İnstagram Hikâyeleri Nasıl Daha Çekici Hale Getirilir?

İnstagram Hikâyeleri Nasıl Daha Çekici Hale Getirilir?

İnstagram hikâyeleri, kullanıcılar arasında ilgiyle takip edilmektedir. Dolayısıyla İnstagram hikâyeleri nasıl daha çekici hale getirilir, her zaman güncelliğini koruyan sorular arasındadır.

İnstagram tanınır olmak, günümüzde önemini arttırmıştır. Bunun yollarından bir tanesi de bilindiği gibi yaratıcı İnstagram story olmaktadır. Kullanıcılar daha canlı ve renkli sonuçlar elde ederek hem beğenilerini, hem de takipçilerini arttırmaktadır.

Peki, İnstagram hikâyelerinizi nasıl daha ilgi çekici hale getirebilirsiniz? Bunun için sadece uygulamalar kullanmak yeterli değildir. Zira kapalı bir hesapa sahipseniz, ne kadar güzel story yaparsanız yapın, alacağınız sonuçlar değişmeyecektir.

Uygulamalardan Yararlanmak

İnstagram story etkinlikleri arasında birçok kişi, platform tarafından verilen tasarım uygulamalarını kullanmaktadır. Her ne kadar İnstagram tarafıından eşsiz seçenekler sunulsa da birçok kişi artık yeni, daha özgün uygulamalara da bakmaktadır.

Zira günümüzde her kişi çok sayıda story paylaşmaktadır. Bu durum bir süre sonra doğal olarak hazır sunulan tasarım özelliklerini sıkıcı hale getirmektedir. Ancak uygulamalardan yararlanırsanız, bu durumu çözmeniz mümkündür.

VSCO ya da Canva gibi uygulamalar kullanmak, size eşsiz ve farklı sonuçlar verecektir. Ancak öncelikle her programın, farklı amaçlarla kullanıldığını da bilmeniz gerekmektedir. Örneğin bazı uygulamalar animasyon üzerine yoğunlaşırken, bazıları da ciddi sonuçlara eğilim göstermektedir.

Dolayısıyla önce bir liste olarak hangi programların kullanılabileceğini, hangi özellikleri sunduğunu araştırmanız gerekir. Ayrıca telefonunuzun işletim sistemini desteklemesi de oldukça önemlidir.

Ardından karar verdiğiniz programları yükleyerek, herhangi bir fotoğrafı denemeniz tavsiye edilmektedir. Böylece doğrudan kendiniz sonuçları görebilirsiniz.

Herkese Görünür Bir Hesaba Sahip Olmak

İnstagram story fikirleri arasında bir seçenek de herkese görünür olmaktır. Peki, bunun önemi nedir?

Açık bir hesaba sahip olmak, profilinizi ziyaret eden kişilerin de hikâyelerinize erişim sağlamasına izin verebilir. Böylece izlenme sayınız daha da artacaktır. Ayrıca yakın arkadaş listesine eklediğiniz kişiler de hikâyelerinizi izleyebilir.

Eğer herkese kapalı durumda hesabınız varsa, bunun tek anlamı ne kadar canlı ve güzel hikâyeleriniz olursa olsun, sınırlı sayıda bir kullanıcı kitlesine sahip olacağınızdır. Eğer farklı hesapların sizi merak ederek, takip edeceğini düşünüyorsanız, bu oldukça hatalıdır. Zira çoğu kullanıcı gerek bir paylaşımı, gerekse bir hikâyeyi görüntülemek için size takip isteği atmayacaktır.

Çıkartmalar ve Müziklerden Yararlanmak

Havalı İnstagram hikâyeleri için kullanıcıların tercih edebileceği pek çok fikir vardır. Bunlardan bir tanesi de müzikler ve çıkartmalardır. Hikâyelerde orijinal sesinize ek olarak bunu kullanmak, daha çekici sonuçlar almanızda yardımcı olabilir.

Malum olduğu gibi İnstagram, bir süre önce hikâyelere müzik paylaşma özelliğini de getirdi. Bunu kullanarak, takipçilerinizin ilgisini çekmeniz de oldukça mümkündür. Zira pek çok kullanıcı, güzel şarkılardan oluşan hikâyeleri ilgiyle takip etmektedir.

Çıkartmalar da bunların arasındadır. Eğer eşsiz ve güzel çıkartmalardan yararlanırsanız, izleyicilerin ilgisini daha çok çekebilir, böylece daha fazla sonuç alabilirsiniz.

Etiket Kullanmak

Dikkat çekici İnstagram hikâyeleri istiyorsanız, bunun anlamı takipçi ve beğeninizi arttırmak istediğinizdir. Dolayısıyla bunun için etiket kullanmak da önemlidir.

Ancak bilinmesi gereken, her etiket kullanımının doğru olmadığıdır. Yanlış kullanım, size sonuç getirmeyecektir. Bu nedenle fotoğrafınızın içeriği ve etiket, aynı konuda olmalıdır. Zira platform buna dikkat göstermektedir.

Doğru girdiğiniz etiketler, hikâyelerin daha fazla kişiye ulaşmasında yardımcı olacaktır. Ancak bunun için hesabınızın da herkese açık olması gereklidir. Zira etiket kullansanız dahi kapalı hesapların hikâyeleri görünmeyecektir.

Fikirler Almak

İnstagram hikâye tasarımı için başka story’lerden fikir almak da önemlidir. Eğer farklı hikâyeleri izlerseniz, onlardan ilham alabilir ve yeni fikirler üretebilirsiniz. Böylece daha çekici sonuçlara erişmek de kolaylaşacaktır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67