Instagram Kendi Kendine Takip Ediyor (Çözüm)

Instagram Kendi Kendine Takip Ediyor (Çözüm)

İnstagram kendi kendine takip ediyor çözüm sorunu pek çok kullanıcının başına gelen bir durum olmaktadır. Böyle bir durumda kullanıcılar nasıl bir çözüm yolu olduğunu merak etmektedirler. Sürekli olarak takip ettikleri kişi sayısı artan ve hiç kimseyi eklememelerine rağmen hiç tanımadıkları kişileri ve insanları takip eden kişiler bu sorunun yanıtını araştırmaktadır. Söz konusu olan sorusunun belirli nedenleri ve çözümleri bulunmaktadır.

İnstagramda sürekli olarak birilerini takip etme sorundan kurtulmak isteyen kişilerin belirtilen yöntemleri uygulamaları yeterli olmaktadır. Böylelikle de kullanıcılar istemeyerek farklı hesapları daha fazla takip etmemektedirler. Çağımızın en yaygın biçimde kullanılan sosyal medya uygulaması olan İnstagram içerisinde bu durum pek çok kullanıcının başına gelmektedir. Ancak çözümü de bir o kadar basit olmaktadır.

Instagram Kendi Kendine Neden Takip Eder?

Kendi kendine takip etme Instagram

İnstagram kendi kendine neden takip eder sorusu da pek çok kullanıcının merak ettikleri konular arasında yer almaktadır. Bu sorundan kurtulmanın yanı sıra neden bu durumun meydana geldiği de büyük bir merak konusu haline gelmektedir. Genellikle bu duruma bakıldığı zaman kullanıcılar ücretsiz bir biçimde takipçi kazanma ve yasal olmayan sayfalarda yer almaları durumunda bu sorun meydana gelmektedir. Özellikle de hesaplara zarar veren pek çok uygulama bulunmaktadır. Bu uygulamaya giren kullanıcıların hesapları, kendilerinden bağımsız olarak sürekli farklı alanları ve sayfaları takip etmektedir. Tüm bu nedenler göz önünde bulundurulduğu zaman hesaplar tehlike ve risk altına girmektedir.

İnstagram takipçi sayısını artırmak adına farklı uygulamalara giriş yapan kullanıcılar, API ya da direk olarak kullanıcı adları ve şifreleri ile birlikte geniş bir havuz içerisinde yer almaktadırlar. Meydana gelen havuz da sistemin sahibi olan kişiler tarafından kullanılmaktadır. Belirtilen nedenlerden dolayı özellikle de şifrelerin çeşitli uygulamalar içerisine girilmemesi gerekmektedir. Ancak bu sorunun meydana gelmesi için illa şifre girmeye de gerek bulunmamaktadır. Sadece takipçi sayısının artması amacı ile birlikte kullanıcı isimlerin girilmesiyle bile bu havuz içerisinde yer almak mümkün hale gelmektedir. Böylelikle de kullanıcıların hesapları sürekli olarak kendilerinden bağımsız bir biçimde başka hesapları takip etmektedir.

Instragram’da Sürekli Takip Etmek Nasıl Çözülür?

İnstagram’da sürekli takip etme çözümü de pek çok kullanıcı tarafından araştırılan konular arasında yer almaktadır. Kullanıcıların bu sorundan kökten kurtulmak adına yapabilecekleri çeşitli adımlar bulunmaktadır. 2 adımı eksiksiz ve doğru bir biçimde uygulayan kullanıcılar söz konusu olan sorundan oldukça kolay bir biçimde kurtulma imkanı elde etmektedirler. Böylelikle de daha fazla farklı hesapları takip etmelerine de gerek kalmamaktadır.

Bu sorundan kurtulmak isteyen kişilerin öncelik vermeleri gereken konu kesinlikle hesaplarını güvende tutmaları olmaktadır. Hesaplarının güvende kalması adına da iki adımlı doğrulma uygulamaları ciddi anlamda gerekli durumlar arasında yer almaktadır. Kullanıcıların söz konusu olan sorundan kurtulmaları adına öncelikli olarak API izinlerini kontrol etmeleri ve hemen ardından da şifrelerini değiştirmeleri gerekmektedir. Tüm bunların yanı sıra kullanıcı adlarını da değiştirmeleri daha garantili bir çözüm önerisi olmaktadır.

Instagram API İzinlerini Kontrol Etmek

İnstagram API izinlerini kontrol etmek her kullanıcının hesabını güvende tutmak adına yapmaları gereken işlemler arasında yer almaktadır. Bu noktada kullanıcıların öncelikli olarak hesaplarına giriş yapmaları gerekir. Daha sonrasında ise giriş yapmaları ile birlikte ayarlar bölümüne gelerek bu alanda da izin verdikleri uygulamaları gözden geçirmeleri önem taşımaktadır. Eğer kullanıcıların bu aşama esnasında izin verdikleri bir uygulama bulunmuyorsa bir sorun yok anlamına gelmektedir. Ancak izin verilen uygulamalar yer alıyorsa da bu izinlerin derhal kaldırılması ve hesabın güven altına alınması gerekmektedir.

