Instagram Hesap Dondurma Linki - Insta Kapatma

Instagram Hesap Dondurma Linki - Insta Kapatma

Instagram hesap dondurma linki- İnsta kapatma; son dönemlerde en çok merak edilen içerikler arasında yer alır. Özellikle Instagram uygulamasına dahil olan ve belli bir süre sonunda farklı sebeplerden dolayı uygulamayı dondurmak isteyen kişiler bunun yöntemini araştırmaktadır. Öncelikli olarak belirtilmesi gereken unsurlardan birisi Instagram hesabının dondurulması ile kalıcı olarak silinmesinin farklı uygulamalar olduğudur.

Kimi kullanıcılar yanlışlıkla Instagram uygulaması içerisinden hesabı kalıcı olarak silmektedir ve bu şekilde hesabına tekrar ulaşması mümkün değildir. Ancak Instagram hesap dondurma işlemi yapıldığında daha sonra istenildiği zaman hesabına tekrar kaldığı yerden giriş yapılabilmektedir.

Instagram dondurma işleminin ve kalıcı olarak silme işleminin yapıldığı alanlar da farklıdır. Instagram uygulaması bünyesinde yardım sayfasında yöntemler açıklansa da insanlar daha pratik şekilde uygulamaların adımlarını merak etmektedir. Yazımızın devamında Instagram hesap dondurma işlemine daire yapılması gereken adımları çok kısa ve rahat bir şekilde açıklıyor olacağız.

Instagram kapatma uygulamasını kalıcı olarak gerçekleştirmek isteyenler yani hesabını tamamen silmek isteyenler içinse yine yazımızın devamında yöntemleri açıklamaya devam edeceğiz. Instagram uygulaması yayınlandığı 2010 tarihinden bu yana oldukça ilgi gören sosyal medya içeriklerinden birisi haline gelmiştir.

Özellikle internet alanlarının son yıllarda çok rağbet görmesine bağlı olarak sosyal medya araçlarının ön plana çıktığı bilinmektedir. Bunlardan birisi olarak Instagram yayınlandığı dönemde kullanıcılarına çeşitli değişik fitreler kullanarak fotoğraf ya da video paylaşma imkanı sunmasıyla dikkatleri üzerine çekmiştir.

Zaman içerisinde kişiler farklı sebeplerden ötürü Instagram’ı silmek ya da dondurmak istese de uygulamanın hala yeni kullanıcılar edindiği ve her geçen gün kullanıcı sayısını artırdığı bilinmektedir. Yine de internet başında çok vakit geçirdiğini düşünenler ya da belli bir nedenden dolayı kullanımı ara vermek isteyenler için hesap dondurma ya da hesap silme adımları merak konusu olmaktadır.

Instagram uygulaması temel olarak kullanıcılarına istediği kişilerle paylaşım yapacak şekilde fotoğraf ve video ağırlıklı görsel paylaşım yapma imkanı sunar. Çeşitli filtreleme imkanlarının yanı sıra uygulama bünyesinde sonradan eklenen keşfet bölümü ile daha fazla dikkat çeker hale gelmiştir. Belli bir süre sonra Facebook tarafından satın alınan Instagram yeni yaptığı güncellemelerle bilinmektedir.

Keşfet bölümünde herkesin kendi kullanım yapısına ve ilgi alanına uygun içerik önerisi söz konusu olmaktadır. Bunun yanı sıra Instagram bünyesinde son dönemlerde en çok rağbet gören içeriklerden bir diğeri de yine uygulamaya daha sonradan eklenen hikaye özelliğidir. Uygulamanın bu temel yapısının yanı sıra; çeşitli sebeplerden hesabını dondurmak isteyenler için basit adımlardan oluşan işlemler şu şekildedir:

Instagram Hesap Dondurma Açma

Instagram Hesap Dondurma

Instagram hesap dondurma açma işlemi aslında oldukça basittir. Hesap geçici olarak kapatıldığında fotoğraflar, profil, yorumlar, beğeniler gibi çok sayıda içerik ve kişinin hesabı tekrar giriş yapıldığında aktif hale gelir. Kısacası hesap kullanıcının isteğine bağlı olarak bir süre gizlenir. Dondurma işleminin kaldırılması için hesaba giriş yapılması yeterlidir. Hesap dondurma yani geçici kapatma işlemi aşağıdaki adımlardan oluşmaktadır ve geçici kapatma linki olarak da bilinir.

  • Instagram.com adresine bilgisayardan ya da mobil tarayıcı üzerinden giriş yapılması gerekir. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli özelliklerden birisi Instagram hesabını dondurma işleminin uygulama içerisinden yapılmasının mümkün olmadığıdır. Dolayısı ile Instagram'dan doğrudan hesabınıza giriş yaparak dondurma işlemi gerçekleştiremezsiniz. Ancak kalıcı olarak silme işlemini uygulamanın içerisinden yapabilirsiniz.
  • Bunun yanı sıra instagram.com giriş yapılmasının ardından geçici kapatma işlemini gerçekleştirmek için sabit bölümde yer alan simgeye tıklanır ve profili düzenle seçeneğine girilir.
  • Ardından ekranda aşağı kısmak gelinir ve hesabımı geçici olarak kapat linkine tıklanır.
  • Hesabını neden kapatıyorsun yönünde bir soru penceresi açılacaktır. Buradan bir seçeneği seçmek zorunludur ve işaretleme yapılmasının ardından şifrenin tekrar girilmesi talep edilir. Bu kullanıcının Instagram’a giriş yaparken kullandığı özel şifresidir. Şifrenin güvenlik amacıyla tekrar girilmesinin ardından hesabı geçici olarak kapat kısmına girilir.

