Instagram Hesabım Kapatıldı Nasıl Geri Açabilirim?

Instagram Hesabım Kapatıldı Nasıl Geri Açabilirim?

İnstagram, bireysel kullanıcılardan kurumsal işletmelere kadar herkesin kullandığı bir uygulamadır. Fakat uygulama ile ilgili olarak hesap erişim sorunları yaşanabilir. İnstagram hesabım kapatıldı nasıl geri açabilirim? diye öğrenmek isteyebilirsiniz. Hesap kapatılma sonrasında hangi yola başvurmuş olursanız olun bir türlü hesaba erişim yapamadığınız olmuştur. Fakat paniğe kapılmanıza neden olacak bir durum söz konusu değil. Çünkü kullandığınız instagram hesabınızı sorunsuz bir şekilde yeniden geri almaya başlamanız mümkündür. Burada önemli olacak ayrıntılardan biri ise kapatılan hesabın geri alınması içinde hangi yolların izlenmesi gerektiğidir.

İnstagram hesabınızın birdenbire kapatılma durumu olmuş ve hiçbir şekilde bilginiz yoksa o zaman yetkili kişilere mail atmanız gerekebilir. İnstagram yetkililerine yazarak hesabınızla ilgili olarak bir incelemenin yapılmasını beyan edebilirsiniz. İnstagram hesabınız kapatılsa bile çok kolay bir şekilde geri alabilmeniz mümkündür.

Kapatılan Instagram Hesabı Geri Açılır?

Kapanan Instagram hesabını açmak

Kapatılan instagram hesabının yeniden geri açılması mümkündür. Fakat burada önemli olacak detaylardan biri ise hesabınızı geçici mi yoksa kalıcı mı kapattığınızdır. Eğer kalıcı bir şekilde kapatırsanız o zaman tekrardan hesabın geri açılma durumu söz konusu olmayacak. İnstagram hesabının genel olarak kapatılmasının altında yatan sebepler şunlardır. Bunlar:

 • Telif hakkı
 • Topluluk kuralları ihlali

Tüm bunlar düşünüldüğünde hesabın kapatılma durumu söz konusu olma ihtimali yüksektir. Telif hakkından ya da olası bir yaşanan topluluk kurallarına aykırılık durumu söz konusu olursa o zaman hesabı geri açmanız içinde mutlaka instagram yetkili kişilerine de yazmak dorunda olabilirsiniz.

Yetkili kişilere yazdığınız zaman ise hesabınızdaki bu durum ile ilgili olarak incelemeler yaparak geri almanızı sağlayacaktır. İnstagramda dolduracağınız form ile instagram yetkilerine de çok kolay bir şekilde geri bildirim yapabilmeniz mümkün olacak.

Instagram İnceleme Talebi

İnstagram kullanıcıların son dönemde karşı karşıya kaldıkları sorunlardan biri ise hesaplarına erişim yapılmamasıdır. İnstagram inceleme talebi için hemen yetkili kişilere ulaşarak durumu iletebilirsiniz. Bunun için instagram yardım bölümünden yazabilir ya da instagram inceleme talebi içinde form doldurarak iletebilirsiniz.  İnstagram hesabınızla ilgili olarak sorunsuz bir şekilde inceleme taleplerinizi yetkili kişilere iletmeniz içinde şu adımları izlemeye başlamalısınız:

 • İnstagram uygulamasını açmalısınız
 • Kullanıcı adınız ve şifrenizi girmelisiniz
 • Karşınıza ise bilgi metnin yazılacağı bir bölüm gelecek
 • Bu kısımdan hesabınızla ilgili olarak tüm itiraz ve yardım taleplerinizi de ileterek yollayabilirsiniz.

Bu adımlara başvurduktan sonra ise hesapla ilgili olarak kısa süre içerisinde incelemeler de yapılmaya başlanır. Eğer hesabınızda ters giden bir durum söz konusu olursa o zaman yapılan incelemeler neticesinde kurtarma işlemleri de yapılmaya başlanacaktır.

Kapanan Instagram Hesabı Açma Formu

İnstagram hesabınız kapanmış olsa bile tekrardan sorunsuz bir şekilde açtırabilmeniz mümkün olacak. Çünkü sosyal medyada bakıldığı zaman birçok kullanıcının başına böyle bir durumlar gelebiliyor. Doğal olarak istemedikleri bir durum yaşadıkları zaman ise ilk iş olarak instagram hesabı açma yollarına başvurmaya ihtiyaç duyulmaktadır. Öncellikle instagram hesabının neden kapandığıyla alakalı olarak bir bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Hesabın kapanmasının en temel sebepleri arasında şunların yer aldığını söylemeliyiz. Bunlar:

 • Başkasını sosyal medya kanalları aracılığıyla maddi ve manevi yollarla tehdit etmek
 • Spam olmayı sağlayacak davranışlar sergilemek
 • Şiddet içeriklerine yer vermek
 • Çıplak görsellerin paylaşılması
 • Kendine veya bir başkasına zarar verilmesi
 • Nefret söyleminde bulunması
 • Rahatsız etme ve hakaret etme durumların olması
 • Yasaklı ürünlerin satılması
 • Suç örgüt gibi girişimlerin yaşanması

Bu etkenlerden kaynaklı olarak ister istemez instagram hesabıyla ilgili olarak kapanma durumları yaşanabilir. Sosyal medyada kullanıcıların mutlaka uyması gereken bazı kuralları olduğundan dolayı uyulmadığı durumlarda ise ister istemez olumsuz bazı sorunların yaşanma ihtimali de yüksek olmaya başlayacaktır.

