Instagram Hikaye Gizleme Nasıl Yapılır?

Instagram Hikaye Gizleme Nasıl Yapılır?

İnstagram hikaye gizleme nasıl yapılır konusu pek çok İnstagram kullanıcısı tarafından araştırılmaktadır. Hikayelerini belirli kişilere gizlemek isteyen kullanıcılar bunu kolaylıkla yapabilmektedirler. Sadece birkaç dakikalarını ayırmalarının ardından kolaylıkla hikayelerini gizleyebilmektedirler. Böylelikle de tek bir kez bu işlemi yapmalarının ardından bundan sonra atacakları her hikayenin de gizli kalmasını sağlayabilmektedirler. İnstagram uygulamasına gelen bu özellik sayesinde kullanıcılar sadece istedikleri kişiler ile hikayelerini paylaşma imkanı elde etmektedirler. Sadece belirli kişilere hikayelerini gizleme seçeneklerinden de faydalanabilmektedirler.

İnstagram hikaye gizleme nasıl yapılır konusunda uygulanacak olan işlem ciddi anlamda basit olmaktadır. Kullanıcılar uygulayacakları basit adımların ardından hikayelerini gizleyebilmektedirler. Kullanıcılar özellikle de anlık olarak paylaşacakları hikayeler için bunu sıkça uygulamaktadırlar. Sadece basit adımlar ile uygulayacakları bu adımlar ile birlikte hikayelerini özellikle de belirli kişilerden gizleyebilmektedirler. İnstagram hikaye gizleme özelliği pek çok kullanıcı için büyük bir kolaylık ve avantaj sağlamaktadır. Hikayeler bölümüne gelen kullanıcılar bu işlemleri en kolay biçimde yapabilmektedir.

İnstagram hikaye gizleme nasıl yapılır sorusu pek çok kullanıcı tarafından merak edilmektedir. Bunun için kullanıcıların uygulamaları gereken adımlar son derecede basit olmaktadır. Bu adımlar ise şu şekilde sıralanmaktadır;

  • İnstagram uygulamasına giriş yapmak,
  • Hesaba giriş yapmanın ardından sağ alt köşede yer alan profil resmi simgesine dokunmak,
  • Profil alanında sağ üst köşede yer alan üç çizgi sembolüne tıklamak,
  • Açılan sekme içerisinde Gizlilik bölümüne geçmek,
  • Gizlilik bölümü içerisinde yer alan hikaye başlığına tıklamak,
  • Bu alanda yer alan görüntüleyenler başlığı altında hikaye gizle seçeneğine gelmek,
  • Açılan sayfa içerisinde istenilen kişileri gizlemektir.

Tüm bu adımları uygulayan kullanıcılar hikayelerini istedikleri kişilere gizleme imkanı elde etmektedirler. Aynı zamanda bu gizleme seçeneği tek seferlik olmamaktadır. Kullanıcıların attıkları diğer hikayeleri de hikayelerini gizledikleri kişilere gizli olmaya devam etmektedir. Aynı zamanda İnstagram hikaye gizleme nasıl yapılır konusu kadar hikayeleri geri açma seçenekleri de yer almaktadır. Kullanıcılar hikayelerini gizledikleri gibi geri kaldırabilmektedirler. Böylelikle de istedikleri hikayeleri istedikleri kişilere gizlerken istedikleri zaman geri kaldırabilmektedirler.

Instagram Hikaye Gizleme Anlaşılır Mı?

Gizlenen hikaye anlama Instagram

İnstagram hikaye gizleme seçenekleri konusunda en çok merak edilen detaylardan birisi gizlemenin anlaşılıp anlaşılmaması olmaktadır. Bu noktada genellikle gizlenen hikayeler, hikayelerin gizlendiği kişi tarafından anlaşılmamaktadır. Ancak bu durumun anlaşılmasına neden olan çeşitli sebepler bulunmaktadır. İnstagram kullanıcıları bu duruma dikkat ettikleri zaman hikayelerin kendilerine gizlendiğini anlayabilmektedirler. Lakin genel anlamda bakıldığı zaman pek çok kişi hikayelerin kendilerine gizlendiğini anlamamaktadırlar.

İnstagram hikaye gizleme nasıl yapılır sorusu kadar gizlenen hikayelerin anlaşılıp anlaşılmayacağı konusu da merak edilmektedir. Aynı zamanda hikayelerin gizlendiğinin nasıl anlaşıldığı gibi konular da merak edilmektedir. Bu detaylara dikkat edilmediği sürece hikayelerin gizlendiğini anlamak söz konusu bile olmamaktadır. Kullanıcılar hikayelerini başkalarına gizledikleri zaman dikkat etmeleri gereken önemli bir durum bulunmaktadır. Hikayelerini gizleyen kişilerin ortak takipçilerinden de gizlemelerinde fayda bulunmaktadır. Hikayelerin gizlendiği kişiler başkalarının hesaplarından hikayeleri görerek hikayelerin kendilerine gizlendiğini fark edebilmektedirler.

İnstagram gizlenen hikayeler konusunda hikayelerin gizlendiğine dikkat çeken bir detay daha bulunmaktadır. Hikayelerin gizlenmesi ardından öne çıkan hikayeler de bir anda ortadan kalkmaktadır. Öne çıkan hikayelerin bir anda kaybolması ve daha sonrasında aynı düzen içerisinde profilde yer alması da bu duruma işaret etmektedir. Böyle bir durumun fark edilmesi halinde de hikayelerin gizlendiği anlaşılmaktadır.

Instagram Yakın Arkadaşlar Ne İşe Yarar?

