Instagram Mağaza Özelliği Başvurusu Nasıl Yapılır?

Instagram Mağaza Özelliği Başvurusu Nasıl Yapılır?

Instagram’ın gelişmesi ve milyonlarca kullanıcıya ulaşması, onu işletmeler adına pazaryerine çevirmiştir. Günümüzde birçok iş yeri Instagram mağaza özelliği açma ile buraya dâhil olmak ister.

Bunun temel nedeni platformun sürekli aktif olmasıdır. Böylece doğru bir pazarlama tekniğiyle yüksek kazançlar elde edebilmenize imkân verir. İşletme hesabının ücretsiz olarak açılması da bir cazibe oluşturur.

Ne var ki yeni bir işletme için bu özelliğin nasıl açılacağı her zaman büyük bir soru işaretidir. Bu temel olarak dört maddeye dayanır;

 1. Uygun bir hesaba sahip olduğunuza onay verme
 2. İşletme hesabına geçme
 3. Facebook sayfasını bağlama
 4. Ürün kataloğu yükleme
 5. Hesap değerlendirmesini gerçekleştirme
 6. Alışverişi aktif hale getirme
 7. İçerikleri eyleme geçilir yapma

Bunların hepsini teker teker tamamladığınızda, mağazanız sorunsuz bir şekilde açılacaktır.

Instagram Mağaza Nasıl Açılır?

Eğer Instagram’da bir mağaza açmak birçok kişiye karışık gelir. Ancak gerekli maddeleri takip ederseniz, pratik bir şekilde işlemleri tamamlayabilirsiniz. Burada şu maddeler izlenmelidir;

 1. Sahip olduğunuz işletmenin desteklenen bir pazarda olup, olmadığını öğrenin. Ticaret ilkeleri ve işyeri sözleşmesiyle uyumlu olduğunu da teyit edin. Ayrıca satış gerçekleştirmek istediğiniz domaininizin olduğuna emin olun.
 2. Mağaza açmak için içerik üretici veya işletme hesabına geçmek gerekir. Eğer yoksa bir tane açın. Ardından da adres, numara, internet sitesi gibi alanları doldurun.
 3. Açtığınız işletme hesabı ile Facebook sayfanız arasında bağlantı kurun. Burada dikkat etmeniz gereken Facebook sayfasının zorunlu olmasıdır. Facebook içerisinde mağaza zorunlu değildir.
 4. E-ticaret platformu ortağı ya da katalog yöneticisi aracılığıyla ürün kataloğu yükleyin.
 5. Tüm bu işlemleri tamamlayınca hesabı değerlendirmeye yollayın. Bunun için işletme profil bölümüne gelerek, üst üste üç çizgi sembolünden ayarları seçin ve alışveriş özelliği için kaydolmaya dokunun. Gerekli adımları takip ederek gönderin.
 6. Yapmış olduğunuz istek onay aldıktan sonra alışveriş özelliklerini açın.

Böylece mağaza açma işleminiz de tamamlanmaktadır. Sadece ürün etiketlerini de kullanarak, içeriklerinizi eyleme geçilebilir hale getirmeniz kalmaktadır. Eğer nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, gönderiler için bu durum şöyledir;

 1. Fotoğraf ekleme üzerine dokunun.
 2. Ekrana açıklama yazın.
 3. Ürünleri etiketle üzerine dokunun.
 4. Ürün arayarak, bir seçim gerçekleştirin.

Bundan sonra tek yapmanız gereken bitti üzerine dokunarak işlemleri tamamlamaktır. Ancak hikâyeler için bu işlemler böyle değildir. Burada aşağıdaki işlemleri sırasıyla takip etmeniz gerekir;

 1. Ekranda gördüğünüz çıkartma sembolüne dokunun.
 2. Açılan ekrandan bir çıkartma seçin.
 3. Kataloğunuz içerisinden ürün tercihinde bulunun.
 4. Çıkartmayı nerede görülsün istiyorsanız buraya taşıyın.
 5. Metin rengini ayarlayın.

Tüm bu işlemler ardından paylaşmanız yeterlidir. Böylece Instagram mağaza ayarları başarıyla tamamlanır.

Instagram Mağazalar Özelliği Ne İşe Yarar?

Instagram mağaza firma olarak tüketicilere sunduğunuz ürünleri, daha geniş bir kitleye sunmanıza yardım etmektedir. Böylece daha fazla kâr elde etmeniz sağlanır.

Burada temel olarak bir Instagram kullanıcısı, paylaşım veya hikâyeleriniz üzerindeki etiketlere tıkladığında, ürün açıklaması sayfasına gider. Böylece görselleri, açıklamaları, fiyatları ve ürünü alabileceği siteye götüren bağlantıya ulaşır.

Böylece bir kişi sitenizi daha önce keşfetmemiş dahi olsa sizi anında bulmanıza ve satış yapmanıza imkân sağlar. Dakikalar içerisinde yapılabilecek olan Instagram alışveriş özelliği başvuru ardından kullanıcılar ürünlerinizden sitenize girdikçe aylık olarak aldığınız ziyaretçi oranları da yükselmeye başlar.

Bu sebeple sadece yaptığınız satışlar değil, sitenizin tıklanma oranları da yükselir. Zira kullanıcıların hesabınıza girmesi bu kapsamdadır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67