Instagram Hesabım Kapatıldı Nasıl Açarım?

Instagram Hesabım Kapatıldı Nasıl Açarım?

Instagram içerisinde uyulması gereken çok sayıda kural vardır. Bunlara dikkat edilmemesi durumunda meydana gelen sonuçlardan bir tanesi de hesabın kapatılmasıdır.  Nitekim birçok kişi Instagram hesabım kapatıldı 2021 yazarak, güncel çözüm önerilerine kavuşmak istemektedir.

Buna gelmeden önce bunun nedenlerine bakmak gerekir. Eğer hesabınız kapatılmışsa, sebeplerinden bazıları şunlardır;

 1. + 18 paylaşımlar yapılması,
 2. Hesaba farklı DNS adreslerinden birden fazla giriş yapılması,
 3. Irkçılık ve şiddet ile ilgili paylaşımlar yapılması,
 4. Telif haklarının ihlal edilmesi,
 5. Etiketlerin çok fazla kullanılması,

Ancak tüm sebepler bunlar ile sınırlı değildir. Şayet kullanıcılar tarafından çok sayıda şikâyet alırsanız da bu durum söz konusu olacaktır.

Instagram Topluluk Kuralları Nelerdir?

Instagram hesabınızın nasıl açacağına gelmeden önce, topluluk kuralları kesin olarak incelenmelidir. Zira günümüzde birçok kişi bunlara bakmadan üye olmaktadır. Ancak bir süre sonra paylaşımlar ile ihlaller gerçekleşir.

Burada bilmeniz gereken, bakmamış olmanızın bir bahane oluşturmadığıdır. Zira kaydolmanız, bunları okuduğunuzu ve uyum göstereceğinizi belirtir. Bunlar şöyledir;

 1. Çıplaklık ya da kısmen çıplaklık içeren çocuk
 2. Spam
 3. Düzenlemelere tabi ürünler
 4. Nefret grupları, organize suçlar ve terör,
 5. İnandırıcı tehditler,
 6. Nefret söylemi,
 7. Aşağılama ve küçük düşürme,
 8. Ciddi tehditler,
 9. Kendine zarar verme,
 10. Yoğun şiddet.

Bunlara ek olarak bilmeniz gereken bazı maddeler de vardır. Dolayısıyla https://tr-tr.facebook.com/help/instagram/477434105621119 linkini ziyaret ederek ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Instagram Hesabı Neden Kapatılır?

Bir Instagram hesabının kapatılması farklı nedenlerden dolayıdır. Instagram hesabım kapatıldı diyorsanız, bunun ilk sebebi ihlal yapmanızdır.

Eğer bu gerçekleşmemişse bile başka bir kullanıcı herhangi bir sebeple sizi şikâyet edebilir. Bu durum özellikle rakip sayfalar veya kişiler arasında gerçekleşir. Ancak bilmeniz gereken, bazen hatalı işlemlerin de olabildiğidir. Bu sebeple platform hesaplarınızı alabilmeniz için bir yol da sunar.

Zira birçok kişi, herhangi bir yanlışı olmasa bile şikâyet attığı görülür. Siz de böyle bir durumun olduğunu düşünüyorsanız, tek yapmanız gereken ilgili formu doldurarak platforma yollamaktır.

Instagram Hesabı Nasıl Açılır?

Eğer hesabınız kapatılmışsa, bunun için ilgili formu doldurarak platforma göndermeniz gerekir. Her ne kadar kolay bir işlem olsa da, birçok kişi Instagram dondurulmuş hesabı yeniden açma linki ile işlem yapmak ister. Zira bu durum daha kolay hareket etme imkânı sunar. Bunun için önce https://help.instagram.com/contact/606967319425038 linkine girmeniz gerekir. Ardından,

 1. Nüfus cüzdanında yazan adınız ve soyadınız,
 2. E-posta adresiniz,
 3. Instagram kullanıcı adınız
 4. Instagram kullanıcı adınız,
 5. Cep telefonu numaranız,
 6. Neden itiraz ettiğiniz,

Alanlarını doldurmanız gerekir. Örneğin hesabınız çalınmışsa bu durumu güzelce belirtmeniz gerekir. Eğer ihlal sebebiyle kapatılmışsa ihlal olabilecek durumları gerçekleştirilmediğiniz anlatılmalıdır. Son olarak da alt kısımdaki gönder butonu kullanılır. Ardından platform gerekli incelemeleri yaparak, sizinle iletişime geçecektir.

Instagram Hesabı Ne Kadar Sürede Açılır?

Instagram hesabı kapatılan kişiler başarılı bir şekilde formu doldurduktan sonra, doğal olarak ne zaman açılacağını merak etmeye başlar.

Burada öncelikle kapatmanın geçici olduğu bilinmelidir. Zira size itiraz hakkı tanınır. Kalıcı olarak silmek bu durumun en başında olmasına sebep olur. Ancak açılma işlemleri için kesin bir süre olmadığı bilinmelidir.

Örneğin ayrıntılı bilgi vermezseniz, platformun yapması gereken işlemler uzar. İçerisinde milyonlarca üye olduğu ve çoğunun yardım talebi bulunduğu düşünülürse bu yavaş ilerler. Ancak ne kadar ayrıntı verirseniz, alacağınız çözümler de o kadar hızlı olacaktır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67