Instagram Hikaye Çeviri Özelliğini Kullanıma Sundu

Instagram Hikaye Çeviri Özelliğini Kullanıma Sundu

İnstagram her 10 insanın 8’inde bulunan bir sosyal medya uygulamasıdır. Sosyal dünyada oldukça dikkat çeken ve insanlar tarafından sıkça kullanılan İnstagram uygulaması kullanıcılarını sürekli yeni özellikler çıkartarak kullanıcı performansı iyileştirmeyi amaçlamaktadır. İnstagram’ın yapmış olduğu yeni özellik ise hikayeler için çeviri özelliği olmaktadır.

İnstagram hikayeler için çeviri özelliği kullanımı birçok insan için pratik olmakla beraber, kullanıcılar izledikleri hikayeleri kendi dillerine çevirebileceklerdir. Birçok sosyal medya uygulaması gibi İnstagram platformunda uygulama üzerinde belirlenen yeni özellikleri sürekli olarak bildirmektedir.

Hikayeler İçin Çevirme Özelliği Hangi Ülkelerde Geçerlidir?

Yaklaşık 90 üzerinde dil desteği bulunan bu özellik uygulama üzerinde otomatik olarak kullanılmaktadır. Kullanıcılar hikayeleri gezerken sistem sizin dilinize yabancı bir dili algılar ve ekranda üst tarafta kullanıcı adının altında ‘’Çevirisine bak’’ seçeneği oluşur.  Çeviriyi görme isteyen İnstagram kullanıcıları bu seçeneğe basarak hem orijinal hem de yazının çevrilmiş şeklini göstermektedir. Bu sayede İnstagram İngilizce çeviri ve daha birçok dilde çevirileri kullanıcılarına sunmaktadır.

Hikayeler İçin Çevirme Özelliği Türkiye’de Mevcut mu?

90’dan fazla dil seçeneği ile beraber Türkçe dili de bu özellik içerisinde bulunmaktadır. Dünyanın tüm ülkelerinde neredeyse bu özellik kullanabilmektedir. Bu sayede İnstagram kullanıcıları yabancı insanların kültürlerini anlayarak daha çok etkileşim içerisinde olabilirler. Bu durumda İnstagram için daha çok kullanıcı ve kullanıcılar içinde daha çok etkileşim fırsatı olmaktadır.

İnstagram’ın bu özelliği aslında 2016 yılından beri kullanılmakta olan, yapılan paylaşımlarda ve biyografilerde çeviri özelliği mevcuttu. Hikâye özelliğinin yaygınlaşması ile beraber bu çeviri özelliği İnstagram platformu üzerinde tanımlanmıştır. Henüz sesleri çeviremeyen sadece yazıları çeviren bu özelliğin ileride gelişmesini bekliyoruz. İnstagram bu konuda henüz bir gelişme olmadığını söylemektedir.

İnstagram Dil Değiştirme Nasıl Olmaktadır?

İnstagram dili değiştirme özelliği, dil ayarlarının değiştirilmesi ve uygulamayı dilinize göre ayarlamak mümkündür. İnstagram bu özelliği ile beraber uygulamanın dilini değiştirebilir ve hesabınıza veya telefonunuza uygulayabilirsiniz. İnstagram dil değiştirme İngilizceden Türkçeye çevirebilir veya İngilizceden Türkçeye çevirebilirsiniz. Bu özellik sadece bu diller için değil neredeyse tüm diller için kullanılabilmektedir. İnstagram dil özelliklerini değiştirmek için,

  • İnstagram profilinize girmeniz gerekmektedir.
  • Sonrasında ‘’Ayarlar’’ bölümüne gelerek en alta inip ‘’Dil Ayarları’’ bölümüne tıklamanız gereklidir.
  • Seçmek istediğiniz dili aratarak işaretlemeniz ve sonrasında bu ayarları kaydetmeniz yeterlidir.

Tüm bu aşamalardan sonra İnstagram uygulamanızın dil özelliklerini birkaç basit yöntem ile değiştirmiş olacaksınız.

İnstagram’ın Sunmuş Olduğu Diğer Özellikler Nelerdir?

İnstagram artık neredeyse tüm içerikler konusunda çeviri özelliği sunarak kullanıcıların uygulama iyileştirme konusunda büyük bir adım atmıştır. Bu özellik ile beraber kullanıcıların İnstagram performansı artmıştır. Bu özelliğin yanı sıra İnstagram özellikleri sürekli olarak yenilenmekte ve güncellenmektedir. İnstagram’ın kullanıcılarına sunmuş olduğu diğer özellikler şu şekildedir,

  • İnstagram üzerinde çok beğenilen bir özellik olan ‘’Reels’’ özelliği yaklaşık 60 saniyeye çıkartılmıştır. Bu sayede insanlar Reels çekimlerini daha uzun tutabileceklerdir.
  • Diğer bir özellik ise yukarı kaydırma özelliğidir. Bu özellik ile beraber insanlar reklam vermekte ve bu özellikten para kazanabilmektedir. Buna ek olarak bağlantı çıkartması ile beraber, İnstagram içerik üreticileri yönlendirmek istedikleri bağlantıları rahatlıkla ekleyebilmekteler.
  • Bir diğer özellik olan ve özellikle firma ve işletmelerin işine yarayan uygulama olan ürün satma özelliğidir. Bu özellik ile beraber insanlar ürünlerini İnstagram hesaplarına ekleyebilir ve satış yapabilirler.

İnstagram’ın sunmuş olduğu tüm bu özellikler ile beraber hikaye çeviri özelliği birçok insanın ihtiyacı olan özellikler haline gelerek uygulama kullanımını arttırmıştır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67