İnstagram hikaye gizleme nasıl yapılır konusunda yer alan alternatiflerden bir tanesi de yakın arkadaşlar özelliği olmaktadır. Bu özellik de İnstagram’a sonradan kazandırılan özelliklerden bir tanesi olmaktadır. İnstagram kullanıcıları belirli kişilerden hikayelerini gizlemek yerine direk olarak sadece belirli kişilerle de paylaşabilmektedirler. Böylelikle de birilerinden hikayelerini gizlemelerine gerek olmadan direk olarak paylaşmak istedikleri kişiler ile paylaşma imkanını elde etmektedirler.

İnstagram hikaye gizleme nasıl yapılır konusu kadar yakın arkadaşlar nasıl kullanılır konusu da merak edilmektedir. Yakın arkadaşlar özelliğini kullanmak isteyen kullanıcıların hesaplarına giriş yapmalarının ardından profillerine gelmeleri gerekmektedir. Daha sonrasında hikayeler alanından yakın arkadaşlarım sekmesine tıklanmaktadır. Kullanıcılar bu alan içerisinden takipçileri arasından seçimler yaparak yakın arkadaşlar alanına eklemektedirler.

İnstagram yakın arkadaşlar alanını kullanmak isteyen kullanıcıların hikaye paylaşımı esnasında dikkat etmeleri gereken bir detay bulunmaktadır. Yapacakları hikaye paylaşımlarını sadece yakın arkadaşları ile paylaşmak isteyen kullanıcıların hikaye paylaşma alanında yakın arkadaşlar seçimini yapmaları gerekmektedir. Hikaye paylaşım alanında sağ alt köşede yakın arkadaşlar seçeneği bulunmaktadır. Bu seçime tıklayan kullanıcılar, hikayelerini sadece seçtikleri yakın arkadaşlar ile paylaşabilmektedirler.

Instagram Hikaye Gizlenince Öne Çıkarılanlar Görünür Mü?

Gizlenen hikayeler ve öne çıkarılanlar

İnstagram hikaye gizleme nasıl yapılır kadar hikaye gizlemenin ardından öne çıkanlara ne olacağı konusu olmaktadır. Kullanıcılar hikayelerini gizledikleri zaman hikayelerini gizledikleri kişilere öne çıkarılanları da gizlenmektedir. Hikayelerin gizlenmesi durumunda öne çıkarılanlar da hiçbir şekilde görünmemektedir. Bu durum da kullanıcıların hikayelerini gizlemeleri ardından diğer kullanıcılar tarafından fak edilmesine de neden olabilmektedir.

İnstagram hikaye gizleme nasıl yapılır konusunda en çok merak edilen konulardan birisi de sadece anlık atılan hikayelerin gizlenip gizlenmeyeceği konusu olmaktadır. Bu noktada bazı kullanıcılar, belirli takipçilerinden bazı hikayelerini gizlemek isterken öne çıkarılanlarının görünmeye devam etmesini istemektedirler. Böyle bir durum hikaye gizleme seçenekleri ile mümkün olmamaktadır. Ancak bunun yerine yakın arkadaşlar seçeneklerinden faydalanılabilmektedir. Hikayeleri görmesi istenmeyen kişiler yakın arkadaşlara eklenmediği zaman öne çıkarılanları görebilmekte ancak atılan hikayeleri görememektedirler. Bu nedenle de pek çok İnstagram kullanıcısı bu yöntemi uygulamayı tercih etmektedirler.

Instagram Hikaye Gizleme Nasıl Geri Kaldırılır?

İnstagram hikaye gizleme nasıl yapılır konusu kadar merak edilen konulardan bir tanesi de hikaye gizlemenin nasıl kaldırılacağı konusu olmaktadır. Hikayeleri gizlemek kadar gizlenen hikayelerin geri kaldırılması da son derecede basit olmaktadır. Kullanıcılar istedikleri zaman yeniden hikaye gizlemelerini kaldırarak takipçilerinin hikayelerini görmeye devam etmesini sağlamaktadırlar. İnstagram kullanıcıları son derecede basit bir biçimde hikaye gizleme özelliğini kaldırarak takipçilerinin hikayelerini görmeye devam etmesini sağlamaktadırlar.

İnstagram hikaye gizleme geri alma için kullanıcıların yapmaları gerekenler son derecede basit olmaktadır. Bunun için kullanıcıların öncelikli olarak hesaplarına giriş yapmaları gerekmektedir. Hesaplarına giriş yapan kullanıcıların daha sonrasında hikayeler alanına geçmesi gerekmektedir. Bu alanda tıpkı hikaye gizlemede yaptıkları işlemleri yapmaları gerekmektedir. Gerekli olan adımları tamamlayarak hikayeler alanına giren kullanıcılar hikayeleri gizledikleri takipçilere buradan kolaylıkla ulaşma imkanı elde etmektedirler. Bu alana gelen İnstagram kullanıcıları hikayelerini gizledikleri için yan kısımlarında tik işareti bulunan kullanıcıların bu tik işaretlerini dokunarak kaldırmaktadırlar. Böylelikle de hikaye gizleme özelliğini yeniden kaldırabilmektedirler.

İnstagram hikaye gizleme ve geri kaldırma gibi akla gelebilecek her türlü konuyu sitemiz içerisinde yer alan bilgilerden öğrenebilirsiniz. www.sosyalat.com adresi üzerinden sizlere gerekli olan hizmetlerimizi sunmaya devam ediyoruz. İnstagram hikaye gizleme nasıl yapılır konusunda sizler için hazırlamış olduğumuz yazı hakkındaki düşüncelerinizi ve önerilerinizi yorumlar alanından paylaşabilirsiniz. Aynı zamanda merak ettiğiniz diğer konuları da bizler ile iletişim kurarak istediğiniz gibi öğrenme imkanı elde edebilirsiniz.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67