Instagram Hesabı Nasıl Kalıcı Olarak Silinir?

Instagram Hesabı Nasıl Kalıcı Olarak Silinir?

Instagram giriş günümüzde dünya çapında kullanılmaktadır. Üyelerin platform üzerinde fotoğraf ve video paylaşmasına olanak tanıyan Instagram, ilk çıktığı günden bu yana yoğun şekilde kullanılmaktadır.

Kullanıcı deneyimini arttırmak ve platformu daha ilgi çekici, kolay kullanılabilir hale getirmek için birçok çalışma, güncelleme gerçekleştirilmektedir. Bunun da etkisiyle her geçen gün platforma üye olan kişilerin sayısı artmaktadır.

Ancak bu durum artık hesabını kullanmak istemeyenler olmadığını da göstermemektedir. Birçok kullanıcı artık hesabını kullanmak istemediği için silme ve dondurma gibi işlemleri merak etmektedir. Platform tıpkı üyelik açma işlemlerine olduğu gibi silmeye de olanak tanımaktadır. İşlemler her üye tarafından, kolay bir şekilde gerçekleştirebilir.

Instagram Hesap Silme Nedir?

Instagram giriş günümüzde sıklıkla yapılsa da birçok kullanıcı artık hesabını kullanmak istemeyebilir. Bunun birçok nedeni vardır. Platform da bu nedenle işlemlerin yapılabilmesine olanak tanır. Eğer hesabınızı silmek istiyorsanız, 1-2 dakika gibi kısa bir sürede işlemleri yapmanız mümkündür.

Ancak bunların yapılması ardından 30 günlük bir bekleme süresi vardır. Bu süreç içerisinde herhangi bir zamanda kişiler geri dönüp, hesaplarını geri alabilmektedir. 1 aylık sürecin tamamlanması ardından, işlemler tamamlanmaktadır.

Instagram Hesapları Neden Silinir?

Hesap silme nedenleri Instagram

Instagram geniş bir topluluğa hitap etmektedir. Her ne kadar popülerliğini gün geçtikçe arttırsa da artık hesabını kullanmak istemeyenler de vardır. Bunun nedeni platformun artık eskisi gibi kullanılmamasıdır.

Zira eğitim hayatı, iş hayatı gibi yoğun süreçler günün çok büyük kısmında platforma eskisi gibi giriş yapılamamasına neden olmaktadır. Dolayısıyla bu noktada birçok kişi Instagram hesabı nasıl silinir 2021 konusuna bakmaktadır.

Ayrıca bazı kişiler kendini rahatsız eden kişiler dolayısıyla da hesabını silebilmektedir. Eğer bu tarz bir durum varsa kişiyi engellemek, size mesaj atmasına olanak tanıyacaktır. Bunun için gerekli işlemler ilgili hesabın profili üzerinden yapılabilir.

Sonrasında hesap engelli listesine eklenecek, size mesaj atamayacak ya da paylaşımlarınızı göremeyecektir. Ancak engeli kaldırdığınız anda bu durumların ortadan kalkacağı da unutulmamalıdır. Ayrıca ilgili kişiyi Instagram’a şikayet etmeniz de mümkündür. Bu durumda platform bir inceleme yaparak, hesabı kapatabilir;

 1. Instagram’a giriş yapın.
 2. https://help.instagram.com/contact/188391886430254 adresine giriş yapın.
 3. Instagram hesabınız varsa evet diyerek posta adresinizi girin. Ardından duruma göre işaretlemeleri yapın.
 4. Eğer Instagram hesabınız yoksa hayır üzerini işaretleyerek gerekli alanları doldurun.

Ardından formu yollayarak taciz ya da zorbalığı şikayet etmeniz mümkündür. Normal yollardan şikayet iletmek ise şöyle yapılmaktadır;

 1. Instagram’a giriş yapın.
 2. Şikayet edilecek profile giriş yapın.
 3. Profil ya da gönderideki üç noktaya dokunarak çıkan menüde şikayet et üzerine dokunun.

Böylece tüm işlemler tamamlanır. Eğer taciz ya da zorbalık gibi bir durumsa ilk yöntem daha hızlı ve etkili çözümler sunabilir.

Instagram Hesabı Nasıl Silinir?

Instagram hesabınızı silmek istiyorsanız, bu işlemleri mobil ve bilgisayar üzerinden yapmanız mümkündür. Instagram hesabı nasıl silinir 2021 için ilgili linki bilmek ve tıklamak yeterli olacaktır. Bunun için aşağıdaki işlemleri takip etmek, çözüm bulmanıza yardımcı olur;

 1. Instagram’a giriş yapın.
 2. https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/ adresine giriş yapın.
 3. Hesabınızı neden silmek istediğinizi belirtin.
 4. Güvenlik için şifrenizi tekrar girin.
 5. Hesabı sil butonuna dokunun.

Bu işlemleri sırasıyla yapma ardından beklemeniz yeterlidir. Her ne kadar birçok kişi hızlı olmasını istese de 30 gün beklemek şarttır. Bu gün değiştirilemeyeceği için üçüncü parti yazılımlarına karşı dikkatli olunmalıdır.

Instagram Hesabı Silme Neden 30 Gün?

