Instagram Hesabım Hacklendi Nasıl Geri Alırım?

Instagram Hesabım Hacklendi Nasıl Geri Alırım?

Instagram hesabım çalındı hacklendi nasıl geri alırım sorusu ile birlikte hesabı çalınan Instagram kullanıcıları ne yapabilecekleri konusunda bilgi edinmektedir. Instagram, sunduğu pek çok özelliği ve canlı yapıya sahip olması ile en çok tercih edilen sosyal medya platformlarından birisidir. Bu denli tercih edilen bir uygulama olması da beraberinde bazı dezavantajlar getirebilmektedir.

Her kitleden kullanıcı bulunan bu platformda hesapları ele geçiren veya hesapları gizlice yöneten insanlar da bulunmaktadır. Hesabını bu şekilde kaybetmek istemeyen diğer kullanıcılar ise hem alabilecekleri önlemleri hem de çalınan hesapları nasıl kurtarabileceklerini araştırmaktadır. Bu konuda bilinmesi gereken tüm detaylar alt başlıklarda açıklanmıştır.

Instagram Hesabının Çalındığı Nasıl Anlaşılır?

Instagram hesaplarının çalınması konusunda Instagram hesabının çalındığı nasıl anlaşılır sorusu da önemle incelenen içeriklerden birisidir. Instagram hesabınızın çalındığını aslında çok basit bir uyarı ile anlayabilirsiniz. Örneğin Instagram’da gezerken bir anda uygulama sizi devre dışı bırakıyorsa o an hesabınızın çalındığını düşünebilirsiniz.

Aynı zamanda hesabınıza girmeye çalışırken kullanıcı adı veya şifre konusunda yanlışlık uyarısı alıyorsanız bu da hesabınızın bir başkası tarafından ele geçirildiğini kanıtlayan durumlardan birisidir. Bu noktada hesabınızı geri almak için yapmanız gerekenlere göz atabilir ve hesabınızı kurtarmayı deneyebilirsiniz. Bunun için birkaç yöntem sizlere sonuç verecek ve hesabınızı geri alma konusunda sizlere yardımcı olacaktır.

Çalınan Instagram Hesabı Nasıl Geri Alınır?

Instagram hesaplarının çalınması ile birlikte çalınan Instagram hesabı nasıl geri alınır sorusuna benzer pek çok başlığın incelendiğini görmek mümkündür. öncelikle Instagram hesaplarının çalınmama garantisini kimse verememektedir. Bu nedenle hesap güvenliğinizi sağlama konusunda sorumlu olan sizlersiniz. Hesabınızın çalınması söz konusu olduğunda da izleyebileceğiniz pek çok yöntem bulunmaktadır.

Bunlardan ilki e-posta ve telefon numarası ile hesap kurtarma olurken bir diğeri ise çalınan hesabın size ait olduğunu kanıtlamanız olacaktır. Instagram hesabı açarken kullandığınız telefon numarası veya e-posta varsa işiniz oldukça kolay olacaktır. Ancak bu seçeneklere herhangi bir erişiminiz yoksa işiniz hem zor hem de bir ihtimal mümkün olacaktır.

E-posta İle Instagram Hesap Kurtarma

E posta ile hesap kurtarma Instagram

E-posta ile Instagram hesap kurtarma, bu noktada pek çok kişinin tercih ettiği yöntemler arasında yer almaktadır. E-posta kullanılarak açılan ve hesaba bağlanan e-posta adresleri sayesinde çalınan hesapların geri alınması mümkündür. Ancak hesabı kurtarmak için kullanacağınız e-posta adresine kesinlikle erişiminizin olması gerekmektedir.

 • Öncelikle Instagram giriş sayfasını açın.
 • Daha sonra şifreni mi unuttun sekmesinden diğer sayfaya geçin.
 • Buraya e-posta adresinizi yazın ve hesabımı bul tuşuna tıklayın.
 • E-posta adresinize bağlı olan hesap görünecektir. O hesabı seçin.
 • Kurtarma için bağlantı linki talep edin.
 • E-posta adresinize gelen link sayesinde şifrenizi değiştirin ve hesabınıza giriş yapın.

Sıralanan bu adımları takip ederek e-posta adresiniz sayesinde hesabınızı tekrar geri alabilirsiniz.

Telefon Numarası İle Instagram Hesap Kurtarma

Bir önceki başlıkta açıklanan seçenek dışında telefon numarası ile Instagram hesap kurtarma işlemleri de aynı sonucu alabilmek adına merak edilen içeriklerden birisidir. E-posta yerine telefon numarası kullanılarak açılmış olan hesaplar, aynı numara ile kurtarılabilmektedir.

 • Instagram giriş sayfası üzerinden şifreni mi unuttun seçeneğine tıklayın.
 • Çıkan sayfada hesabınızı bulmak için hesaba bağlı olan numarayı yazın.
 • Hesabınız bulunduktan sonra numaraya bağlantı linki gönderilmesini talep edin.
 • SMS olarak gönderilen linkten şifrenizi değiştirin ve yeni hesabınıza giriş yapın.

Bahsi geçen bu adımları izlediğinizde de telefon numarası sayesinde Instagram hesabınızı geri alabilme şansınız olacaktır.

