Instagram için Hikaye Düzenleme Uygulamaları

Instagram için Hikaye Düzenleme Uygulamaları

Instagram için hikaye düzenleme uygulamaları, bahsi geçen sosyal medya kapsamında tercih edilen ikinci uygulama niteliği taşımaktadır. Instagram tarafından kullanıcılara sunulan story ekleme özelliği, kendi içerisinde düzenlemelere sahip olsa da bazı kişiler çok daha fazlası için belli başlı uygulamalardan yararlanmaktadır. Bunun asıl nedeni ise takipçileri ile daha hoş içerikler paylaşmaktır.

Özellikle Instagram üzerinden kazanç sağlayan bireylerin bu tarz düzenlemeleri tercih ettiği tahmin edilmektedir. Söz konusu içerik üretmek olduğunda Instagram içerik düzenleme nasıl yapılır gibi sorular sorulmakta ve neticesinde de önerilen uygulamalardan yararlanılmaktadır. Daha kaliteli içerik üretmek ve takipçilerin ilgisini çekebilmek adına konuyla alakalı detaylara alt başlıklardan ulaşabilirsiniz.

Instagram Hikaye Düzenleme Uygulamaları Ne İşe Yarar?

Hikaye düzenleme uygulamları instagram

Öncelikle Instagram hikaye düzenleme işleminin mantığının anlaşılması ve bu işlemden sonra düzenlemelerin yapılması tavsiye edilmektedir. Mevcut video veya fotoğrafların olduğundan daha canlı renklere sahip olması veya arka planında müziklerin eşlik etmesi, düzenleme esnasında tercih edilen ayrıntılar arasında yer almaktadır. Instagram hikaye düzenleme uygulamaları ne işe yarar sorusu ile birlikte de bu adımları daha net anlayabilirsiniz.

 • Takipçilere sunulan içerikler daha canlı yapıya sahip olur.
 • Takipçilerin ilgisinin artması sağlanır.
 • Etkileşim oranlarında artış meydana gelir.
 • Yorum, takipçi sayısı, paylaşım oranları da artmaya devam eder.

Bu ve buna benzer işlevlere sahip olan Instagram hikaye düzenleme uygulamaları, düzenli olarak kullanıldığında kişilerin gelirlerinin arttığı da görülmektedir. Hem gelirin artması hem de Instagram üzerinde aktiflik durumunun yükselmesi için hikaye paylaşımlarınıza daha sık önem gösterebilirsiniz. Bu durum takipçileriniz tarafından da hoş karşılanacaktır.

Instagram Hikaye Düzenleme Nasıl Yapılır?

Instagram hikaye düzenleme nasıl yapılır veya hikaye düzenlemek için sunulan öneriler nelerdir gibi çok sayıda başlığın bu konu kapsamında ele alındığını söylemek mümkün olacaktır. Instagram içerik üreticileri, mevcut takipçi sayılarının artması ve etkileşim oranlarının yükselmesi için hesaplarına ekstra özen göstermektedir. Bu nedenle hikaye düzenleme işlemi de nasıl yapıldığı kapsamında merak edilmektedir.

Hikaye düzenlemenin nasıl yapılacağı konusuna gelmeden önce tercih edeceğiniz uygulamaya karar vermeniz gerekmektedir. Çünkü piyasada bu işleve sahip olan pek çok uygulama bulunmaktadır. Her bir uygulamanın içeriği ve kullanılışı da birbirinden farklıdır. Bu nedenle uygulamaları tanımanızda fayda olacaktır.

Instagram Hikaye Düzenleme Uygulamaları Nelerdir?

Hikaye düzenleme uygulamaları instagram

Instagram üzerinden aktif bir şekilde hikaye paylaşımında bulunan pek çok kişi, bu paylaşımların daha dikkat çekici olabilmesi için Instagram hikaye düzenleme uygulamaları nelerdir sorusuna yanıt aramaktadır. Bu soruya yanıt olarak gösterilebilecek pek çok seçenek olsa da başlıca tercih edilen ve önerilen uygulamalar da bulunmaktadır. Bu uygulamalardan bazıları aşağıda maddeler halinde listelenmiştir.

 • Video Editor
 • Adobe Spark Post
 • Clipomatic
 • Canva
 • Over
 • A Design Kit

Bahsi geçen her bir uygulama, aynı amaca yönelik hizmet sunsa da kendi içlerinde birbirinden farklı özelliklere sahiptir. Bu özelliklerin neler olduğu ve uygulamaların nasıl kullanılabileceği hakkında detaylara ise uygulamalar hakkında yapacağınız araştırma kapsamında ulaşabilirsiniz.

Instagram story uygulamaları, aynı zamanda içerik kısımlarında post düzenleme seçenekleri de sunmaktadır. Hem story hem de gönderilerinizin ilgi çekmesini istiyorsanız uygulama kullanmayı tercih edebilirsiniz. Bunun dışında uygulama içi satın alma olarak adlandırılan işlemi gerçekleştirerek de uygulamayı tam anlamıyla kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Instagram Story Düzenleme Uygulamaları Ücretsiz

Uygulamalara ücret ödemek yerine alternatif seçenekler arayan kişilerin Instagram story düzenleme uygulamaları ücretsiz başlığından yararlanarak araştırma yaptığı görülmektedir. Bu noktada sıralanabilecek pek çok seçeneğin olmasının yanında bazı ücretsiz uygulamaların öğe başına satın almaların olduğu görülmektedir. Bu da tamamen kişilerin kendi kararına kalmaktadır.

