Instagram Kendiliğinden İngilizce Oldu

Instagram Kendiliğinden İngilizce Oldu

Instagram kendiliğinden ingilizce oldu: Instagram Türkçeye çevirme nasıl yapılır? Konusu hepimizin zaman zaman başına gelen bir sorun. Cep telefonları, bilgisayar ve tabletler belirli aralıklarla güncelleme yapar. Bu güncellemeler genel olarak bir takım uygulamaları çok daha geniş çaplı kullanabilmek adına son derece büyük bir önem taşır. Eğer ki bu tür elektronik cihazları güncellemezsek yeni sürümlerden bihaber kalıp hızla gelişen teknolojinin nimetlerinden yararlanamayız. Yani başka bir deyişle, yaşamın gerisinde kalırız. Her ne kadar teknolojinin hızına yetişemesek de bu tür yeni sürümleri güncellememiz son derece büyük bir önem teşkil eder.

Şimdi gelelim telefon güncellemelerinin getirmiş olduğu bir takım sorunlara… Telefonlar her geçen gün yenilikler ürettiği için güncellenmekte, bizler de bu güncellemeleri yaparak son sistem bir teknolojiden yararlanma derdindeyiz. Bu noktaya kadar her şey çok güzel ancak telefonlar güncellenince neler oluyor? Bu güncellemeler sonucunda cihazımız ya da cihazımızın içinde yer alan bir takım uygulamalarda bir sorun meydana geliyor mu? Pek çok kişi tarafından en çok kullanılan bir uygulama olan Instagram için konuşacak olursak, güncelleme sonrası dil sorunu Instagram ya da telefonum güncellendi instagramın dili İngilizce oldu nasıl geri Türkçeye çeviririm gibi birçok sorun ile karşı karşıya gelmekteyiz.

Neden bu tür sorunlar güncelleme sonrası yaşanıyor? Instagram güncellemesi neden dil değişikliğine sebep oluyor? Instagramın dili nasıl Türkçeye çevrilir ya da Instagramı güncellemezsek ne olur gibi pek çok sorunun yanıtını bu yazımızda sizlere sunmaktayız. Eğer ki güncelleme sonrası Instagram dili İngilizceye dönüşmüş ise ve siz ne yapacağınızı bilmiyorsanız bu yazımız sizin için son derece faydalı olacaktır.

Instagram Güncellenince Dil Neden İngilizce Olur?

Instagram güncelleme ve dil

Pek çoğumuzun ortak sorunu haline gelen Instagram güncellemelerinde dil değişikliği konusu ile ilgili olarak en başta Instagram güncellenince dil neden İngilizce olur? Sorusuna bir açıklık getirmemiz gerekli olacaktır. İnstagramın orijinal dili zaten İngilizcedir. Bu uygulamanın güncellenmesini telefonların ya da herhangi bir elektronik cihazın fabrika ayarlarına geri dönmesi gibi de düşünebilirsiniz. Herhangi bir cihaz ilk başta –eğer yerli bir üretim değilse- dili İngilizce olacaktır. Yani sizin ilk önce ayarları ile ilgili bir düzenleme yapmanız gerekli olacaktır ki bu da zaten cihazların kurulumunda yapılan bir şey. İnstagram da güncellendiği zaman kendisini resetleyebilir. Ya da elektronik cihazların genel özelliği çerçevesinde, bazen yeniden başlatılmaya ya da resetlenmeye ihtiyaç duyabilir. Hatta bu sebepten dolayı da elektronik cihazları ve özellikle de cep telefonlarını önceden belirlenmiş olan iki tuşa aynı anda birkaç saniye boyunca basarak resetleme yapmak çok önemlidir. Güncelleme sonrası uygulama dili değişmesi ilk olarak bu konu ile ilişkili olabilir. Orijinal diline dönen instagram güncellemeden sonra kimi zaman kendi kendine düzelirken kimi zaman ise öyle kalabilir. Bu durum pek çok Instagram kullanıcısı için bir takım sorunlara neden olabilir.

Instagram İngilizce Oldu Nasıl Düzeltebilirim?

Instagram İnglizce oldu nasıl düzeltebilirim sorusunu ilk olarak bütün telefonlar için aynı anda öğrenmeniz mümkün olamaz. Bunun nedeni ise telefonlarda tek bir sistem yoktur. Android telefonlar için farklı, İPhone telefonlar için farklı bir sistem söz konusudur. Evet, bu noktada yaşanan sorun aynı olabilir fakat ikisinin de sorunu çözme yolu birbirinden farklı olacaktır. Neden diye soracak olursanız çünkü her ikisinin de işletim sistemi birbirinden son derece farklıdır.

