Instagram Hesapları Kaç Şikayetle Kapanır?

Instagram Hesapları Kaç Şikayetle Kapanır?

Instagram hesapları kaç şikayetle kapanır? Insta kapatma yolları konuları sosyal medya platformlarından biri olan instagram kullanıcılarının en merak ettiği konular arasındadır.

Instagram son zamanların en popüler sosyal medya uygulamalarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Haliyle insanların en çok kullandığı Instagram, bazı sorunları ile de gündem olmaktadır. Bazı durumlarda instagram kullanıcıları, bazı instagram hesaplarını şikayet ederek kapanmasını sağlayabilir. Peki instagram hesapları kaç şikayetle kapanır?

Bir Instagram hesabının kaç kişi tarafında şikayet edildiğinde bu hesabın kapanacağı sıkça çeşitli arama motorlarında sorgulanmaktadır. İnsanların fotoğraf, video ve daha pek çok şeylerini paylaştığı, çeşitli arkadaşlıklar kurduğu bir sosyal medya platformu olan instagram hesaplarının kapatılma süreci nasıl gerçekleşmektedir?

İnsanlar genellikle kendilerini rahatsız eden ya da şüpheli buldukları hesapları şikayet edip engellemektedir.

Instagram Hesabını Şikayet Ederek Kapattırma

Şikayet ile hesap kapatma Instagram

Instagram hesabını şikayet ederek kapattırma işleminin nasıl yapılacağını öğrenmek için yazının devamını okuyunuz. Bir instagram hesabını şikayet ederken instagram algoritması size pek çok farklı seçenek sunmaktadır. Bu seçenekleri şöyle açıklayabiliriz:

 • Spam
 • Uygunsuz

Eğer bu iki seçenekten spam seçeneğini seçerek instagram hesabını şikayet ederseniz, hesabı direkt olarak spam olduğunu bildirmiş olursunuz. Şayet bu seçeneklerden “uygunsuz”u tercih ederseniz  “Instagram’da olmaması gereken içerikler paylaşıyor” ya da “Bir başkasını taklit ediyor” ya da “13 yaşından küçük” gibi  pek çok farklı seçenek ile yeniden karşılaşırsınız. Bu adımda ise hesabın kapatılmasını isteme nedeninize en uygun seçeneği tercih ederek instagram hesabını şikayet ederseniz, instagram bu şikayetinizi dikkate alır.

Instagram Hesabı Kaç Spamla Hesap Kapanır?

Instagram hesabı kaç spamla hesap kapanır? sorusu Instagram kullanıcıları tarafından en çok merak edilen sorulardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bir instagram hesabının kendisini rahatsız etmesinden şikayetçi olan pek çok kişi, bu hesabı ya da hesapları spam olarak şikayet etmektedir. Peki Instagram hesabını kaç kişi şikayet ederse kapanır? Bu sorunun kesin bir yanıtı yoktur. Bazı durumlarda bir kişinin şikayeti ile ınstagram hesabı kapatılabilir.

Sahte Şikayetler ile Instagram Hesabı Kapanır Mı?

Sahte şikayetler ile ınstagram hesabı kapanır mı? Eğer instagram hesabınızın sahte bir şekilde şikayet edildiğini fark ettiyseniz ya da bu durumdan haberiniz varsa, korkmayın. İnstagram kurallarına uygun olarak hesabınızı kullanmanız durumunda instagram hesabınız kapatılmaz. Ancak Instagram’ın kurallarına uymadan hesabını kullanıyorsanız, o zaman hesabınızın kapatılması mümkündür. Bazı durumlarda ise pek çok kişi tarafından şikayet edilen ve instagram hesabını kurallara uygun olarak kullanan kişilerin hesapları önlem amacıyla anlık olarak kapatılabilmektedir.

Şikayet Edilen Instagram Hesabı Kapatılır Mı?

Şikayet edilen ınstagram hesabı kapatılır mı? Ne yazık ki bazı kişiler tarafından instagram’ın “Hesap şikayet etme” özelliği gereksiz olarak ya da kötü amaçla kullanıldığı bilinmektedir. Söz gelimi bazı kişiler, sevmediği bir başka kişinin instagram hesabını şikayet ederek hesabını kapatmak için uğraşabilir. Ancak bu tarz şikayetler instagram tarafından hemen dikkate alınmaz. Şikayet edilen hesabın instagram kurallarına uygun olarak yönetilip yönetilmemesi bu noktada belirleyici olmaktadır.

Eğer instagram hesabınız kapatıldı ise çözümünü yazının devamında bulabilirsiniz.

Şikayet Edilen Instagram Hesabım Kapatıldı Nasıl Açabilirim?

Şikayet edilen ınstagram hesabım kapatıldı nasıl açabilirim? Sorusu instagram kullanıcılarından hesapları kapatılanların, hesaplarına erişmeyi başaramayanların en merak ettiği sorudur. Kapatılan instagram hesaplarını yeniden alabilmek için 3 değişik form vardır. Kapatılan hesapların kullanıcıları Instagram ekibi ile iletişime geçmeleri gerekir. Kişilerin instagram ekibiyle iletişime geçmesinin sonucunda, intagram ekibi bu kişilerin hesapların gerçek sahibi olduklarını anlamaları için çeşitli bilgiler isteyerek 3 adet formu doldurmalarını isterler. Kullanıcılar hesaplarını geri alabilmek için bu formları eksiksiz ve doğru doldurarak hesaplarını yeniden kullanmaya başlayabilirler. Kapatılan instagram hesabını geri almak yaklaşık olarak 2 ya da 3 gün sürebilir.

