Instagram hesabı açamıyorum [Çözüldü]

Instagram hesabı açamıyorum [Çözüldü]

Instagram sosyal medya platformları arasına katıldıktan sonra hızlı şekilde popüler olmuştur. Fotoğraf ve video temelli olmasıyla beraber, sunduğu zengin özellikleriyle milyonlarca kişiye hitap eder. Dolayısıyla global çapta bir kullanıcı kitlesine sahiptir.

Platform gerek ara ara sunduğu yeni özellikler, gerekse üyelerin yaptığı yoğun paylaşımlar sebebiyle oldukça sevilir. Dolayısıyla her geçen gün çok sayıda kişi platforma üye olur. Bunun için yapılacaklar her ne kadar kolay olsa da, Instagram hesabı açamıyorum diyen çok sayıda kişi vardır.

Peki, bu durum neden olur ve çözümleri nelerdir?  Eğer telefon açıp-kapama, güncelleme gibi seçenekleri denemişseniz ancak sonuç alamamışsanız, bunun temel nedeni sorunun çoğu kez telefonda değil üyelik açma bölümünde, yani platformda olmasıdır. Peki, çözüm önerileri nelerdir?

İnterneti Kontrol Edin

Eğer Instagram hesabı açamıyorum diyorsanız, bunun ilk sebebi internetiniz olabilir. Zira bazen internet var gibi görülse de bir problem olabilir ya da sinyal zayıflığı yaşanabilir. Dolayısıyla modemin reset tuşunu kullanarak kapatıp-açmak, bir çözüm sunabilir.

Çünkü internet sorunluysa hesap açma dolayısıyla gerçekleşemez ve bu durum kullanıcılar arasında bir hata olarak algılanabilir. Bu işlem tamamlandıktan sonra hatanın sürüp, sürmediği kontrol edilir.

Konumu Kontrol Edin

Eğer hareket halindeyseniz veya güzel çekmeyen bir konumdaysanız, internet kaliteniz olumsuz etkilenir. Böylece internet bağlantınız istendiği gibi olmaz. Burada hem yavaşlık, hem de bağlantı sorunları meydana gelir. Dolayısıyla üyelik işlemleri de yapılamayabilir.

Peki, Instagram hesabı açamıyorum çözümleri neler? Burada öncelikle telefonun daha iyi çektiği bir yere gitmeniz gerekir. Ardından da cihazın interneti kapatıp açılır. Sonrasında ise yeniden denenir. Böylece konum nedenli bir üyelik sorunu varsa çözüm bulunabilir.

Saat ve Tarihi Kontrol Edin

Her ne kadar çoğu kişi televizyon ve bilgisayarlarda tarih ve saati yalnızca zamanı gösteren bir fonksiyon olarak görse de, farklı işlevleri de vardır. Bu bilmediği için tarih ve saatin doğruluğuna çoğu zaman önem verilmez. Dolayısıyla farklı sorunlar da ortaya çıkar Örneğin geçmiş bir tarihle internete girilmez.

Dolayısıyla telefonun bu bölümü kontrol edilerek, sorun olup, olmadığı kontrol edilmelidir. Eğer yanlışlık varsa güncellenmelidir. Eğer Instagram hesabı açamıyorum sorununun kaynağı buysa hemen çözülür.

Instagram Üzerinden Kaydolun

Sosyal medyaların gelişmesi ve popülerlik yakalamasıyla beraber, çok sayıda üçüncü parti aplikasyonları ve web siteleri bunlara yönelik hizmetler vermeye başlamıştır. Bunlara bahsi yapılabilecek çok sayıda konu vardır.

Eğer Instagram’a kaydolmayı platformdan veya Facebook hesabı aracılığıyla değil de farklı bir yerden yapmaya çalışıyorsanız, bu bir problem olabilir. Dolayısıyla platforma girilip, buradan üyelik alınmalıdır.

Kullanıcı Adı ve Şifrenizi Kontrol Edin

Instagram hesabı açılmıyor diyorsanız ancak kullanıcı adı veya parola kısmında sorun yaşıyorsanız, öncelikle Türkçe karakterler dâhil bazı sembollerin kabul edilemeyebileceği bilinmelidir. Örneğin “ü” veya “ö” harfleri platform tarafından kabul görmüyorsa, üyelik de açılmaz.

Dolayısıyla kullanıcı adı ve şifrede hangi karakterler kullanılmıyorsa bunlar öğrenilip, ona göre davranılmalıdır. Benzer olarak daha önceden alınmış bir kullanıcı adı alınmaz. Hesap silinse dahi o isim kullanılmaz. Dolayısıyla farklı kullanıcı isimleri de denenmelidir.

Mail Adresini Kontrol Edin

Eğer üye olduğunuz mail adresinde de Türkçe karakterler, kabul edilmeyen semboller varsa üyelik tamamlanmayabilir. Bu nedenle yeni ve kabul edilmeyen karakterler barındırmayan bir mail açıp, tekrar denemek önerilir. Ardından da tekrar üye olmaya çalışılmalıdır.

VPN Kullanmayın

Instagram’a üye olamıyorum diyorsanız ve VPN-DNS kullanıyorsanız devre dışı bırakıp yeniden denemeniz önerilir. Zira bunlar da üye olmanıza engel olabilir. Eğer hesap açmada zorluk yaşıyorsanız, bu maddeler çözüm sunar.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67