Instagram Kodu Çok Fazla Kez Yanlış Girdin Sorunu

Instagram Kodu Çok Fazla Kez Yanlış Girdin Sorunu

Instagram kullanıcılar ile tanıştığı ilk günden sonra oldukça popüler hale gelmiştir. İçerisinde çok sayıda üye olup, her gün yoğun paylaşımlar gerçekleştirilir. Bunun da etkisiyle beraber her geçen gün üye sayısı artar.

Günümüzde her insan birden fazla sosyal medya hesabına sahiptir. Ayrıca dijital ortamlarda kullanılan hesaplar da söz konusudur. Bu nedenle kullanılan şifreler ve kodlar unutulabilir ya da hatalı kullanılabilir. Bu gibi durumlarda çözüm oldukça merak edilir.

Instagram kodu çok fazla kez yanlış girdin sorunu da bunlardan bir tanesidir. Peki, şifrenizi ya da kodunuzu yanlış girmişseniz ne yapabilirsiniz?

Belirli Bir Süre Beklemek

Eğer kodunuzu veya şifrenizi yanlış girmişseniz, ilk çözüm bir süre beklemedir. Zira şifreler veya kodlar yanlış girildiğinde belirli bir süre giriş engeli vardır. Bu bir tür güvenlik önlemi olarak düşünülebilir. Dolayısıyla 1 saat civarı beklendiğinde, şifre veya kod ekranı da sınıflanır.

Süre dolduğunda Instagram’a bekleme ardından girilerek, tekrar denenir. Sonrasında şifre ya da kodun doğru girilmesiyle hesap kullanılmaya başlar. Bununla beraber kodlarda fazla denenmişse 2-3 saate kadar da beklenebilir. Bu nedenle daha kesin çözüm için 3 saat beklemek önerilir.

Instagram Şifre Değiştirme

Günümüzde birçok kişi birden fazla sitede hesaba sahiptir. Her ne kadar mail ve kullanıcı adı daha hatırlanabilir olsa da, durum şifreler için böyle değildir. Çünkü kolay şekilde unutulabilir yapısı vardır.  Instagram’da çok sayıda yeni kullanıcı olduğu için, Instagram şifre değiştirme birçok kişi tarafından bilinemeyebilir.

Eğer giriş yapamama nedeniniz şifreyse, 2-3 dakika içerisinde değiştirmeniz mümkündür. Bunun için öncelikle https://www.instagram.com/accounts/password/reset/?hl=tr adresine girilir. Ardından da e-posta, telefon ya da kullanıcı adı girilerek giriş bağlantısı gönder butonu kullanılır. Bundan sonra ilgili mail adresi kontrol edilerek, platform tarafından gönderilen bağlantıya tıklanır. Sonrasında da tek yapılması gereken yeni bir şifre belirlemedir.

Instagram Verilerini Silme

Instagram kodu çok fazla kez yanlış girdin hatası alıyorsanız ve üç saat beklemek istemiyorsanız, bir çözüm de verileri silmedir. Zira verileri silme her şeyi sıfırlayabilir.

Bunun için öncelikle akıllı cihazın ayarlar bölümüne gerilir. Sonrasında ise uygulamalar bölümünden, Instagram bulunur. Sonrasında ise veriler silinir ve tekrar girilmeye çalışılır. Böylece daha kısa sürede çözüm sağlanabilir.

Eğer bilgisayardan giriş yapıyorsanız, uygulama geçmişini ve çerezleri silmek gerekir. Böylece tüm bilgiler sıfırlanabilir.

Instagram’ı Güncelleme

Instagram kodu çok fazla kez yanlış girdin hatası alıyorsanız, bir çözüm de aplikasyonu güncellemedir. Böylece bilgiler yenileceği için kodun da yenilenmesi mümkündür. Bunun için öncelikle Google Play Store’a girilir. Ardından da arama kısmına Instagram yazılır.

Sonrasında tek yapılması gereken, Instagram’a güncelleme gelip, gelmediği kontrol edilir. Eğer varsa hemen güncellenerek çözüm kontrol edilir. Ancak bazı durumlarda update varsa dahi görülmeyebilir. Bunun temel nedeni, Google Play veya telefonun güncel olmamasıdır. Zira bu durum bazen yeni güncellemelerin gelmesine engel olabilir.

Bunun için ilk önce telefon güncellenir. Zira Google Play Store da telefon güncel değilse kendi update’lerini alamayabilir. Bu tamamlanınca da marketin güncelleme işlemleri yapılır. Ardından da Instagram güncellemeleri kontrol edilir.

Telefonu Sıfırlama

Eğer sorun devam ediyorsa bir diğer çözümünüz de telefonu sıfırlamadır. Zira böylece Instagram’ın cihazdaki tüm verileri de temizlenir. Böylece kodunuzun da yenilenmesi mümkündür. Ancak öncesinde tahmin edilebileceği gibi veriler yedeklenir.

Ardından gerekli sıfırlama işlemleri yapılır. Telefon açılınca Instagram yeniden yüklenir ve problemin çözülüp, çözülmediği test edilir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67