Instagram Hesabıma Giriş Yapamıyorum Sorunu

Instagram Hesabıma Giriş Yapamıyorum Sorunu

Sosyal medya platformları günümüzde popüler olarak kullanılır. Bunlardan bir tanesi olan Instagram, her gün milyonlarca kişi tarafından tercih edilir. Fotoğraf ve video paylaşma temeline sahip olup, yenilikçi yapısıyla yeni özellikler de tanıtır.

Bu gibi nedenlerde üye sayısı her geçen gün artar. Ancak bazı durumlarda kişiler Instagram hesabıma giriş yapamıyorum sorunu yaşayabilir. Bunun farklı nedenleri olmakla beraber, maddesel olarak şöyledir;

Kullanıcı adı ve şifre yanlış olabilir

Instagram güncel olmayabilir

İnternet sorunu olabilir

Telefon çekmiyor olabilir

Burada bahsi yapılabilecek başka maddeler olmakla beraber, en çok karşılaşılan sebepler bunlardır. Peki, bunların çözümü nasıl olur?

Kullanıcı Adı veya Şifrenin Yanlış Olması

Instagram hesabıma giriş yapamıyorum sorunu en büyük nedeni kullanıcı adının yanlış hatırlanmasıdır. Eğer emin değilseniz, öğrenmeniz için bir yol vardır. Bunun için öncelikle bilgisayardan Instagram’a giriş yapılır ve ekrandaki unutma bölümüne girilir. Ardından unutulanın ne olduğuna dair bir soru gelir. Buradan e-mail veya kullanıcı adı seçilir.

Ardından ilgili mail adresine mail gönderilir. Buradaki linke tıkladıktan sonra, isim kolaylıkla öğrenilebilir. Eğer şifreniz hatalıysa ve ne koyduğunuzu hatırlayamıyorsanız, şifre sıfırlama yapılabilir. Bunun için Instagram’a giriş yapılarak şifreni mi unuttun kısmına tıklanır. Ardından e-posta, telefon veya kullanıcı adı girilerek, giriş bağlantısı gönderilir.

Sonrasında mail adresi üzerinden söz konusu link açılır ve yeni şifre belirlenir. Eğer sorununuz kullanıcı adı ve şifreye yönelikle, böylece çözülür.

Telefonun Güncel Olmaması

Instagram hesabıma giriş yapmıyorum çözüm için telefonun güncel olmaması alakasız görülebilir, aslında oldukça büyük bir hatadır. Zira telefon güncel değilse, App Store Instagram’ın son güncellemelerini görmeyebilir. Bu durum da aplikasyona giriş problemi yaşanabilir.

Dolayısıyla bundan sonra telefonunun güncellik durumu kontrol edilmeli ve varsa sürüm yenilemesi yapılır. Ardından Instagram’a yeni güncelleme gelip, gelmediği kontrol edilmelidir. Ardından da problemin çözülüp, çözülmediğine bakılmalıdır.

App Store’un Güncel Olmaması

App Store da bir tür uygulama olup, zaman içerisinde güncellemeler alır. Her ne kadar kendisi yapsa da, bazı durumlarda bu gerçekleşmeyebilir. Bu durum platformun veya aplikasyonun yeni güncellemelerinin alınamamasına neden olabilir. Böylece Instagram düzgün çalışmayabilir.

Dolayısıyla App Store’un güncellik durumu kontrol edilmeli, eğer eski bir sürümse update edilmelidir. Sonrasında da Instagram’a yeni güncelleme gelip, gelmediği kontrol edilmelidir.

Instagram’ın Güncel Olmaması

Instagram hesabıma giriş yapamıyorum sorunu ve çözümü için en sık sorun aplikasyonun güncel olmamasıdır. Bunun temel nedeni, Google Play üzerinden indirilen uygulamaların kişilerin müdahalesi bulunmaksızın, otomatik güncellenmesidir.

Lâkin bu duruma çok sayıda istisna da sayılabilir. Dolayısıyla market üzerinden Instagram’ın güncellik durumuna bakılmalı, gerekliyse update manuel alınmalıdır. Bu işlem tamamlandıktan sonra giriş tekrar denenmelidir.

Telefon Çekmiyor Olabilir

Instagram hesabıma giriş yapamıyorum diyorsanız bir neden de telefonun çekmemesi olabilir. Eğer hareket halindeyseniz veya telefonun çekmediği bir yerdeyseniz, Instagram’a girişte sorunlar yaşanabilir. Dolayısıyla bu durum kontrol edilmeli ve cihazın çektiği bir konumda tekrar denenmelidir.

İnternet Sorunu Olabilir

Herkesin bildiği üzere Instagram internet üzerinden kullanılır. Ancak bazen internet var gibi görülse de, arka planda bazı sorunlar, sinyal zayıflıkları olabilir. Bu durumda da Instagram giriş sorunu yaşanabilir. Dolayısıyla mobil veriden giriyorsanız, paketin bitip, bitmediği kontrol edilmelidir.

Eğer wi-fi üzerinden bağlanıyorsanız, modeme reset atılmalıdır. Böylece internet geldiğinde çözüm de bulunabilir. Şayet bu maddelerin tümü çözüm olmamışsa, Instagram kaldırılıp, yeniden kurulmalıdır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67