Instagram Kapatılan Hesap Nasıl Açılır?

Instagram Kapatılan Hesap Nasıl Açılır?

 

Günlük hayatın yoğunluğu sebebiyle birçok kişi zaman geçtikçe, Instagram hesabını kullanmadığı gerekçesiyle kapatmaktadır. Ne var ki bir kullanıcılar çoğu zaman pişman olarak kapattığım Instagram hesabımı nasıl açabilirim sorusunu da sormaktadır.

Instagram bilindiği üzere kullanıcılara hesap silme ve hesap dondurma işlemleri yapmasına izin vermektedir. Bunlardan silme yapıldığında, hesap bir süre sonra kalıcı olarak silinmektedir. Ancak özellikle ani bir karar ya da sinirli bir ruh haliyle işlem yapılmışsa, insanlar pişman olarak nasıl geri alabileceğini de düşünmektedir.

Eğer silmeyi geri alabileceğiniz süre geçmemişse tek yapmanız gereken hesaba girerek, işlemi iptal etmektir. Ancak geçmişse bilmeniz gereken geri döndürülemeyebileceğidir. Her ne kadar bir çözüm yolu olsa da, platformun onaylamama durumu da vardır.

Instagram Silinen Hesap Geri Alma

Eğer durduk yere Instagram hesabım kapatıldı diyorsanız ve silme gerçekleşmişse, denemeniz gereken tek bir yol vardır. Bunun haricinde herhangi bir üçüncü taraf uygulamasına ya da sitesine karşı dikkatli olmanız gerekir.

Hesabınızı geri alabilmek için yalnızca https://help.instagram.com/contact/1652567838289083 linkine gitmeniz gerekir. Burada yanlışlıkla kapatılan hesaplar için itiraz formu vardır. İlk olarak hesabınızın bir işletme, ürün veya hizmeti temsil etme durumu sorulur. Buna evet ya da hayır şeklinde cevap verdikten sonra,

 1. Nüfus cüzdanında bulunan adınız soyadınız,
 2. E-posta adresiniz,
 3. Hangi ülkeden yazıyorsunuz,
 4. Instagram kullanıcı adınız alanları doldurulur.

Eğer bu soruya evet olarak cevap vermişseniz,

 1. Yerel işletme ruhsatı,
 2. Fatura,
 3. Elektrik, su, doğalgaz veya telefon faturası,
 4. Vergi dairesinden tebligat veya mükellefiyet belgesi,
 5. Sipariş karşılama belgesi,
 6. Kuruluş belgesi,
 7. Şirket ana sözleşmesi,
 8. Eki alanı adı tescil belgesi arasından birinin kopyası yüklenir.

Ardından da gönder butonu kullanılır. Her ne kadar bu platform tarafından kapatılmış hesaplara yönelik de olsa, sizin sildiğiniz ancak geri almak istediğiniz bir hesap için de kullanabilirsiniz. Ancak bu işlemler kalıcı olduğu için, olumsuz yanıt almanız muhtemeldir.

Instagram Topluluk Kurallarından Dolayı Kapatılan Bir Hesabı Geri Alma

Instagram, üyelerinin platformu problemsiz şekilde kullanması ve herkesin mutlu olabilmesi için her sosyal medya platformu gibi kurallara sahiptir. Bunlara uyum göstermeme durumunda her ne kadar kişiler kısıtlama geldiğini düşünse de, kapatma işlemleri de sıkça uygulanır.

Özellikle uyarıları daha önce dinlememişseniz, kalıcı bir ceza olması için uzaklaştırma alabilirsiniz. Instagram hesabı kapatıldı diyorsanız, tek yapmanız gereken https://help.instagram.com/contact/606967319425038 linkine girmedir. Ardından da karşınıza gelen,

 1. Nüfus cüzdanınızda bulunan adınız ve soyadınız,
 2. Cep telefonu numaranız,
 3. Neden itiraz ettiğiniz,
 4. E-posta adresiniz,
 5. Instagram kullanıcı adınız,

Alanları doldurulur. Son olarak en altta yer alan gönder adlı butona tıkladığınızda işlem sonlanır. Böylece platformdan yanıt beklenir.

Instagram Dondurulan Hesabı Geri Alma

Instagram hesabınızı dondurmuşsanız, geri almanız oldukça kolaydır. Burada sadece ilgili hesabın en son geçerli kullanıcı adı ve şifreyle oturum açmanız gerekir. Ancak işlemler 1- 2 gün civarında devam edebileceği için beklemeniz gerekir.

Böylece Instagram dondurulan hesabı açma tamamlanır. Burada yalnızca hesaplarda paylaşım, beğeni, takipçi gibi bazı istatistiklerin anında gelmeyebileceği bilinmelidir. Dolayısıyla hesap gelse de yine 1 – 2 gün beklenmelidir. Burada genellikle tekrar dondurma – kaldırma işlemi yapılsa da bu çözümden ziyade süreci uzatır.

Zira bir dondurma işlemi olduğu için, işlemler başından başlar. Eğer beklerseniz, çoğu istatistik gelecektir. Ancak takipçileriniz hesabınızı sildiğiniz için, donuk vaziyette iken sizi arkadaşlıktan kaldırmış olabilir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67