Instagram Hesabıma Giremiyorum

Instagram Hesabıma Giremiyorum

Instagram 2010 yılından bu yana milyonlarca kullanıcıya erişmiştir. Keşfet ile binlerce içeriğe erişim imkânı vermesi, fotoğraf ve video tabanlı olması, sürekli yeni özellikler tanıtması gibi nedenlerle oldukça popülerdir. Dolayısıyla üye sayısı her geçen gün artar.

Ancak gerek eski, gerekse yeni üyeler bazı durumlarda giriş sorunları yaşayabilir. Bu bakımdan Instagram’a giremiyorum hata veriyor en çok rastlanan problemler arasındadır. Her ne kadar çoğu kişi için endişe verici olsa da, çözümleri oldukça basittir.

Burada öncelikle Instagram topluluk kurallarını bilmek gerekir. Zira hesabınız ihlal yapmış ve bu nedenle kapatılmış olabilir. Peki, hesabınıza giremiyorsanız ne yapmanız gerekir?

Instagram Topluluk Kuralları Nelerdir?

Günümüzde sosyal medya hesapları milyonlarca kişi tarafından kullanılır. Dolayısıyla içerilerinde herkesin düzgün kullanmasını sağlamak, insanların sorunsuzca iletişim kurması ve platformda problem olmaması için bazı topluluk kuralları vardır. Ancak birçok üye gerek üyelik öncesi, gerekse sırasında ve sonrasında bunlara bakmaz.

Dolayısıyla bir süre sonra bunlarda ihlaller yapılabilir. Bunlardan birinin sonucu da hesap kapatmadır. Instagram’a giremiyorum 2020 diyorsanız ilk nedeni de budur. Bu konuda Instagram topluluk kurallarına bakıldığında şunlar görülür;

 1. Nefret söylemi
 2. Kendine zarar verme
 3. Yoğun şiddet
 4. Çıplaklık
 5. Terör, organize suçlar ya da nefret gruplarının desteklenmesi
 6. İnandırıcı tehditler
 7. Aşağılama ya da küçük düşürme
 8. Çıplaklık veya kısmen çıplak içeren çocuk görüntüleri
 9. Başkalarının taklidi

Her üye bunlara ve diğer kurallara dikkat etmelidir. Aksi halde hesabınız kapatılabilir. Bu durumda tek çözüm yine platformla irtibat kurup, açıklama yapmak ve hesabınızın açılmasını talep etmedir. Bu konuda farklı bir web sitesi veya aplikasyon size yardım edemez. Zira kapanan bir hesabı sadece Instagram açabilir.

Instagram Hesabıma Giremiyorum Nasıl Çözülür?

Instagram hesabıma giremiyorum diyorsanız ve hesabınız topluluk kuralları nedeniyle kapatılmışsa, https://help.instagram.com/contact/396169787183059?helpref=page_content linkine girilmelidir. Ardından ekranda size devlet kurumundan alınan geçerli ve fotoğraflı bir kimlik olup, olmadığı sorulur. Buna evet derseniz nüfus cüzdanında yazan adınız soyadınız, Instagram kullanıcı adınız, e-posta adresiniz, hangi ülkeden yazıyorsunuz gibi sorular sorulur.

Ardından da devlet kurumunca verilen fotoğraflı kimlik kopyası atılır. Burada kimlik doğrulaması esnasında gerekli olmayan her kişisel bilginin üzeri kapatılabilir. Eğer hayır derseniz iki farklı kimlik formu atılır. Bunlar,

 1. Okul yıllığı fotoğrafı,
 2. Elektrik, su, doğalgaz ya da telefon faturası,
 3. Sosyal güvenlik kartı,
 4. Kütüphane kartı,
 5. İstihdam doğrulaması,
 6. Kredi kartı,
 7. Çek,
 8. Otobüs kartı,
 9. Banka hesap özeti,
 10. Okul kaydı,
 11. Okul kimliği,
 12. Ruhsat,
 13. Maaş makbuzu,
 14. Üye kimliği,
 15. Tıbbi kayıt,
 16. Dergi abonelik makbuzu,
 17. Posta,

Gibidir. Burada da kimlik doğrulaması esnasında gerekli olmayan her kişisel bilginin üzeri kapatılabilir. Ardından bilgiler yollanır.

Instagram Hatalı Şifre

Instagram şifremi unuttum e postamı bilmiyorum en çok karşılaşılan sorulardan biridir. Günümüzde birçok insan birden fazla e-mail adresine sahiptir. Bu durum bazen unutmaya neden olabilir. Eğer siz de bu problemi yaşıyorsanız, endişelenmenize gerek yoktur. Aşağıdaki maddeleri uygulayarak, çözüm bulabilirsiniz;

 1. Bilgisayardan Instagram’a girin.
 2. Ekranda şifreni mi unuttun yazısına tıklayın.
 3. Ardından gelen boşluğa e-posta, telefon veya kullanıcı adı yazılabilir. Bunlardan birini girin.
 4. Giriş bağlantısı gönder üzerine tıklayın.

Ardından diğer işlemleri takip ederseniz, hesabınızı geri alabilirsiniz.

Instagram hesabınızı geri almak için bir diğer yol da platform ile doğrudan irtibat kurmadır. Eğer sorunu açıklarsanız, yardım alabilirsiniz.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67