağılama ve küçük düşürme yapılmamalıdır.
 6. Ciddi tehditler gerçekleştirilmemelidir.
 7. İnsanlar kendine zarar vermeye teşvik edilmemelidir.

Bunların yanı sıra https://www.facebook.com/help/instagram/477434105621119 linkinde bulunan tüm topluluk kurallarına da uyum sağlamanız gerekir.

Instagram Mavi Tik Avantajları Nelerdir?

Mavi tik avantajları Instagram

Mavi tik işareti birçok kişi tarafından avantajlı görülmektedir. Eğer fenomen olmak isteyen bir hesapsanız ilgili hesabın ve tüm paylaşımların size ait olduğunu doğrulayacak, böylece taklide karşı sizi koruma altına alacaktır.

İşletme ve markalar için de bu durum geçerlidir. Ayrıca müşteriler için ekstra bir güvenilirlik kazandırmaktadır. Bunun haricinde şu gibi artılarından da bahsedilebilir;

 1. Markanızın ayrıcalıklarını göstermesine yardım etmektedir.
 2. Marka tanınırlığınızı, beğenilerinizi ve takiplerinizi arttırmaktadır.
 3. Hesabınızı, işletmenizi sahte hesaplardan korumanızı sağlar.
 4. Marka-takipçi arasındaki güvenilirliği arttırır.

Bunun yanı sıra Instagram hesaplarında yer alan yukarı kaydırma özelliğini de aktif hale getirmenizi sağlar. Dolayısıyla mavi tik işareti aldıktan sonra birçok avantaj görülebilmektedir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67