İnstagram Hikaye Düzenleme Uygulamaları

İnstagram Hikaye Düzenleme Uygulamaları

İnstagram hikaye düzenleme uygulamaları günümüzde uygulama dahilinde en çok merak edilen içeriklerden birisi olarak öne çıkar. Instagram son yılların en gözde sosyal medya içeriklerinden birisidir. Özellikle video ve fotoğraf gibi görsel içerikli paylaşımlara olanak tanır. Sosyal medya alanları internet mecrasında oldukça yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Bunlar arasında en çok tercih edilen uygulamalar arasında yer alan Instagram’da çok sayıda farklı özellik bulunur.

Instagram özelliklerinden birisi sonradan eklenen hikaye uygulamasıdır. Hikaye ile kullanıcılar paylaşmak istedikleri içerikleri günlük olarak ekleyebilir. Bazı uygulamalar sosyal medya dahilinde artık profesyonel hale gelmiş durumdadır. Çok sayıda kişi bu anlamda sosyal medya içeriklerine dair uzmanlık yürüten kişilerden destek almaktadır.

Bazı kişilerde kendileri devamlı olarak sosyal medya alanlarında takipte kalmakta ve düzenli gönderi paylaşmaktadır. Bu anlamda Instagram’a hikaye eklemek en çok tercih edilen uygulamalar arasında yer alır. Ancak doğrudan hikaye ekleme yerine onun için de düzenleme programlarının yer aldığı bilinmektedir.

Yazımızın devamında dikkat çeken ve rahatlıkla kullanabileceğiniz Instagram hikaye düzenleme programlarına değineceğiz. Birbirinden güzel hikaye paylaşımları için bu uygulamalardan faydalanabilirsiniz.

Story

Story uygulaması ile hikaye düzenleme

Instagram hikaye düzenleyici uygulamalardan birisi olan Story; sade ve basit arayüzü ile pek çok kişinin rahatlıkla kullanabileceği programlardan birisidir. Hem kişisel hem de kurumsal içeriklerin hazırlanmasında tercih edilir. 3 günlük deneme sürümünü yanı sıra tam sürüm haftalık olarak 20 TL şeklinde ücretlendirilir. Uygulama açıldığında hazır hareketli şablonları görebilirsiniz. Bunlar arasında seçim yapıldıktan sonra düzenleme ekranına geçilir.

Hızlı bir biçimde şablonu değiştirmek mümkün olmaktadır. Düzenleme kısmında tıklandığında ise şablon içinde yer alan görseller galeriden seçilenler ile kolaylıkla değiştirilebilir. Bunun yanı sıra Pixabay gibi popüler içerikli görsel sitelerden seçimler yapmak da mümkün olmaktadır. İçinde çok sayıda yazı tipi ve font bulunur.

Bu şablonlar aracılığıyla hikaye ayrıntı katmak çok daha kolay hale gelir. Uygulama yukarı kaydır gif imkânını da kendisi sunmaktadır. Ayrıca Instagram’a hikaye eklerken kullanılan bütün gifler uygulama içinde sticker başlığında sunulmuştur. Store uygulaması hikayeler için farklı müziklerin kullanımına da olanak tanır. Pek çok video şablonu ve alternatif kullanım aracıyla dikkat çeken nokta uygulamanın boyutu yaklaşık 144 megabayt civarındadır.

A Design Kit

Uygulama açıldığında 3 farklı bölümle dikkatleri çeken. Instagram dahilinde hikaye temaları bulunabilecek programlardan birisidir. İsteğe bağlı olarak özel bir arka plan seçerek kişiselleştirme uygulanabilir. Ya da galeriden görsel seçilerek ilerlemek mümkün olur. Bunun yanı sıra kamera ile yeni bir fotoğraf çekmek ve devam etmek de mümkündür.

Görselin seçilmesinin ardından uygulama ilk olarak hangi boyutta bir içerik istediğinizi sormaktadır. Seçil’in yapılmasının ardından düzenleme ekranına geçilir. Bu kısımda çizim yapılabilir ya da farklı yazı tipine sahip yazılar eklenebilir. Değişik yapıştırıcılar hikaye eklenebilir ve her unsurun rengi istenilen şekilde değiştirilebilir. Benzerlerinde olduğu gibi bu uygulamalı da pek çok özellik ücret ödemesi karşılığında aktif hale gelir.

Uygulamanın olumsuz taraflarından birisi her paketin farklı fiyatlandırılmasıdır. Yani diğer benzer uygulamalarda olduğu gibi aylık ya da yıllık üyelik ücreti bulunmaz. Tek bir ödeme ile değil birden çok ödeme yöntemi ile içeriklere ulaşmak mümkün olur. Bunun yanı sıra yalnızca iOS marketlerde bulunan uygulamanın yaklaşık boyutu 118 megabayttır.

