Instagram Hesabım Kapatıldı, Nasıl Açabilirim?

Instagram Hesabım Kapatıldı, Nasıl Açabilirim?

Instagram ilk kullanıma sunulduğu günden itibaren yoğun şekilde kullanım görmüştür. Video ve fotoğraf içerikleri global çapta yoğun olarak beğenilir.  Platform oldukça hareketli ve dinamik olup, sürekli yeni özellikler getirilir.

Dolayısıyla içerisinde milyonlarca üye vardır. Bunlara her geçen gün yenileri eklenir. Aralarında sorunsuz iletişim kurulması, herkesin haklarının korunması gibi nedenlerle bazı topluluk kuralları vardır. Bunlara uyum göstermemek, farklı cezalara sahiptir.

Bunlardan bir tanesi de Instagram hesabım kapatıldı 2020 olur. Eğer herhangi bir kuralı ihlal etmişseniz, ceza olarak bunu alabilirsiniz. Ancak bazı durumlarda hesap çalınınca veya yanlışlık olunca da hesap kapatmayla karşılaşılabilir. Peki, bu durumda ne yapılmalı?

Instagram Topluluk Kuralları

Instagram hesabım kapatıldı, nasıl açabilirim diyorsanız öncelikle topluluk kurallarını bilmeniz gerekir. Her sosyal medya platformunda olduğu gibi, Instagram’da da bu maddeler vardır. Ancak çoğu üye bunu hiçbir zaman okumaz ve nelerin olduğunu bilmez. Bu nedenle bir süre sonra bunların ihlali olabilir ve hesap kapatılabilir.

https://tr-tr.facebook.com/help/instagram/477434105621119 linki incelendiğinde, topluluk kuralları arasında şu gibi maddeler olduğu görülür;

 1. Çıplaklık
 2. Çıplaklık veya kısmen çıplak içeren çocuk görüntüleri
 3. Başkalarının taklidi
 4. Terör, organize suçlar ya da nefret gruplarının desteklenmesi
 5. İnandırıcı tehditler
 6. Aşağılama ya da küçük düşürme
 7. Nefret söylemi
 8. Kendine zarar verme
 9. Yoğun şiddet

Bunlar arttırılabilecek olmakla beraber, yukarıdaki link bilmeniz gereken her konuyu detaylarıyla size sağlar. Eğer bunlara önem vermezseniz, ihlal yaptığınızda hesap kapatılabilir. Bununla karşılaşmak istemiyorsanız, duruma büyük önem verilmeli ve kurallara uyulmalıdır.

Instagram Kapatılan Hesap Nasıl Açılır?

Instagram hesabım kapatıldı itiraz birçok kişinin sorguladığı durumlar arasındadır. Zira kullanıcılar çoğu zaman yeni bir hesap oluşturmaktan ziyade, eskisini geri almayı tercih eder. Bu konuda platform bir itiraz formu da sunar. Eğer bu doldurulursa, çözüm bulunabilir.

Peki, kapanan Instagram hesabı açma formu nasıl erişilir? Eğer https://help.instagram.com/contact/396169787183059?helpref=page_content# linkine giderseniz, gerekli işlemleri yapabilirsiniz. Burada size devlet kurumundan alınan ve geçerliliği mevcut olan fotoğraflı kimlik sorulur. Evet dediğinizde,

 1. Nüfus cüzdanında yazan ad-soyad,
 2. Instagram kullanıcı adı,
 3. E-posta adresi,
 4. Hangi ülkeden girdiğiniz,
 5. Kimlik fotoğrafı,

Gibi bilgiler istenir. Hayır dendiğinde ise,

 1. Nüfus cüzdanında yazan ad-soyad,
 2. Instagram kullanıcı adı,
 3. E-posta adresi,
 4. Hangi ülkeden girdiğiniz,
 5. İki farklı kimlik formu girilmelidir.

Buradaki iki farklı kimlik formu üzerine yukarıdaki linkte, kabul edilen belgeler şöyle görülür;

 1. Okul yıllığı fotoğrafı
 2. Elektrik, su, doğalgaz ya da telefon faturası
 3. Sosyal güvenlik kartı
 4. Okul kaydı
 5. Okul kimliği
 6. Ruhsat
 7. Maaş makbuzu
 8. Üye kimliği
 9. Tıbbi kayıt
 10. Dergi abonelik makbuzu
 11. Posta
 12. Kütüphane kartı
 13. İstihdam doğrulaması
 14. Kredi kartı
 15. Çek
 16. Otobüs kartı
 17. Banka hesap özeti

Bunlardan yüklendikten sonra gönder denilir ve platform tarafından incelenir.

Instagram Kapanan Hesabı Açma Programı

Instagram hesabım kapatıldı form incelemesi ardından görüleceği üzere belge yüklemek gerekir. Bunu birçok kişi yapmayı tercih etmediği için, programları deneme yoluna gider. Günümüzde sosyal medya platformları için farklı servisler sunan internet siteleri, programlar olduğu için kişiler bunu da düşünür.

Ancak kapanan bir hesap, yalnızca platform tarafından açılabilir. Bu nedenle söz konusu hizmetleri verdiğini iddia eden programlar, siteler varsa itibar etmemeniz önerilir. Zira bilgilerinizi çalmaları olasıdır. Bunun temel nedeni, hesabın Instagram tarafından kapatılması sonrasında, açmak için sadece form doldurma ve platformla iletişime geçme seçeneklerinin olmasıdır. Üçüncül kişiler hesabınızı açamaz.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67