Instagram Hesabım Çalındı Instagram’a Nasıl Ulaşırım?

Instagram hesabım çalındı Instagram’a nasıl ulaşırım sorusu ise e-posta adresi ve telefon numarası ile Instagram hesabını kurtaramayan bireylerin incelediği başlıklar arasında yer almaktadır. Instagram hesaplarının kurtarılması konusunda oldukça önemli olan e-posta adresi ve telefon numarası, bazen işe yaramayabilir. Bu noktada Instagram’a direkt nasıl ulaşılacağı merak edilmektedir.

Şifreni mi unuttun kısmında işlem yapamadığınızda daha fazla yardım seçeneği üzerinden size yöneltilen formu doldurmanız gerekmektedir. Bu formda yer alan hesabım başkası tarafından çalındı veya ele geçirildi seçeneği, hesabınızı kurtarma konusunda sizlere yardımcı olacaktır. Instagram’a ait olan mail adresi üzerinden kişisel bilgilerinizi göndererek hesabın size ait olduğunu kanıtlayabilir ve hesabınızı kurtarabilirsiniz.

Geri Alınmayan Instagram Hesabına Ne Olur?

Yukarıda sıralanan tüm yöntemleri denemenize rağmen geri alınmayan Instagram hesabına ne olur durumu yaşıyorsanız bu konuda yapmanız gereken tek bir şey kalmaktadır. Hesabın size ait olmadığını belirterek şikayet etmeniz gerekmektedir. Bu işlemi birkaç kişi ile birlikte yaparak işlemin garanti olmasını ve daha hızlı bir şekilde gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.

Ancak hesabın kapatılmasına ilişkin herhangi bir yanlışlık tespit edilmezse kapatılmasını istediğiniz hesap askıya alınmayacak ve açık kalmaya devam edecektir. Bu noktada sosyal medya kullanımına bir süre ara verebilir veya yeni bir hesap açarak güvenlik önlemlerini artırabilirsiniz. Bu konuda sizlere yardımcı olacak birkaç ipucu aşağıda bazı başlıklarda açıklanmıştır.

Instagram Hesabı Neden Çalınır?

Oldukça genel bir soru olan Instagram hesabı neden çalınır sorusunun pek çok yanıtı olabilmektedir. Bu noktada karşı tarafından niyeti söz konusu olmaktadır. Size ve çevrenize zarar vermek isteyen bireyler sosyal medya hesaplarınızı ele geçirerek adınıza işlem yapabilmektedir. Bu da mevcut çevrenizin ve sizin zarar görmenize neden olabilmektedir.

Bu tarz bir amaç olmasa bile bazı kişiler, hacker düzeyinde oldukları için insanların hesaplarını çalabilmektedir. Örneğin sorununuz bir başkası ile olsa dahi bu alanda iyi olan bireyler ve hiç tanımadığınız kişiler de hesabınızı çalabilmektedir. Bu noktada hesabınızı güvende tutmaktan başka çareniz bulunmamaktadır.

Instagram Hesapları Nasıl Daha Güvenli Olur?

Çalınan Instagram hesapları ile alakalı olarak bu konuda tedbirli olmak isteyen bireylerin ne gibi alanlarda güvenlik önlemi alacakları konusunda meraklı oldukları görülmektedir. Instagram hesaplarının güvenli olması adına Instagram hesapları nasıl daha güvenli olur sorusu sıklıkla incelenen başlıklardan biri haline gelmiştir.

Hesabınızı güvene almak istiyorsanız iki faktörlü kimlik doğrulama işlemini aktif hale getirmeniz gerekmektedir. Başka cihazlar üzerinden hesabınıza giriş yapacağınız veya yapılacağı zamanlarda size gönderilen kodun girilmesi de istenecektir. Bu sayede hesabınızı çalan kişiler bu koda ulaşamayacakları için hesabınızı da çalamayacaktır. Instagram tarafından sunulan bu güvenlik önlemini ayarlar menüsünden güvenliği seçerek kolaylıkla aktif hale getirebilir ve hesabınızı güvende tutabilirsiniz.

Instagram Hesabını Güvende Tutmak İçin Yapılması Gerekenler

Instagram hesabını güvende tutmak

Instagram hesabını güvende tutmak için yapılması gerekenler de bir önceki başlıkta sunulan seçenek dışında alınabilecek diğer güvenlik önlemlerini açıklamaktadır. Bir nevi dikkat edilmesi gerekenler niteliği de taşıyan bu başlık sayesinde Instagram hesabınızı kolay bir şekilde güvende tutabilirsiniz. Peki, bu noktada yapılması gerekenler nelerdir?

 • Kısa ve basit şifreler yerine güçlü şifreler kullanmaya özen gösterin.
 • Hesap bilgilerinizi yakın arkadaşlarınızla dahi paylaşmayın.
 • Instagram tarafından desteklenmeyen uygulamalara şifreniz ile giriş yapmayın.
 • Şifrenizi sürekli güncelleyerek hesabınızı güvende tutun.

Sıralanan bu önerileri dikkate alarak hesabınızın başkaları tarafından ele geçirilme riskini en aza indirebilirsiniz. Böylece hesabınız her zaman için güvende olacaktır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67