Instagram Hesabı Kapattırma Yöntemleri

Instagram Hesabı Kapattırma Yöntemleri

İnstagram hesabı kapattırma yöntemleri konusu, özellikle İnstagram kullanıcılarının en çok araştırdığı konulardan birisi olmaktadır. Ücretsiz olarak üye olunan ve kullanılabilen İnstagram uygulamasında kullanıcılar kendilerine ait olan profiller üzerinden video, fotoğraf ve hikaye paylaşımları yapmaktadır. 2010 yılında internet dünyasına giren İnstagram uygulaması, dünya genelinde en çok kullanımı tercih edilen sosyal mecralardan birisi olmaktadır.

25 dilde hizmet veren İnstagram uygulamasında kullanıcı hesaplarını kapatmak için bir takım yöntemler bulunmaktadır. İntagram kullanıcı hesapları üyelerin kendi isteklerine bağlı olarak kapatılabildiği gibi topluluk kurallarına aykırı hareket eden bazı İnstagram kullanıcılarına ait olan hesaplarda, İnstagram yöntemi tarafından cezalandırılıp, kapatılabilmektedir. Buna bağlı olarak İnstagram hesapları pek çok açıdan kapatılabilmektedir.

İnstagram Hesabı Nasıl Kapatılır?

İnstagram kullanıcıları, bazı durumlarda İnstagram uygulamasını kullanmak istemediklerinden dolayı hesaplarını kendi istekleri ile kapatma yoluna gitmektedirler. Buna bağlı olan İnstagram kullanıcı hesapları, üyelerin arzularına bağlı olarak belirli bir süreliğine kapatılabilmekte ya da tümden bu İnstagram kullanıcı hesapları silinebilmektedir. İnstagram kullanıcı profillerini bu şekilde kapatabilmek için ise yapılması gereken iki yol bulunmaktadır.

Bu yollardan en çok kullanılanı İnstagram kullanıcı hesabını belli bir süreliğine dondurmak olmaktadır. Diğer İnstagram kullanıcı hesabı silme yöntemi ise İnstagram profilinin paylaşımlarla beraber ve bir daha açılmamak üzere tümden silinmesi olmaktadır. Dondurularak kapatılan İnstagram hesapları ise istenildiği zaman kullanıcıların isteğine bağlı olarak istenilen anda yeniden aktif hale getirilebilmektedir.

İnstagram Kullanıcı Hesabını Silme Nasıl Yapılır?

Instagram hesabı kapattırma yöntemleri

İnstagram kullanıcı hesabını silmek için bir takım adımların takip edilmesi gerekmektedir. Bu adımlar takip edilerek İnstagram kullanıcı hesapları kolaylıkla ve hızlı bir şekilde silinebilmektedir. İnstagram kullanıcı hesaplarını silme işlemi geri dönüşümü olmayan bir işlemdir. İnstagram hesapları tümden silindiği zaman İnstagram profilinde yapılan bütün paylaşımlar, özel mesajlar ve takipçiler de silinmekte ve bu silme işleminin asla geri dönüşü olmamaktadır.

Bu yolla silinen İnstagram hesapları bir daha açılamamaktadır. Bu nedenle İnstagram kullanıcı hesaplarını silmek isteyen kullanıcıların bu işlemi yapmadan önce çok iyi düşünmesi ve karar vermesi gerekmektedir. İnstagram silme işleminin geri dönüşümü olmasa da, İnstagram kullanıcı profilinde yer alan bütün paylaşımlar silme işlemini yerine getirmeden önce yedeklenebilmektedir. Bu bağlamda İnstagram kullanıcı hesabını silme işlemi için yapılması gerekenler ise şunlar olmaktadır;

 • İnstagram hesabını tümde silebilmek için ilk olarak İnstagram uygulamasına kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapmak gerekmektedir.
 • Daha sonra ise help.instagram.com adresinde bulunan İnstagram’a ara verme bölümüne tıklanmalıdır.
 • Burada bulunan İnstagram Hesabımı Sil tuşuna basılmalıdır.
 • Hesabını neden silmek istiyorsun sorusuna gerekli olan açıklama yazıldıktan sonra ise İnstagram Hesabını Kalıcı Olarak Sil seçeneğine tıklanmalıdır.
 • Bundan sonra ise en altta bulunan kısma İnstagram şifresinin girilmesi gerekmektedir.
 • İnstagram hesap silme işlemi onaylandıktan sonra tamam tuşuna basmak gerekmektedir.
 • Sırasıyla yapılan bütün bu işlemlerden sonra İnstagram kullanıcı hesabı kalıcı olarak silinmekte ve tümden kapatılmaktadır.

İnstagram hesabı silme işleminden sonra 30 gün içerisinde, İnstagram kullanıcı hesabı kalıcı olarak silinmekte olup, bu 30 gün içerisinde hesaba yeniden girildiği zaman silme işlemi iptal edilmiş olmaktadır. Bu nedenle İnstagram hesaplarını kalıcı olarak silmek isteyenlerin bu 30 gün içerisinde İnstagram hesaplarına giriş yapmaması gerekmektedir.

Hesaplarını sildiklerine pişman olan İnstagram kullanıcıları ise bu 30 günlük süre içerisinde İnstagram uygulamasına kullanıcı adı ve kullanıcı şifresi ile giriş yaparak, silinen İnstagram kullanıcı hesaplarını yeniden açabilmektedir. 30 gün sonra ise İnstagram kullanıcı hesapları geri dönüşümsüz olarak tümden silinmektedir.