Instagram Şifresini Değiştirmek

Kullanıcıların hesaplarını güven altına almak ve istemsiz bir biçimde farklı hesapları takip etmemek adına uygulamaları gereken bir diğer adım da İnstagram şifresini değiştirmek olmaktadır. Bunun için de kullanıcıların hesaplarına giriş yapmalarının ardından gizlilik ve güvenlik alanını açmaları gerekmektedir. Bu alan içerisinde şifre değiştirme alanı bulunmaktadır. Kullanıcıların şifrelerini değiştirmeleri adına eski şifreleri girmeleri gerekmektedir. Eğer eski şifrelerini hatırlamıyorlar ise şifremi unuttum alanına gelmeleri ardından söz konusu alanda şifrelerini değiştirmeleri sağlanmaktadır. Eğer şifrelerini hatırlıyorlarsa da eski şifrelerini ve hemen ardından da peş peşe 2 kez yeni şifreleri yazmaları gerekmektedir. Bu adımları gerçekleştiren kullanıcılar da hesaplarını güvende tutabilmektedirler.

Instagram Kullanıcı Adı Değiştirmek

Hesaplarını, farklı hesapları takip etmemek adına güven altında tutmak isteyen kullanıcılar İnstagram kullanıcı adı değiştirme seçeneklerinden de faydalanabilmektedirler. Kullanıcı isimlerinin son kısmına bir nokta eklemeleri bile hesaplarının daha güvenilir hale gelmesini sağlamaktadır. Çünkü daha önceden girilen bazı uygulamalarda sadece kullanıcı adının girilmesi bile havuza eklenmeye neden olmaktadır. Bu noktada kullanıcılar hesaplarının güven altında olması açısından sadece bir nokta ya da harf eklemeleriyle bile hesaplarının çok daha güvende olmasını sağlama imkanı elde etmektedirler. Bunu yapmak isteyen kullanıcıların hesaplarına giriş yapmalarının ardından profil alanına geçmeleri gerekmektedir. Bu alana gelen kullanıcılar, kullanıcı adı bölümüne tıkladıkları zaman saniyeler içerisinde kullanıcı isimlerini değiştirebilmektedirler.

Instagram 2 Adımlı Doğrulama

Kullanıcıların hesaplarını güven altında tutmaları adına en yaygın ve kullanılması gereken yöntem de İnstagram 2 adımlı doğrulama seçenekleri olmaktadır. Bu doğrulamayı uygulayan kullanıcılar, hesaplarına başka kişilerin erişim yapmalarını tamamen önlemektedirler. Kullanıcılar 2 adımlı doğrulama yapmak istedikleri zaman ilk olarak hesaplarına giriş yapmaları ve ardından da ayarlar bölümüne gelmeleri gerekmektedir. Bu alan içerisinde 2 adımlı doğrulama alanına tıklayan kullanıcıların karşılarına basit yönlendirmeler çıkmaktadır. Kurtarma e-postası ve telefon bilgisi istenmektedir. Bu doğrulamanın yapılması ardından başka kişiler hesaplarına girmek istedikleri zaman kullanıcıların hesaplarına ekledikleri numaraya bir doğrulama kodu gelmektedir. Hesabın her girişi esnasında bu kod gerekmektedir. Kod olmadan hesaba erişim sağlanamamasından dolayı da istenilen güven sağlanmaktadır.

Instagram Hesabı Nasıl Korunur?

Hesap koruma Instagram

İnstagram hesabı korumak isteyen pek çok kullanıcı bulunmaktadır. Özellikle de son dönemlerin en yaygın dolandırıcılık biçimi de İnstagram hesaplarının ele geçirilmesi şeklinde yapılmaktadır. Bu nedenle de kullanıcıların hesaplarını kesinlikle koruma altına aldıklarından emin olmaları gerekmektedir. Aynı zamanda kullanıcıların hesaplarını tehlikeye sokacak bağlantı ya da uygulamalara giriş yapmamaları da ciddi anlamda önem taşımaktadır. Yapılacak olan güvenlik tedbirleri kadar bu durumlara imkan vermemek de gerekmektedir. Belirli bağlantılara tıklanması ya da uygulamalara giriş yapılmasının ardından pek çok hesap tehlike altına girmektedir. Tüm bu durumlara girmemek adına hesapların kullanımı esnasında temkinli davranmak gerekmektedir.

İnstagram doğrulama seçenekleri hesapların ciddi anlamda korunmasını sağlamaktadır. Ancak yine de kullanıcıların hesaplarını kullanırken belirli detaylar karşısında son derecede temkinli davranmaları önem taşımaktadır. Özellikle de pek çok kişi farklı uygulamalara giriş yapabilmek adına hesaplarının kullanıcı adlarını ve şifrelerini paylaşmaktadırlar. Bu durumda da kullanıcıların hesapları istemsiz bir biçimde farklı hesapları takip edebilmekte ya da direk olarak çalınabilmektedir. Böyle durumlar ile karşı karşıya kalınmaması adına kesinlikle güvenilir olmayan uygulamalara giriş yapmamak özellikle de şifre girmemek oldukça önem taşımaktadır. Tüm bu durumlara dikkat edilmesi ile birlikte hesaplar güvene alınmaktadır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67