Instagram hesabı nasıl silinir 2021 işlemlerinde birçok kişi işlemlerin hızlı bir şekilde gerçekleşmesini talep etmektedir. Beklenmek istemediği için 30 günlük sürecin varlığının amacı da sorulmaktadır. Bunun bir nedeni güvenliktir.

Eğer hesabınız çalınmışsa, bu durum kişinin şifrenizi bildiği anlamına gelir. Dolayısıyla silme işlemlerini yapabilir. Böylece platformdaki tüm verileriniz aniden geri gelmemek üzere kaybolacaktır. Ancak 30 günlük bekleme size hesabı bu gibi durumlarda geri almanızı sağlar. Böylece fotoğraf, video gibi verilerinizi kurtarmanız mümkündür.

Bunun yanı sıra birçok kişi hesabını ani bir kararla, duygu değişimleri ile silmektedir. Bu gibi durumlar ardından fikir değişiklikleri de sıklıkla görülür. Bu sebeple 30 gün pişman olmanız durumunda platforma kaldığınız yerden devam etmenizi sağlar.

Instagram Hesap Dondurma Mı Silme Mi Tercih Edilmeli?

Instagram’da hesap dondurma geçici bir süre hesabı askıya almanıza yardımcı olmaktadır. Bu durumda kişiler istediği anda geri dönebilmektedir. Ancak silme işlemi kalıcı olup yalnızca 30 günlük bir dönüş hakkı tanınır.

Instagram hesabı nasıl silinir 2021 için dondurmak size daha iyi yardımcı olabilir. Zira bazı durumlarda 30 gün geçtikten sonra da kişiler geri dönebilmek istemektedir. Ancak 1 ay ardından hesap kalıcı silindiği için geri döndürülmesi de imkansız hale gelir. Platform ile iletişime geçilebilecek olsa da çözüm alınamaması büyük bir olasılıktır.

Ancak hesap dondurma bu şekilde değildir. Kişiler dondurduktan yıllar sonra da şifresini girerek tekrar aktif edebilmektedir.

Instagram’da Hesap Nasıl Dondurulur?

Instagram’da hesap dondurmak kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Ancak bu işlemler mobil uygulama aracılığıyla gerçekleştirilememektedir. Dolayısıyla kullanıcıların tarayıcı üzerinden giriş yapması gerekmektedir.

Ardından şu işlemleri sırasıyla uygulamak, hesabınızı dondurmanıza yardımcı olacaktır;

Instagram giriş tarayıcı üzerinden yapın.

 1. Kullanıcı girişi yaptıktan sonra sağ üst köşeden profil fotoğrafınıza tıklayın.
 2. Üst bölümde düzenle üzerine tıklayın.
 3. Alt bölümden hesabımı geçici olarak kapat üzerine tıklayın.
 4. Hesabınızı kapatma nedeni seçin.
 5. Devam etmek için şifrenizi girin.

Böylece tüm işlemler de sonlanmaktadır.

Instagram’da Dondurulan Hesapların Fotoğrafları Silinir Mi?

Dondurulan hesabın fotoğraflarını alma Instagram

Instagram’da herkes yoğun bir şekilde paylaşmaktadır. Birçok kişi bunların kaybolmasını istemez. Zira çoğunun yedeği telefonlarda yapılmamaktadır. Instagram giriş ardından dondurma işlemlerini yapmak isteyenler, bu nedenle  söz konusu verilerin silinip silinmediğini merak edebilmektedir.

Instagram’da hesap dondurma ardından kişilerin hesapları, diğer kullanıcılar tarafından erişime kapatılmaktadır. Sadece hesap sahibi giriş yapabilmektedir. Dondurma işlemi sonlandığında, 1-2 gün içerisinde tüm fotoğraflar, takipçiler, videolar geri gelmekte, normal bir hesap görünümü almaktadır.

Ancak birçok kişi hesabını silen, donduran kişileri listesinde tutmak istememektedir. Bu sebeple bir takım takipçi kayıpları yaşamanız olasıdır. Tüm fotoğraflarınızın gelmesi zaman alabileceği için beklemeniz gerekir. Tekrar dondurup açmak çözüm olmayacaktır. Ancak durum hakkında Instagram’ı bilgilendirmeniz mümkündür.

Instagram’da Fake Hesap Nasıl Silinir?

Instagram hesabı nasıl silinir 2021 iki kullanıcı tarafından yapılır. Bunların ilki tahmin edilebileceği üzere platformun kendisidir. İkincisi ise hesap sahibidir. Eğer bir hesabın fake olduğunu düşünüyorsanız, giriş bilgilerini bilmediğiniz sürece hesabını silmeniz imkansızdır.

Ancak bunu platforma şikayet etmeniz mümkündür. Bu durumda Instagram bir inceleme yapacak, eğer gerçek ise gerekli işlemleri gerçekleştirecektir. Eğer https://help.instagram.com/contact/636276399721841 linkine girerseniz, uygun seçeneği tercih ederek formu yollamanız mümkündür.

Ayrıca kullanıcılar topluluk kurallarını ihlal eden kullanıcıları, fotoğrafları da şikayet edebilir. Platform bu konuda dikkatli olsa da milyonlarca kullanıcı olduğu için birçok istisnasını görmek mümkündür. Eğer https://help.instagram.com/contact/383679321740945 adresine girerseniz ilgili formu doldurabilir, böylece topluluk kurallarını ihlal eden kişiyi bildirebilirsiniz.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67