Hesabın geçici şekilde kapatılması için kişinin hesabını aktif şekilde girebiliyor olması gerekmektedir. Yani kullanıcı adı ya da şifre gibi bilgileri hatırlayan kişiler giriş yapmak için uygulama içerisinde yer alan çeşitli ipuçlarını takip edebilir.

Bu şartların dışında yukarıdaki adımları takip edildiği koşullar altında kısa bir süre içerisinde hesap dondurma işlemi tamamlanmış olacaktır. Bununla birlikte; bilgisayardan ya da telefondan hesap dondurma işlemi gerçekleştirmek yerine hesaba kimlerin ulaşabileceği ayarını değiştirmek isterseniz gönderileri gizli şekilde ayarlayabilir ya da görmesini istemediğiniz kişileri kolaylıkla engelleyebilirsiniz.

Instagram Hesabı Kalıcı Olarak Kapatma

Instagram Hesap Kapatma

Instagram dondurma linki ve geçici kapatma işleminin ardından kullanıcıların merak ettiği ve tercih ettiği işlemlerden bir diğeri de Instagram’ı kalıcı olarak kapatma özelliğidir. Bu özelliğin geçici kapatmadan farkı kişinin profili başta olmak üzere diğer bilgilerini ulaşım imkanının tekrar olmamasıdır. Geçici kapatma uygulamasında hesaba giriş yapıldığında uygulama aktif hale gelirken; kalıcı olarak silme işleminin ardından kişinin bilgileri Instagram bünyesinde stoklanır ancak kullanıcılara gösterilmez.

Dolayısıyla kullanıcının kendisi ve diğer kişiler kullanıcıya ait profil bilgilerine erişemez. Ancak sosyal medya araçlarında genelde rastlanan bir durum; kişilerin girdikleri bilgilerinin uygulamalar bünyesinde kayıtlı olmasıdır. Dolayısıyla tamamen bilgilerin silinmesi söz konusu değildir ancak kişinin kendisi ve diğer kullanıcılar silme işleminin ardından hiçbir şekilde uygulamaya erişemez.

Instagram kalıcı hesap kapatma işleminin ayrıntıları şu şekildedir:

  • Instagram’ı sitesine giriş yapılır ve hesabını neden siliyorsun sorusunun yanında bulunan menüden seçim yapılır. Ardından uygulama tarafından şifrenin girilmesi talep edilir.
  • Şifrenin gerilmesinin ardından hesabı kalıcı şekilde silme seçeneği görülür. Ancak bu seçeneğin ortaya çıkması için hesabın neden silindiğine dair menüden bir seçim yapılması gerekir.
  • Hesabımı kalıcı olarak sil kısmına tıklanır.
  • Bunun yanı sıra farklı bir hesap silmek istendiğinde hesabını sil sayfasında sağ üst köşede yer alan kullanıcı adına tıklanır. Kullanıcı adının yanında yer alan simge tıklanır ve çıkış yap seçeneği tercih edilir.
  • Ardından silinmek istenen hesapla yeniden giriş yapılır ve yukarıdaki talimatlar izlenir.

Elbette hesabın silinmesi için kişinin hesabına giriş yapabiliyor olması gerekir. Kullanıcı adı ve şifrenin hatırlanamadığı durumlarda uygulama yönlendirmesi ile destek almak ve bu içerikleri tekrar erişmek gerekir. Uygulamaya giriş yapabiliyor bulunmasının ardından kişi isteğe bağlı olarak hesabını geçici olarak kapıda bilir ya da tamamen silebilir.

Face hesap dondurma işleme başta olmak üzere son zamanlarda sosyal medya araçlarını kullanan kişilerin en çok araştırdığı ve tercih ettiği içeriklerden birisi de hesap dondurma işlemleri olmaktadır. Kişiler belli bir süre için sosyal medyadan uzak kalmak istediklerinde ya da herhangi bir sebepten dolayı uygulamayı geçici olarak kapatmayı tercih edebilmektedir. Bu da en kolay dondurma işlemi ile gerçekleşir.

Instagram uygulamasını dondurma işlemi yani geçici olarak kapatma işlemi oldukça basit adımlardan oluşmaktadır ve yukarıdaki yöntemler izlenerek kolaylıkla gerçekleştirilebilir. Bunun yanı sıra uygulamanın içerisinden giriş yaparak hesabı dondurmak mümkün olmadığı için doğrudan Instagram’ın sayfasına girilmesi ve bu sayede işlemin tamamlanması gerekir. Ancak elbette ki güvenlik sebebiyle yine uygulama tarafından kullanıcı adı ve şifre gibi özel bilgiler talep edilecektir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67