Instagram İndiremiyorum Hata Veriyor

Instagram İndiremiyorum Hata Veriyor

Instagram kullanıcılara ilk tanıtıldığı günden sonra hızlıca dünya çapına yayılmıştır. Günümüzde milyonlarca kullanıcıya hitap etmekle beraber, her geçen gün yeni üyeler de hesap açmaya devam eder. Bunda sunduğu geniş çaplı özellikler ve dinamik yapı etmen sahibidir.

Her ne kadar web sitesi olsa da, daha kısıtlı özellikleri olduğu için çoğu kullanıcı App Store’u kullanır. Dolayısıyla yeni kaydolan birçok kişi her gün sayısız indirme yapar. Ancak bazı durumlarda kullanıcılar Instagram indiremiyorum hata veriyor sorunu yaşayabilir. Bunun farklı sebepleri vardır ve bazıları şöyledir;

  1. Telefonda yer olmaması
  2. İnternetin arızalı olması
  3. Telefonun güncel olmaması
  4. Google App Store Veri ve ön belleğinin dolması
  5. Geçici veya anlık sorun yaşanması

Eğer siz de bunu yaşamışsanız, öncelikle panik yapacak bir durumun olmadığı ve çözümlerin bulunduğu bilinmelidir. Peki, hatanın nedenleri nelerdir ve nasıl çözülür?

Telefonda Yer Olmayabilir

Akıllı telefonlar hayatımızda büyük bir yer kaplar. Ancak bazı problemleri de bulunur. Bunlardan özellikle yer sorunu en çok karşılaşılan ve sorun olanlar arasındadır. Eğer Instagram indiremiyorum diyorsanız, bunun ilk neden, yeterli yerinizin olmamasıdır. Zira birçok kişi telefonu bu konuda uyarı verene kadar ne kadar yer kaldığını takip etmez.

Bunun için kişiler kullanmadığı uygulamaları silmelidir. Eğer mümkün değilse internet geçmişi silinmelidir. Zira zamanla biriken dosyaları çoğu kişinin fark etmediği kadar yer kaplar. Ayrıca telefon üzerinde size ait kullanmadığınız dosyalar, PDF’ler silinmeli, fotoğraf-videolarda da bir temizlik yapılmalıdır. Böylece yeterli yeriniz açılır.

Ardından yükleme sorununun devam edip, etmediği kontrol edilir. Eğer çözülmemişse ikinci adıma geçilir.

İnternet Sorunlu Olabilir

Eğer Instagram indiremiyorum hata alıyorum diyorsanız bunun bir nedeni de internettir. Her ne kadar internet olmayınca ünlem işareti gösterilse de; bazı durumlarda bir problem veya zayıflık olabilir. Her iki durumda da indirme gerçekleşmez.

Bu nedenle kullanıcılara telefonda yer olup-olmadığını kontrol etmeleri ardından interneti kapatıp-açmaları önerilir. Böylece duruma çözüm sunulabilir. İnternet geri geldiğinde sorunun devam edip, etmediği kontrol edilir. Eğer problem görünmüyorsa, sorunun internetten alakalı olduğu anlaşılır.

Telefon Güncel Olmayabilir

Instagram indirirken hata alıyorum diyorsanız bunun farklı nedenleri ve çözüm önerileri vardır. Bunlardan bir tanesi de telefon güncellemesidir. Bilindiği gibi cihazlara bir güncelleme sunulduğunda, çoğu zaman kişiler bilgilendirilir.

Ancak çoğu kullanıcı update yapmadan aylarca bekler. Bu durumun sonuçlarından bir tanesi de telefonun güncel olmamasıdır. Zira böylece Google Play Store üzerinde bir hata meydana gelebilir. Gerekli update yapıldıktan sonra, durumun çözülme durumu kontrol edilmelidir.

Google App Store Verileri Dolmuş Olabilir

Bilindiği üzere Google Play Store da tıpkı diğer uygulamalar gibi ön belleğe sahiptir. Ancak yoğun kullanıma bağlı olarak değişen sıklıkta dolabilir. Bu gerçekleştiğinde indirmeler sıkıntılı olabilir. Dolayısıyla Instagram indirme hatası çözümü için kişiler cihazın ayarlar bölümüne girerek, uygulama kaldırma ekranından App Store’u bulmalıdır.

Ardından da veriler ve ön bellek temizlenir. Ayrıca bazı güncellemeler eksikse de indirme sorunu yaşanabilir. Çünkü bazı durumlarda update otomatik tamamlanmaz. Bu sebeple verilerin temizlenmesi tamamlanınca, App Store da güncellenmelidir.

Bu işlemler ardından indirmenin olup, olmadığı kontrol edilmelidir.

Telefonu Kapatıp Açma

Eğer Instagram’ı yükleyemiyorum diyorsanız, bunun bir nedeni de geçici veya anlık olabilir. Bu nedenle telefonu kapatıp açmak da çözüm sunabilir. Bunun için yapılması gereken tek şey güç düğmesine basılı tutup, açılan seçeneklerden yeniden başlatmayı seçmedir.

Bunları demek, soruna çözüm getirir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67