İnstagram Hikayeleri Verimli Kullanmanın 5 Yolu

İnstagram Hikayeleri Verimli Kullanmanın 5 Yolu

Instagram hikayeler nasıl kullanılır oldukça pratik bir yapıya sahiptir. Ancak bu durum, çoğu üyenin doğru bir şekilde kullandığını göstermez. Burada küçük stratejiler uygulamak daha verimli kullanmanıza, dolayısıyla etkileşimlerinizi ve takipçilerinizi de arttırmanızda yardımcı olur.

Bu konu yalnızca yeni Instagram üyeleri için değil, eski kullanıcılar için de oldukça önemlidir. Burada dikkat edilmesi gereken bazı maddeler şöyledir;

  1. Kendinizi yansıtın
  2. Günlük paylaşımlarda tercih edin
  3. Etkileşimler sağlayın
  4. Bilgiler sunun
  5. İlgi çekici olun

Bu 5 madde, hikâyeleri daha verimli kullanmanız için yardımcı olur. Peki, bunlar ne anlama gelir?

Kendinizi Yansıtın

Instagram’da hikayeleri verimli kullanmanın 5 yolu arasında ilk madde, kendiniz olmanızdır. Günümüzde birçok kullanıcı sevdiği bir hikâyeyi, paylaşımı veya fenomeni taklit etme yoluna gittiği için kendi olmaz. Ancak bilmeniz gereken, bu tür paylaşımların aslında popüler olmadığıdır.

Zira istediğiniz sonuçları elde etmek istiyorsanız, kendi karakterinizi paylaşımlar ile ortaya koymanız gerekir. Eğer bir kullanıcı fenomenin paylaşımlarına bakmak isterse, doğrudan kendi bakabilir. Dolayısıyla samimi olmanız gerekir.

Bu durum aynı zamanda kullanılan efektleri, yeniden düzenleme programlarını da etkiler. Her ne kadar internette gördüğünüz, okuduğunuz yöntemler yeni bir bakış açısı sunsa da, çok sayıda kişi tarafından tercih edilir. Dolayısıyla farklı olmak için bunlardan ilham alıp, yeni sonuçlar elde etmeniz gerekir.

Burada tercih edebileceğiniz çok sayıda program vardır. Bunların hepsini deneyerek en iyi sonucu hangisiyle aldığınızı deneyebilirsiniz. Böylece hikâyelerinizde aldığınız verimi de yükseltirsiniz.

Günlük Paylaşımlarda Tercih Edin

Instagram hikaye tasarımı hakkında birçok kişi, nasıl bir paylaşım yapacağını bilemez. Bu tür paylaşımların 1 gün kalması, önemli gönderilerde kullanmamanız gerektiği anlamına gelir. Örneğin üyelere sürekli göstermek istediğiniz fotoğraflar, videolar varsa bunları hikâye yapmamanız gerekir. Zira silinecektir.

Dolayısıyla günlük hayattan aldığınız küçük kareleri buraya sığdırmak gerekir. Örneğin dışarıda gördüğünüz anlık bir olay, ilginç bir durum ya da bir spor karesi hikâye açısından oldukça verimlidir.

Etkileşimler Sağlayın

Instagram’da hikayeleri verimli kullanmanın 5 yolu için bir diğer madde de etkileşimdir. Bazı kullanıcılar izledikleri hikâyeyi sevmişse emojiler bırakır. Ancak tahmin edildiği üzere birçok kişi bunlara kayıtsız kalır.

Ancak emoji bırakmaları nedeniyle onlara teşekkür etmek, daha sempatik ve samimi bir kullanıcı olarak tanınmanızda yardımcı olur. Bu tür hesaplar Instagram’da daha sevildiği için alacağınız sonuçlar hemen görülebilir.

Bu durum hikâyelerinizin izlenme sayılarını da arttıracak bir etmendir. Zira sizden olumlu dönüş alanlar, sizi daha çok ilgili şekilde takip edecektir.

Bilgiler Sunun

Instagram hikayeler nasıl kullanılır için bir diğer dikkat edilmesi gereken madde de bilgidir. Eğer platformdaki üyelerin bilgiye önem vermediğini düşünüyorsanız, bu en büyük hatadır. Zira günlük hayat hakkında küçük ipuçları, pratik bilgiler, küçük çözüm önerileri ve çok merak edilen konulara dair bilgiler oldukça önemlidir.

Eğer bunları paylaşırsanız kısa sürede ilgi kaynağı olabilir, aldığınız verimi de yükseltebilirsiniz.

İlgi Çekici Olun

Hikâyelerde özgünlük kadar ilgi çekici olmak da önemlidir. Zira izleyicilere doğru hitap edemez ve dikkatini çekemezseniz, verim de alamazsınız. Dolayısıyla hikâye konunuz ne olursa olsun, ilk saniyelerden itibaren bunu sağlamanız gerekir.

Soru sormak veya merak edilen konulara değinmek, burada verimli sonuçlar sunar. Zira merak eden birçok kullanıcının böylece ilgisi çekilir. Ayrıca fotoğraflara veya videolara görüntüyü bozmayacak, çarpıcı metinler eklemek de verimli bir kullanım sağlar.

 


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67