Unfold

Story uygulamaları Instagram’daki hikaye uygulamalarının düzenlenmesi için dikkat çeken programlardan birisidir. Minimalist bir tasarıma sahip olan kullanışlı ve basit arayüzü ile dikkat çekmektedir. Benzerlerinde olduğu gibi statik hikaye oluşturulmasını mümkün kılar. Ücretsiz sunulan şablonlarla birlikte uygulama içerisinde profesyonel ve daha ayrıntılı şablonları satın almanız mümkündür. Bir haftalık ücretsiz kullanım olanağı sunan uygulama aylık olarak ücretlendirilir.

Yaklaşık olarak 20 TL civarında bir fiyata tekabül eder. Galeride yer alan görselleri hikaye kolaylıkla eklenebildiği ve üzerine yazılar yazılabildiği bir işleve sahiptir. Ancak uygulama içinde değişik fontlar bulunmaz. Bunun yanı sıra hikayede yer alan arka plan rengi istenildiği şekilde değiştirilebilir.

Yapıştırıcı bölümünde ise nesneler, mühürler ve grafikler bulunur. Kısıtlı sayıda yer alan bu öğeler ücretli versiyona geçiş yapıldığında artış gösterir. Başarılı ancak çok yoğun harekete sahip olmayan hikayeler oluşturma amacında olanlar için yeterli bir uygulama olabilir. Hem Android markette hem de iOS’ta yer alır. Uygulamanın yaklaşık boyutunun 150 megabayt civarı olduğu ifade edilebilir.

Canva

Instagram hikaye düzenleme denildiğinde karşımıza çıkan ve en bilindik uygulamalardan birisidir. Üyelik sistemi ile çalışmasının yanı sıra giriş yapılmasının ardından şablonlar ekrana çıkar. Çok sayıda şablon barındırması uygulamanın olumlu taraflarından birisidir. Bunun yanı sıra şablon seçilmesinin ardından düzenleme kısmına geçilir. Hikaye galeriden görsel seçmek mümkündür. Ayrıca üzerine sabit yazılar yazılabilir.

Program dahilinde yine çok sayıda yazı biçimi yer alır. Bunun yanı sıra sabit şekilde logolar ve hazır paket ikonları varlığı da bilinmektedir. Hikaye eklenebilen her şey için şeffaflık ayarı yapılabilir. Uygulama daha çok ani hareketlere sahip olmayan ve durağan içerik üretimine imkan tanır. Hikaye eklenen görseller kişiselleştirmelerde özel filtreler aracılığıyla daha da farklılaştırılabilir.

Hikayenin oluşturulmasının ardından ilk hikaye sola doğru çekildiğinde ikinci hikayenin oluşturulabileceği bir boş şablon ekrana gelir. Uygulamanın pratiklerini sağlaması açısından bu ayrıntı önemlidir. Ayrıca oluşturulan hikayenin doğrudan belediye yüklenebilmesi ve farklı alanlarda da paylaşılabilmesi yine pratik kullanım özelliklerinden bir diğeri oluşturur. Hem Android markette hem de iyi Usta satışa sunulan programın yaklaşık boyutu 460 megabayt civarıdır.

Mojo

Mojo uygulaması detayları

Mojo Instagram hikaye temaları arasında yer alan uygulamalardan birisidir. Dikkat çekici ve hareketli görse de sahip hikayeler oluşturulmasını sağlar. Ayrıca müzik ekleme özelliğine sahip olması uygulamanın artılarından birisini oluşturur. Uygulama açıldığı sırada farklı kategorilerde şablonlar görülür. Bunlar arasında spor, sinema, moda, fotoğrafçılık ve haber gibi seçenekler bulunur.

Ancak uygulama dahilindeki ve kategorilerdeki şablonların çoğunluğu ücretli kısma tabidir. Ücretlendirme aylık şekilde yapılır ve 25 lira civarıdır. Yıllık şekilde de tercih edilebileceği gibi indirimle birlikte 100 lira civarında tekabül eder. Ücretli şablonların isteğinize bağlı olarak düzenlenmesi ve içeriği beğenmeniz halinde satın almanız mümkün olabilir. Dolayısıyla önce deneyip daha sonra içeriği satın alabilirsiniz.

Instagram hikaye düzenleme uygulamaları arasında yukarıda saydığımız pek çok program öne çıkar. Mojo da bunlardan birisidir. Ana ekran üzerinde seçilen şablona tıklandığında alt bölümde hareketli hikaye tasarımları görülür. Şablon seçilmesinin ardından kişiselleştirme işlemine başlanabilir. Şablona Galeri üzerinden istenilen görsel eklenebilir. Arka plan rengi kolaylıkla değiştirilebilir ve üst kısmı hareketli yazılarda dahil edilebilir.

Bunun yanı sıra uygulama dahilinde avantajlı kısımlardan bir diğeri de alt tarafta yer alan ve çıkan ek yazıların kolaylıkla silin bilmesidir. Uygulama dahilinde güzel ve farklı yazı tipleri bulunur. Ayrıca program içinde farklı çok sayıda müzik hikaye eklenebilir. Ayrıca hikayenin süresi isteğe göre ayarlanabilir. Bu kısımda da hareketli yazıların bazıları ve boyut seçenekleri genel olarak ücretli başlık altında değerlendirilir. Hikaye düzenleme programları temel olarak yukarıdaki şekildedir.


Yorum Yap



widget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67