Instagram Hesabına Giriş Yapanları Görme

Instagram Hesabına Giriş Yapanları Görme

Instagram uzun bir süredir popülerliğini koruyan sosyal medya alanlarının başında gelmekte. Uygulama dahilinde Instagram hesabıma giriş yapanları nasıl görebilirim yönünde sorular sıklıkla sorulmaktadır. Hem hesabın güvenliği açısından hem de farklı girişleri görebilmek açısından Instagram uygulamasındaki hesabınızı inceleyen cihazları ve aynı zamanda girdikleri tarih ile saat aralığını görmek mümkün. Bu işlem nasıl yapılmaktadır? Konunun ayrıntılarına birlikte bakalım:

Instagram dahilinde; kişinin kontrolü dışında hesapta farklı etkinlikler söz konusu olduğunda ya da hesaba sizden farklı birisinin girdiği yönünde şüpheniz varsa; eklenen son özellikler ile uygulama dahilinde hesabınıza ne zaman son olarak giriş yapıldığını kontrol etmek mümkün.

Instagram uygulaması daha önceki içeriklerinden bu yöndeki bilgileri paylaşmadığı için genelde Facebook hesabı üzerinden gerekli kontroller yapılıyordu. Bir süredir Instagram’a getirilen güncellemeler dahilinde kişinin hesabına ne zaman girildiği ve son olarak ne zaman çıkış yapıldığı gibi bilgiler artık görülebilmektedir.

Instagram Giriş Hareketleri Nedir?

Instagram giriş hareketleri nedir sorusu tam da bu noktada devreye girer. Uygulamanın kullanıldığı kişisel hesaba ne zaman girildiğini öğrenmek için başvurulan içeriklerden birisidir. Instagram’dan kişisel hesabınıza giriş yaptıktan sonra Ayarlar bölümüne girmek ve ardından Güvenlik bölümünü seçmek gerekmektedir.

Güvenlik başlığı altında giriş hareketleri kısmı çıkacaktır. Giriş hareketleri hesaba giriş yapmakta olan cihazlar ile tarih bilgisini ayrıntılı bir şekilde sunmaktadır. İsteğe göre şüpheli bulunan bu oturumlar kolaylıkla kapatılabilir. Instagram’a bu uygulaması son internet sitesi güncellemesinden sonra gerçekleşen bir tekniktir. Bununla birlikte eski yöntem kullanımı da mevcuttur.

Eski yöntemde ilk olarak Instagram hesabına giriş yapılır ve doğrudan güvenlik ve gizlilik bölümü seçilir. Menüden hesap verileri başlığı altındaki hesap verilerini görüntüle kısmı seçilir. Ardından hareketler başlığı altında girişler ve çıkışlar seçenekleriyle hareketliliği görüntülemek mümkün olur.

Özellikle aktif kullanıcıların hesabını takip etmeleri açısından ya da hesaplarını kontrol dışı farklı kullanımlar şüphesi nedeniyle başvuran kullanıcıları tercih edebileceği bir yöntemdir. Bununla birlikte herkes yukarıdaki adımları izleyerek kolay bir biçimde; Instagram hesabımı çalmaya çalışanı nasıl bulurum gibi işlemlerin ayrıntısına erişebilmektedir.

Instagram Giriş Hareketleri Doğru Mu?

Konu dahilinde merak edilen içeriklerden bir diğeri de; Instagram giriş hareketlerinin doğruluğu ve tespitlerinin güvenilirliğidir. Bu aşamada genel dönüşler giriş hareketlerinin doğru verileri yansıttığı yönündedir. Ancak Instagram başta olmak üzere pek çok sosyal medya uygulamasının çok yoğun bir kullanıcı ağına sahip olduğunu söylemek mümkün.

Bu nedenle zaman zaman uygulama hataları verilebilir. Instagram uygulamasının milyonlarca kullanıcıya sahip olduğu ve çok sayıda hesabın her gün giriş hareketlerinin oluşturulduğu düşünülürse, düşük bir oranda da olsa yanlışlık yapılma ihtimali mevcuttur.

Dolayısıyla Instagram giriş hareketleri doğru mu sorusunu teyit ederken; çok beklenmedik bir kayıtla karşılaşıldığında ve verilerin doğru olmadığı düşünülüyorsa;  bunu anlamanın en iyi yolu uygulama ile doğrudan iletişime geçmektir. Instagram hesabının güvenilirliği açısından sıklıkla kullanılması önerilen içeriklerin başında giriş hareketleri bölümü, arada değiştirilmesi önerilen şifre bölümü iki faktörlü kimlik doğrulaması gibi içerikler yer almaktadır.

Instagram uygulamasının son güncellemeleri ile öğrenilen; hesabınıza giriş yapan kişinin yer ve saat bilgisine kadar ayrıntılarının görüntülenebildiği sistem pek çok kullanıcı açısından faydalı olarak nitelendirilmektedir.

Hesabınıza farklı bir kullanıcı tarafından giriş yapıldığını düşündüğünüz takdirde çok kısa bir süre içerisinde ve kolaylıkla bunu tespit etmek mümkün. Bu sayede böyle bir müdahale söz konusu ise kullanıcıyı devre dışı bırakmak için oturumları kapatmak da rahatlıkla uygulanabilecek adımlardan birisidir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67