Instagram uygulamasının dilinin Ingilizceye dönüşmesi için bir çözüm yolu arıyorsanız; bu konuda ilk önce doğru bir şekilde soru sormanız gerekli olacaktır. Bu sorular genel olarak; Android telefonda İnstagram dli nasıl değiştirilir? Ya da Iphone telefon için Instagram dil ayarı nasıl yapılır? Şeklinde sorduğunuz bir takım sorularla cep telefonunuza uyumlu olan işletim sistemi ile ilgili bir dil ayarının nasıl yapıldığı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Android Telefonda Instagram Dil Ayarı Nasıl Türkçeye Çevrilir?

Android telefonda Instagram dil ayarı nasıl Türkçeye çevrilir? Sorunsalının çözümü son derece basittir. İlk olarak cep telefonunuzun menü çubuğunda yer alan ayarlar bölümüne gitmeniz gerekli olacaktır. Ancak bu ayarlar bölümünü Instagram ayarlar bölmesi ile karıştırmamanız gerekir. Yani burada anlatılmak isteyen android cihazınızın kendi menüsünde yer alan ayarlar bölümüdür. Cep telefonunuzun ayarlar bölümünde bir de alt bölümler bir liste halinde küçük departmanlar olarak liste halinde karşınıza çıkacaktır. Bu listede dil ve giriş şeklinde bir başlık göreceksiniz. Dil ve giriş başlığına tıkladığınız zaman dil seçeneğini göreceksiniz. Buradaki dil seçeneğinden Instagram dilini Türkçeye çevirme işlemini çok kolay bir şekilde halledebilirsiniz.

Iphone Telefonda Instagram Dil Ayarı Nasıl Türkçeye Çevrilir?

Iphone telefonda Instagram dil ayarları nasıl Türkçeye çevrilir konusunda bir araştırma yapıyorsanız bu sorunun da çözümünün son derece basit olduğunu söyleyebiliriz. Bu tip cihazlarda IOS Instagram dil ayarları için ilk önce telefonun ayarlar bölümüne giriş yapmanız gerekli olacaktır. Genel seçeneğini işaretledikten sonra ayarlar bölümünde devam ettiğiniz zaman uluslararası simgesini tıklamanız gerekli olacaktır. Bu seçenek sizi dil seçeneğine yönlendirir. Dil seçeneğinden de uygulama ayarlarına ulaşmanız mümkün olacaktır. Buradan Instagram dilini ister Türkçeye isterseniz de başka herhangi bir dile çevirebilirsiniz.

Instagram’ın Dilini Değiştirme

Dil değişime Instagram

İnstagram’ın dilini değiştirme işlemi yapmak istiyorsanız bunun Instagram uygulaması üzerinden de bilinçli olarak yapabilirsiniz. Bazı kullanıcılar, Instagram dilini özel olarak farklı sebeplere bağlı bir şekilde bilinçli olarak da değiştirmek isteyebilir. Çünkü Instagram üzerinden yapmış olduğu bir takım hareketlerin kendisine özel olmasını isteyebilir. Bu durumda da genel olarak tüm uygulamaları ya da cep telefonu veya tabletinin dilini tamamen değiştirmek yerine sadece Instagram uygulamasının dilini değiştirerek bu uygulamayı kendi hesabından farklı bir dilde kullanmak isteyebilir. Bunun için Instagram dil ayarı nasıl yapılır? Instagramın dilini nasıl değiştirebilirim? Instagram’a başka bir cihazdan girince bile dili Ingilizce olsun gibi bir takım talepleriniz var ise Instagramın dilini Instagram ayarlar üzerinden seçenekleri takip edip yönlendirmelerle bir dil değişikliği yapma imkânı söz konusu olacaktır. İnstagram İngilizceden Türkçeye çevirme konusu araştırılırken aynı zamanda tam tersi olarak da Instagram dilini Türkçeden İngilizceye çevirmek istiyorum da diyebilirsiniz. Her iki durumda da yapmanız gereken işlem aynı olacaktır. Instagram dil değiştirme seçeneği için ilk başta sağ alt köşede yer alan profil ikonuna dokunun. Ardından profilinize giriş yapın. Sağ üst köşede üç nokta üst üste olan bir sembol göreceksiniz. Bu sembole dokunduğunuz zaman Instagram ayarlar bölmesi karşınıza çıkacak. Instagram ayarlar bölmesi üzerinden dil seçeneğine dokunduğunuz zaman orada tüm dünya dilleri sıralanacaktır. Bu listede istediğiniz bir dili seçerek Instagram uygulamanızın dilini değiştirmiş olursunuz. Bu noktada pek çok kişinin kafası karışmaktadır ve şimdi sadece kendi telefonumdan mı dil değişti yoksa tamamen Instagram hesabım İngilizce oldu mu acaba diye düşünebilirsiniz. Cihazınızın ayarlarını değiştirdiğiniz zaman sadece kendi telefonunuzdan Instagrama girdiğinizde dili değişmiş olur ama Instagram üzerinden değiştirirseniz tüm cihazlarda istediğiniz dil olacaktır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67