Instagram Hesap Kapattırma Botu

Instagram Hesap Kapattırma Botu

İnstagram uygulamasında bazı kişiler, İnstagram hesap kapattırma botu ile işlemler yaparak İnstagram kullanıcılarına ait olan hesapların kapatılmasını sağlamaktadırlar. Normal olarak İnstagram hesap kapattırma botu kullanarak, bu işlemleri yapmak illegal bir yol olmaktadır. İnstagram uygulamasının, işleyiş algoritmasına göre kullanılan bu botlar hemen tespit edilip, bu tespit sonucunda banlanarak İnstagram’a girişleri engellenmektedir.

İnstagram Hesap Kapattırma Botu Nasıl Çalışır?

İnstagram uygulamasında yer alan kullanıcı hesaplarının spamlanarak, yani seri bir şekilde şikâyet edilerek kapatılmasında kullanılan İnstagram hesap kapattırma botu ile normalde istenilen hesaplar kapatılabilse de, bu botların kullanılması İnstagram kullanıcı kurallarına göre yasak olmaktadır. Aynı zamanda bu botların kullanımında, bunları kullanan kişilerin İnstagram hesapları ya da cihazları tehlikeye girebilmektedir.

Bu tarz uygulamalar zararlı yazılımlar olup, kullanan kişilerin sosyal medya hesapları çalınabilmekte ya da telefonlarına ve bilgisayarlarına virüs bulaşabilmektedir. Bu zararlı yazılım botlarının çalışma mantığı ise ard arda ve hızlı bir şekilde, kapatılmak istenilen İnstagram kullanıcı hesabının yönetime topluluk kurallarına aykırı olarak şikâyet edilmesi olmaktadır.

İnstagram Hesaplarını Kapattırmanın Diğer Yolları Nelerdir?

İnstagram uygulaması içerisinde, İnstagram yönetimi tarafından belirlenmiş olan topluluk kuralları bulunmakta olup, bu kurallar ayrım yapılmaksızın her kullanıcı için geçerli olmaktadır. Uygulama içerisinde bu kurallara aykırı davranış sergileyen kişilere ise İnstagram yönetim ekibi tarafından çeşitli yaptırımlar uygulanmakta ve cezalar verilmektedir.

İnstagram topluluk kurallarını ihlal eden kullanıcılara verilen bu cezaların niteliği ise işlenen suça göre değişebilmektedir. Buna bağlı olarak İnstagram topluluk kurallarına aykırı olan davranışlar İnstagram yönetimine; kural dışı sohbet, uygunsuz kapak resmi, kullanıcı adı ihlali ve kişisel güvenliği tehlikeye atmak gibi benzeri başlıklar altında şikâyet edilebilmektedir.

İnstagram yönetiminin yapılan bu şikâyetleri incelemesi sonucunda ise bu kabahati işleyen İnstagram kullanıcısına gerekli olan ceza verilmektedir. Bu cezaların en büyük olanı ise İnstagram kullanıcı hesabının kapatılması olmaktadır. Daha hafif cezalar ise hesabın belli bir süre dondurulması ya da İnstagram’ın bazı özelliklerinin bu kişilere kullandırılmamasıdır.

İnstagram Hesabı Ne Zaman Şikayet Edilebilir?

İnstagram uygulaması içerisinde kullanıcıların birbirlerine karşı saygılı olabilmesi için ve bazı suç teşkil eden durumları engellemek amacıyla çeşitli topluluk kuralları belirlenmiştir. Bu kuralları her İnstagram kullanıcı uygulamaya üyelik aşamasında kabul ederek, İnstagram üyeliğini başlatabilmektedir. İnstagram uygulamasında bir İnstagram kullanıcısı ise genel olarak şu durumlarda şikâyet edilebilmektedir;

Kötü içeriklere sahip olan gönderiler paylaşmak

Özel mesaj aracılığı ya da yorum ile bir İnstagram kullanıcısına küfür ya da hakaret etmek

İnstagram kullanıcı hesabının taklit eden kişiler

Terör içerikleri paylaşımlar yapmak

Şiddet içeren paylaşımlar yapmak

Başkalarına ait olan görselleri ya da özgün içerikleri kullanmak

Telif haklarını genel olarak ihlal etmek

Cinsel içerikli gönderiler paylaşmak

Diğer İnstagram kullanıcılarını taciz etmek

Bir İnstagram Hesabı Nasıl Şikâyet Edilir?

Uygulama içerisinde topluluk kurallarına aykırı olarak davranan bir İnstagram hesabını şikâyet etmek için sırasıyla şunların yapılması gerekmektedir;

Öncelikle İnstagram hesabına giriş yapılması lazımdır.

Daha sonra şikâyet edilecek olan İnstagram profiline ya da gönderiye gidilmesi gerekmektedir.

Şikâyet edebilmek için profilin yanında yer alan şikâyet kısmına tıklanmalıdır.

Burada çıkan listeden istenilen şikâyet türü seçilmelidir.

Seçim yapıldıktan sonra şikâyet et butonuna tıklanarak, şikâyet etme işlemi tamamlanmış olmaktadır.

Bu şikâyetler yapıldıktan sonra en geç 1 hafta içerisinde, İnstagram yönetimi şikâyet edilen kişileri ya da gönderileri inceleyerek, ilgili olan İnstagram kullanıcıları için gerekli olan cezayı vermektedir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67