İnstagram Kullanıcı Hesabını Dondurma Nasıl Yapılır?

Hesap dondurma yöntemleri Instagram

İnstagram uygulamasında kullanıcılar hesaplarını arzu ettikleri süreler dahilinde dondurabilmekte ve istedikleri an İnstagram uygulamasına kullanıcı adı ve şifre ile giriş yaparak hesaplarını yeniden açabilmektedirler. İnstagram hesabı dondurma işleminde, kullanıcıların yaptıkları paylaşımlar ve takipçiler, İnstagram profillerinde silinmeden kalmaktadır.

Bu nedenle İnstagram uygulamasını kullanmaya bir süre ara vermek isteyen İnstagram kullanıcılarının birçoğu İnstagram hesap dondurma yapmayı tercih etmektedir. İnstagram kullanıcı hesaplarını dondurma işlemi ile İnstagram hesapları geçici bir süre için kapatılmakta ve istenilen anda yeniden aktif olabilmektedir. İnstagram kullanıcı hesabını dondurmak için ise sırasıyla şunların yapılması gerekmektedir.

 • İnstagram kullanıcı hesabını dondurma için ilk olarak İnstagram uygulamasına kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılması gerekmektedir.
 • İnstagram uygulamasına giriş sağlandıktan sonra ise kullanıcı profili ayarlarına girilmelidir.
 • Ayarlar kısmında yer alan Profil düzenle seçeneği seçilmelidir.
 • Profili düzenle kısmında bulunan Hesabımı geçici olarak kapat yazısına tıklamak gerekmektedir.
 • Daha sonra ise neden hesabını dondurmak istiyorsun sorusuna cevap verilmelidir.
 • Bu işlemlerden sonra en altta yer alan kutuya İnstagram şifresi girilerek, tamam tuşuna basılmalıdır.
 • Böylelikle İnstagram hesabı dondurma işlemi tamamlanmış olmaktadır.

İnstagram kullanıcı hesabı dondurma işleminden sonra kullanıcılar diledikleri anda İnstagram hesaplarına kullanıcı adı ve şifre ile giriş yaparak hesaplarını yeniden aktif hale getirebilmektedir. İnstagram hesabı dondurulduktan sonra İnstagram açma işlemi de her zaman için yapılabilmektedir. İnstagram hesapları kalıcı olarak silindiğinde ise bu hesaplar bir daha hiç açılamamaktadır.

İnstagram Hesabı Neden Kapatılır?

İnstagram uygulamasından topluluk kurallarına uymayan İnstagram kullanıcıların hesapları, İnstagram yöntemini tarafından süreli ya da süresiz olarak kapatılabilmektedir. Banlanan bu İnstagram kullanıcıları bu süre içerisinde İnstagram uygulamasını tüm özellikleri ile kullanamamaktadır. Bunlara bağlı olarak İnstagram hesaplarının kapatılma nedenleri ise genel olarak şu şekilde sıralanmaktadır;

 • İnstagram uygulaması üzerinden çok fazla kişiye takip istekleri göndermek
 • İnstagram profili için takipçi satın almak
 • Beğeni sayısını legal olmayan yollarla arttırmak
 • Paylaşılan gönderilerde alakasız etiketlemeler yapmak
 • İnorganik yorum ve video izlenmeleri oluşturmak
 • İnstagram kaynaklı olan teknik hatalar
 • Başka kimselerin kullanıcı hesaplarını şikâyet etmesi
 • İnstagram profili ile yapılan spam paylaşımlar
 • Diğer İnstagram üyelerine karşı yapılan saygısızlıklar
 • İnstagram kullanım şartlarını genel olarak ihlal etmek
 • Telif hakkına sahip olan gönderi, fotoğraf ve video paylaşımları yapmak
 • Cinsel içerikli olan uygunsuz paylaşımlar yapmak
 • 13 yaşından küçük olmak
 • Şiddet ve bölücülük içeren paylaşımlar yapmak
 • Bot programları gibi sakıncalı yazılımlar kullanmak
 • Yasa dışı ve suç olan gönderiler paylaşmak
 • Virüs ya da kod içeren paylaşımlar yapmak

Bunların dışında bazı durumlarda İnstagram hesaplarının çalınması nedeniyle de, hesap kapatılmaları olabilmektedir. Bu nedenle İnstagram uygulamasında kullanılan şifre ve kullanıcı adının asla üçüncü kişilerle paylaşılmaması büyük önem taşımaktadır. Bu gibi hesap çalınma durumlarında ise İnstagram yöntemine durum bildirilerek, İnstagram kullanıcı hesapları yeniden kullanılabilmektedir.

İnstagram Hesabının Açılma Süresi Ne Kadardır?

Bir İnstagram hesabı yönetim tarafından cezalandırılarak kapatıldıktan sonra geri açılması için yönetime başvuru yapılabilmektedir. Bunun için İnstagram yardım kısmından yönetime ulaşılarak, bu durumun izah edilmesi lazımdır. İnstagram yönetimine bu durumun bildirilmesi esnasında ise İnstagram kullanıcıların bütün bilgilerini eksiksiz ve doğru bir şekilde vermesi gerekmektedir. . İnstagram yönetimine yapılan bu başvurudan sonra açılma süresi ise genellikle 30 gün olmaktadır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67