Instagram Kapanan Hesabı Açma Formu

Instagram Kapanan Hesabı Açma Formu

Instagram günümüzde milyonlarca kullanıcıya hitap eder. Dolayısıyla içerisinde topluluk üyelerinin takip etmesi gereken bazı kurallar vardır. Bunlara dikkat etmemek, Instagram hesabım kapatıldı gibi birçok probleme neden olur.

Burada öncelikle bir Instagram hesabının, platform tarafından neden kapatıldığına değinilmelidir. Bunun farklı sebepleri olmakla beraber sıkça karşılaşılan iki sebep vardır. İlki topluluk kurallarını ihlaldir.

Her sosyal medya ağı gibi, Instagram içerisinde de kullanıcıların önem göstermesi gereken kurallar vardır. Böylece herkes sorunsuz bir şekilde yararlanabilir. Ne var ki birçok kişi bu sayfayı ziyaret etmez. Öyle ki yıllarca kullandığı halde, burada neler yazıldığından haberi olmayanlar vardır.

Bu durum, bilmeden de olsa ihlal yapılmasına sebep olur. Bunları bilmemek bahane olmadığı için, öncelikle hangi maddelerin olduğuna bakmak gerekir;

 1. Ciddi tehditler
 2. Kendine zarar verme
 3. Yoğun şiddet
 4. Çıplaklık ya da kısmen çıplaklık içeren çocuk
 5. Spam
 6. İnandırıcı tehditler
 7. Nefret söylemi
 8. Aşağılama ve küçük düşürme
 9. Düzenlemelere tabi ürünler
 10. Nefret grupları, organize suçlar ve terör

Burada farklı maddeler de olduğu için, hepsi mutlaka incelenmelidir. İkinci kapanma nedeni ise şikâyettir. Eğer üyelerden biri sizi herhangi bir sebeple şikâyet etmişse, bunun sonuçlarından bir tanesi de hesapların kapatılmasıdır.

Ancak burada bir çözüm olduğu da görülür. Eğer ilgili formu doldurursanız Instagram yetkilileri durumu değerlendirecektir.

Instagram Kapanan Hesap Açma Formu

Instagram hesabınız kapanmışsa, tek yapmanız gereken Instagram hesap açma formu doldurmadır. Buna https://help.instagram.com/contact/606967319425038 adresinden kolayca erişmeniz mümkündür. Burada,

 1. Cep telefonu numaranız,
 2. Neden itiraz ettiğiniz,
 3. Nüfus cüzdanında yazan adınız ve soyadınız,
 4. Instagram kullanıcı adınız
 5. Instagram kullanıcı adınız,
 6. E-posta adresiniz,

Gibi boş alanla vardır. Hepsini dikkatli bir şekilde doldurduktan sonra gönderilir. Ardından tek yapmanız gereken beklemedir. Şayet daha hızlı dönülmesini istiyorsanız, verdiğiniz bilgiler de ayrıntılı olmalıdır.

Örneğin neden ihlal yapmadığınızı düşündüğünüzü açıklamanız, hesabınız çalınmışsa kanıtlarıyla göstermeniz yetkililere daha hızlı hareket etme imkânı sunar.

Instagram Silinen Bir Hesap Açılır Mı?

Instagram günümüzde popüler olarak kullanılmaktadır. Ne var ki bu durum hiçbir üyesinin hesabını silmek istemediğini göstermez. Bu sebeple platform, masaüstü seçeneğinden bu işlemlerin yapılmasını mümkün kılar.

Ancak birçok kişi sinirliyken işlem yaptığı için, geri dönüş yolunu da araştırır. Burada öncelikle silme işlemlerinin hemen yapılmadığı, belirli bir süre içerisinde tamamlandığından bahsedilmelidir. Şayet bu dönemde platforma giriş yaparak iptal ederseniz, kullanmaya başlamanız mümkündür.

Bununla beraber başarılı bir silme işlemi ardından geri döndürmenin herhangi bir yöntemi yoktur. Zira Instagram bu konuda oldukça ciddidir. Tek çözümünüz platform ile irtibat kurmadır. Ancak size çözüm sağlanmayabileceği de akıllarda bulundurulmalıdır.

Instagram Geçici Olarak Kapatılan Hesabı Açma

Eğer hesabınızı kalıcı olarak silmek yerine dondurmayı tercih etmişseniz, Instagram geçici kapatılan hesabı açma oldukça kolaydır. Bunun için tek yapmanız gereken, aşağıdaki işlemleri takip etmedir;

 1. Instagram’a giriş yapın.
 2. Geçici olarak kapattığınız hesaba, kullanıcı bilgileriniz ile erişim yapın.
 3. Şayet uzun bir dönem uzak kalmışsanız, yeni koşulları onaylamanız istenebilir.

Bu durumda hesabınız size geri iade edilir. Hesabınız geçici kapalıyken, diğer üyeler tamamen kapalı olarak görür. Açtıktan sonra 1-2 gün içinde tüm verileriniz size gelir.

Ancak takipçilerinizin bir kısmı yoksa bilmeniz gereken, üyelerin kapalı bir hesabı takip etme eğilimi göstermediğidir. Çoğu kişi arkadaşı bile olsa çıkarmayı tercih ettiği için, endişelenmemek gerekir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67