Ücretsiz bir şekilde yararlanabileceğiniz uygulamalar arasında VSCO, Cut Story, Canva gibi isimler ilk sırada yer almaktadır. Bunun dışında sıralanan seçenekleri değerlendirerek de tercihinizi belirleyebilirsiniz. Aynı zamanda uygulamaları indirmeden önce içeriklerine göz atarak da bilgi sahibi olabilirsiniz. Böylece kendiniz için en uygun uygulamayı tercih etmiş ve düzenlemelerinizi yapmış olacaksınız.

Yaratıcı Instagram Story

Instagram story ekleme işlemi, hemen her kullanıcı için önem arz edebilmektedir. Kimileri bu hikayeler üzerinden kazanç sağlarken kimileri de hesabının görünüşüne önem verdiği için bu tarz başlıkları incelemektedir. Yaratıcı Instagram story için kullanılabilecek pek çok uygulama olsa da tercih edilebilecek belli başlı ipuçları da bulunmaktadır.

Örneğin farklı bir uygulama ile uğraşmayı tercih etmeyen kişiler, Instagram tarafından sunulan diğer özellikleri değerlendirerek ortaya yaratıcı fikirler sunmaktadır. Renkli kalemler, farklı arka planlar veya aynı fotoğraflarla oluşturulan arka planlar, yaratıcı fikirler için oldukça uygun zemin hazırlamaktadır. Bunun dışında yukarıda bahsedilen uygulamalardan yararlanılarak da ortaya birbirinden yaratıcı hikayeler çıkabilmektedir. Bu noktada kişilerin kendi tercihlerini belirlemesi yeterli olacaktır.

Story Düzenleme Fikirleri

Story düzenleme fikirleri, pek çok Instagram kullanıcısının incelemekte olduğu konular arasında yer almakla birlikte birbirinden farklı içerikler de sunmaktadır. Instagram hesabını aktif bir şekilde kullanan ve takipçileri ile hoş paylaşımlarda bulunmak isteyen bireyler, genellikle içeriklerini birkaç kez gözden geçirmeyi tercih etmektedir. Tam da bu konuda sizlerin işine yarayabilecek bazı ipuçları bulunmaktadır. Bunlar aşağıda maddeler halinde açıklanmıştır.

 • Hikaye kısmına müzik eklemek
 • Birden fazla fotoğraf eklemek
 • El yazısı ile açıklama yapmak
 • Farklı yazı stillerinden yararlanmak
 • Kişisel fotoğraflardan albüm kapağı hazırlama
 • “New post” gönderisi oluşturma

Bahsi geçen bu önerilerden yararlanarak herhangi bir uygulama kullanmadan da birbirinden yaratıcı hikayeler oluşturmayı deneyebilirsiniz. Aynı zamanda emek vererek hazırladığınız bu içerikler, takipçileriniz tarafından da oldukça takdir edilecektir.

Instagram Story Nasıl Hazırlanır?

Temel anlamda Instagram tarafından sunulan story özelliğini anlayabilmek için bu işlemin nasıl paylaşılacağının bilinmesi gerekmektedir. Herhangi bir düzenleme yapmadan önce kendi hesabınıza giriş yaparak story bölümü üzerinden gerekli adımları takip ederek nasıl story oluşturabileceğinizi görebilirsiniz. Instagram story nasıl hazırlanır sorusuna yönelik sıralanabilecek basit adımlar ise şunlardır:

 • Öncelikle Instagram story kısmına girin.
 • Ardından kütüphanenizden paylaşmak istediğiniz fotoğrafı seçin.
 • Düzenlemeye yapmayı düşünüyorsanız üst kısımda yer alan araçlardan yararlanın.
 • Daha sonra gönderinizi kaydedin ve altta yer alan paylaş butonuna tıklayın.

Bu adımları takip ederek hesabınız üzerinden takipçilerinize hikaye paylaşımında bulunabilirsiniz. Aynı zamanda çeşitli uygulamalardan yararlanarak da içeriğinizi daha farklı hale getirmeyi deneyebilirsiniz. Uygulamalardan yararlanmanız durumunda alacağınız sonuç hem sizin hem de takipçilerinizin yararına olacaktır.

Instagram Story Kullanmanın Avantajları

Instagram story kullanmanın avantajları denildiği zaman altının çizilebilmesi kadar değerli bir bilgi bulmak pek de mümkün değildir. Ancak Instagram hesabına önem veren ve bu platform üzerinden gelir elde eden bireyler, bu ve buna benzer içeriklere yoğun ilgi göstermektedir. Konuyla alakalı sıralanabilecek ve aynı zamanda tahmin edilmesi yüksek olan belli başlı faydalar bulunmaktadır. Bunlar;

 • Etkileşim oranlarında artış yaşanması
 • Takipçi sayısının artması
 • Takipçilere story fikirlerinin sunulması
 • Elde edilen kazancın artmasının sağlanması şeklinde olabilmektedir.

Bu faydalardan yararlanmak ve aynı zamanda takipçilerinize fikir önerilerinde bulunmak istiyorsanız story paylaşımlarınızı farklılaştırabilir ve bu şekilde paylaşmayı deneyebilirsiniz. Bu sayede alacağınız dönütler de sizleri oldukça memnun edecektir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67