Instagram Keşfeti Nasıl Sıfırlanır?

Instagram Keşfeti Nasıl Sıfırlanır?

Instagram keşfeti nasıl sıfırlanır günümüzde birçok kullanıcının aklını karıştırır. Bu bölüm platformda en çok kullanılan alandır. Zira buraya popüler ve çok sevilen gönderiler çıktığı için, üyeler tarafından güncel olarak takip edilir. Üstelik sürekli yeni gönderi vardır.

Ancak zaman içerisinde istenmeyen türde görüntüler görünmeye, bir süre sonra da tüm keşfeti işgal etmeye başlayabilir. Bu durum kişilerin sosyal medya keyfini tamamen bölebilir. Bu durumda ne yapılacağı oldukça merak konusudur. Her ne kadar eski üyeler çözümünü bilse de, özellikle yeni üyeler için oldukça büyük bir problemdir.

Burada öncelikle keşfette görüntülenenlerin nasıl geldiği, ardından istenmeyen paylaşımların neden görüldüğü de bilinmelidir. Instagram keşfet sıfırlama böylece daha iyi anlaşılabilir.

Instagram Keşfet Gönderileri Nasıl Oluşur?

Birçok Instagram kullanıcısı, keşfetin her kullanıcıya özel bir bölge olduğunu bilir. Bunun nedeni herkesin zevkine göre şekillenmesidir. Burada önemli bazı maddeler,

  1. Beğenilen gönderiler,
  2. İzlenen gönderiler,
  3. Görüntülenen paylaşımlar olarak verilebilir.

Her insan farklı paylaşımlara baktığı için, bu durum otomatik olarak keşfet kısmının ayarlanmasını sağlar. Böylece herkes ilgi duyduğu şeylere göre paylaşımlar görerek, daha keyifli zaman geçirebilir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken önemli bir husus da vardır. Eğer keşfette beğenmediğiniz gönderilere bakarsanız, bir süre sonra artmaya başlar.

Instagram Keşfette İstenmeyen Gönderiler Neden Görülür?

Instagram keşfet sıfırlama 2021 için en önemli sorunlardan biri istenmeyen paylaşımların neden görüldüğüdür. Bu durum birçok kullanıcının ortak sorunudur. Bu durum da temelinde kişilerin görüntülediği paylaşımlardan hareketle belirlenir.

Eğer herhangi bir nedenle sevmediğiniz türde bir paylaşımı beğenmiş, hatta görüntülemişseniz kısa süre sonra ona benzer paylaşımlar görülebilir. Zira platform bunları sevdiğinizi düşünür. Dolayısıyla öncelikle bir paylaşımı sevmemişseniz, asla açmamanız gerekir.

Instagram Keşfet Silme

Peki, Instagram keşfet nasıl sıfırlanır Iphone için neler yapılır? Burada yapmanız gerekenler, Android işletim sistemli cihazlar ile aynıdır. Zira Instagram içerisinde işlem yapılır. Birçok IOS işletim sistemi kullanıcısı farklılık olabileceğini düşünse de bu durum yoktur.

Burada öncelikle hangi paylaşımı sevmiyorsanız ve görmek istemiyorsanız açılır. Ardından üç nokta işaretine dokunarak, “bunun gibi daha az gönderi gör” seçilir. Bu işlem Instagram’a o türde paylaşımları görmek istemediğinize dair bilgi verir.

Bu işlemi her beğenmediğiniz seçenekte yaparsanız, bir süre sonra artık onların görüntülenmediğini fark edebilirsiniz. Ancak burada Reels videolarının tamamen kaldırılmadığı bilinmelidir. Zira bunlar için özel bir alan vardır. Ne kadar “bunun gibi daha az gönderi gör” seçeneğini kullanırsanız kullanın, farklı türde Reels videoları gelir.

Instagram Keşfet Arama Silme

Instagram keşfet sıfırlama Huawei gibi farklı telefonlara yönelik de sorgulanır. Bunun nedeni de tıpkı işletim sistemlerinde olduğu gibi, kişilerin farklı cihazlarda yapılması gerekenlerin değişebileceğini düşünmesidir.

Ancak burada herhangi bir farklılık yoktur. Zira Instagram’ın içerisinde işlem yapılır. Peki, arama nasıl silinir? Bilindiği üzere keşfet kısmındaki aramada üyeler daha önceki aradıklarını görebilir. Ancak birçok kişi bunları silmek ister.

Yeni kullanıcılar için bu durum büyük bir sorun olabilir. Burada şu işlemler yapılırsa çözüm anında yapılır;

  1. Instagram mobil uygulamasına giriş yapılır.
  2. Hesaba giriş yapılır.
  3. Sağ alt kısımdan profil sayfasına girilir.
  4. Sağ üst köşeden üç çizgi simgesi seçilir.
  5. Yana doğru açılan menüden, ayarlar seçilir.
  6. Güvenlik sekmesine gelinir.
  7. Arama geçmişine tıklanır.

Bundan sonra hesabınızdan yapılan aramalar liste halinde gösterilir. Ardından ister her aramanın sağ tarafındaki çarpı işaretine dokunarak tek tek silebilir, isterseniz tümünü temizle diyerek hepsinden aynı anda kurtulabilirsiniz.

Eğer keşfet aramanıza bakarsanız, artık görülmediklerini fark edebilirsiniz.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67