Peki instagram nedir? Dünya çapında yaklaşık 1 milyar kullanıcısı olan Instagram, kullanıcılarının fotoğraf ya da video paylaşımı yapmasına olanak sağlayan bir uygulama olarak bilinmektedir.

Instagram Nedir?

Instagram nedir? Sorusuna kısaca kişilerin fotoğraf ya da video paylaşımı yaptığı bir uygulama demek yanlış olmayacaktır.

Instagram uygulaması 2010 yılının 5 Ekim gününde IOS işletim sistemi olan cihazlar için ücretsiz olarak sunduğu fotoğraf paylaşımı ve düzenlemesi yapılabilen bir uygulama olarak kullanıcıların beğenisine sunuldu. Instagram uygulamasının Kevin Systrom ve Mike Krieger tarafından kurulduğu biliniyor. 2010 yılının ekim ayında kullanımına başlanılan uygulama kısa süre içerisinde müthiş bir hızla yayılmaya başladı. Instagramın sevilme nedeni olarak pek çok filtreye sahip olması ve çekilen fotoğraflara bu filtreler sayesinde çoğu zaman sanatsal bir vurgu yapılabilmesi olarak kabul edililyor. Ayrıca kullanıcıların instagramda paylaştıkları video ya da fotoğrafları, kişilerin instagrama entegre ettiği Facebook, Twitter, Flickr, Tumblr gibi pek çok sosyal medya platformunda da eş zamanlı paylaşım yapabilmesi instagramın popülerliğini artıran etkenler arasında olduğu var sayılır. 2010 yılından sonraki bir yıllık süreçte popülerleşen uygulama, bu süre sonunda yaklaşık olarak 1 milyon kullanıcıya ulaştı.

Instagram’ın Yıllar İçindeki Gelişimi

Instagram yıllara göre gelişim

2010 yılından itibaren Instagram hem uygulama olarak gelişti hem de uygulamanın kullanıcı sayısı inanılmaz ölçüde arttı. Peki Instagramı bu denli geliştiren, popüler hale getiren özellikler ne zaman ortaya çıktı. İşte Instagram’ın yıllar içindeki gelişimi…

Instagram, 2011 yılının ocak ayında Tech Crunch tarafından verilmiş olan “En İyi Mobil Uygulama” adlı kategoride ödül kazanmış ve böylece rüştünü ispat etmiştir. 2011 yılında Instagram hastag uygulamasını başlattı. Hastag sayesinde kullanıcılar, popüler hastagleri kullanarak fotoğraf ve videolarını daha geniş kitlelere ulaştırabilme imkanı buldular. Bu da kullanıcılar arasında etkileşimin hızla artmasını sağladı. Çünkü Instagram arama kısmında hastag ile arama yapan kullanıcılar, aradıkları hastag ile paylaşılan tüm fotoğraf ve videoları görebildiği gibi bu paylaşımı yapan profillere de erişebilmeye başladı. Instagram kullanıcılarının en çok tercih ettiği hastagler şunlar olarak karşımıza çıkmaktadır:

 • #love
 • #tweegram
 • #photooftheday
 • #20likes
 • #amazing
 • #smile
 • #follow4follow
 • #like4like
 • #look
 • #instalike
 • #igers
 • #picoftheday
 • #food

2011 yılındaki bu gelişmelerin sonunda Instagram resmi bir açıklama yaptı. Bu açıklamada Instagram’ın 15 milyon kullanıcıya ulaştığı belirtildi. Ayrıca uygulamanın kullanılmaya başlamasından kısa bir süre geçmesine rağmen Instagram yoluyla paylaşılan fotoğrafların yaklaşık olarak 400 milyon olduğu belirtildi.

Instagram 2021 yılının ocak ayında ise hızla büyüdüğü bir kere daha görüldü. Pek çok sanatçı ve siyaset insanı artık Instagramda da kendini göstermeye başladı. Özellikle Barack Obama’nın Instagram hesabı üzerinden yaptığı açıklama uygulamanın popülerliğinin artmasına sebep oldu. 2012 yılında android işletim sistemine sahip cihazlar için de ücret kullanıma sunulan Instagram, aynı yıl içinde Facebook’a satılmıştır.

2013 yılında Instagram sponsorlu reklam dönemine geçiş yaparak gelirini arttırmaya başlamıştır. Kullanıcıların ilgi alanına göre reklam servis edilmesi böylece başlamış oldu.

Instagram Layout ile birden fazla fotoğraf kolajlanarak tek fotoğraf halinde paylaşmaya yarayan bir kolay uygulamasıdır. Instagram Boomerang da kişilerin çok fazla kullanıldığı bir çeşit filtre olarak kullanılmaya başlandı ve kullanıcılar tarafından sevilerek kullanıldı.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67