Instagram Hesap Açma Formu Nasıl Kullanılır?

Sık sık kullandığınız hesabınızla ilgili olarak erişim problemleri yaşamaya başlayabilirsiniz. Ne yapsanız da bir türlü hesaba giriş yaşamıyorsanız o halde form doldurarak iletmeye başlamanız gerekmektedir. İnstagram kapatılan hesabı geri açma için tekrardan taleplerinizi iletebilir ve hesabın aktif şekilde kullanılmaya devam edilmesini sağlayabilirsiniz. İnstagram kapatılan hesabı açma için form doldurma işlemlerini gerçekleştirmelisiniz. Formda ise hesabınızla ilgili olarak yaşanan bu sorunlarla alakalı olarak itirazlarını da yapabilirsiniz.

Silinen Instagram Hesabı Nasıl Geri Alınır?

Silinen instagram hesabı nasıl geri alınır? kullanıcılar içinde son dönemde önemli diyebileceğimiz konulardan biridir. Silinen hesabı geri almak için ise yapmanız gereken itiraz- şikayet bölümünden hesabı geri almak adına girişimlerinizi bir an önce yapmanız gerekir. Ayrıca bir başka izleyeceğiniz adımlardan biri ise nüfus cüzdanında yazılı olan isim ve soyisim bilgisini girmenizdir. İnstagramda silinen hesabın kullanıcı adını da yazmanız gerekecektir. Daha sonrasında ise izleyeceğiniz bir başka adımlardan biri ise mail adresini girmeniz olacaktır.

Kapanan Hesabı Açma 2022

Diğer sosyal medya kanallarında olduğu gibi instagramda da giriş sorunları yaşanabiliyor. Giriş ile alakalı olarak sorunların yaşandığı zaman ne yapacağız düşüncesi hakim olmaya başlar. Kapanan hesapla ilgili olarak pek çok izledikleri yollar olsa da bir türlü sonuca ulaşılamaz.  Henüz hesabın açılma işlemlerine geçiş yapmadan önce ilk olarak neden kapandığı ile ilgili bir bilgi sahibi olmanız oldukça önemlidir. Bu sebepten dolayıdır ki hemen ınstagram yardım bölümünden mesaj yazarak mailinize durumla alakalı olarak gönderiyi görebilirsiniz.

Kapanan hesabı açma 2022 yılı itibariyle de kolay şekilde yapılmaktadır.  Hesabınıza giriş yapamadığınız anlarda ise kesinlikle paniğe girmenize gerek yok.  Tam aksine bu konuda instagram cephesi tarafından da yardımcı olacaklarından dolayı giriş yapamadığınız hesaplarınıza yeniden erişim yapma şansına sahip olursunuz.

Instagram Hesabı Kapanmasının Sebepleri Nelerdir?

Hesap kapanma nedenleri Instagram

İnstagram hesapları kapanıyorsa bazı kurallara aykırı şekilde davranmış olduğunuzun göstergesidir. Hesabınız ihlal edildiğinden dolayı anında erişim kısıtlaması devreye girer ve her ne yaparsanız yapın hesabınıza bir türlü giriş yapamazsınız. Tabi burada kullanıcıyı yakından ilgilendirmeye neden olacak faktörlerden biri ise kural ihlali olmasını sağlayacak etkenlerin neler olduğu diyebiliriz. İnstagram hesabı kapatmasının sebepleri arasında +18 paylaşımların olması, fazla sayıda dns adreslerinden dönüş yapılması, şiddet ırkçılık gibi bazı durumların paylaşılması, telif hakkı ihlal durumları böyle bir sorunlarında yaşanmasına neden olur.

İnstagram hesabının kapanmasının nedenlerini öğrendikten sonra açılması içinde hemen form doldurma yapabilirsiniz. İnstagram hesabım kapandı diyenler artık birkaç deneyecekleri adımla birlikte çok kolay hesap açma işlemleri de yapma şansına sahip olacak.

Instagram Kapanan Hesabı Açma Linki

İnstagram hesabınız kapandıysa hesap açma linkine tıklayarak yeniden geri almanız mümkündür. Kapanan hesaplarınızı kısa süre içerisinde açarak yeniden kullanabilirsiniz. İnstagram kapanan hesabı açma formu doldurarak yeniden aktif şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz. Online platformda kapanan hesapların açıldığını iddia eden bazı kişiler var.  Herkese inanarak hesabın açılması için şifre bilgilerinizi vermeyin. Çünkü bu sefer hesabınızın tamamen çalınmasını ve erişimin de iyiden iyiye kötü olmasına neden olabilirsiniz.

İnstagramda kapanan hesabı kısa süre içerisinde açarak yeniden instagram hesabı kullanmaya başlayabilirsiniz. Hesabınız açıldıktan sonra yeniden kapanma durumunun söz konusu olmaması için kural ihlali yapmamaya dikkat etmeniz daha doğru olacak.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67