Instagram Hata Kodu 963 Nasıl Çözülür?

Instagram Hata Kodu 963 Nasıl Çözülür?

Instagram kullanıcılara ilk sunulduğu günden bu yana popüler olarak kullanılan sosyal medya platformları arasındadır. Gerek platformun sürekli yeni özellikler sunması, gerekse üyelerin aktif paylaşım yapması nedeniyle oldukça dinamik bir yapısı vardır.

Çoğu insanın akıllı telefonunda uygulaması mevcut olup, her gün saatlerce kullanılır. Ancak bazı zamanlarda uygulamanın hata verdiği de bilinir. Bunun farklı sebepleri olmakla beraber, birbirine göre farklılık gösterir.

Bu hatalardan bir tanesi de Instagram hata kodu 963 olur. Birçok kişi hatayla karşılaştığında oldukça endişeye kapılır. Ancak uygulamayı geri kullanmanız için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Peki, çözüm önerisi olarak ne yapılması gerekir?

Instagram Hata Kodu 963 Neden Olur?

Akıllı cihazlar günümüzde yoğun olarak kullanılır. Her ne kadar bilgisayarlar ayrılmaz bir parçamız da olsa, günün her saati yanımızda taşımak ve kullanmak mümkün değildir. Ancak mobil uygulamalar milyonlarca uygulama, internete bağlanma ve daha çok sayıda özelliği sayesinde kolay ve pratik bir kullanım sunar.

Ancak telefonların en büyük sorunu şüphesiz ki yerdir. Uygulamaların sürekli güncelleme alması, internet ön belleğinin sürekli dolması gibi çok sayıda neden yer kaplamaya neden olur. Ayrıca mobil uygulamaların boyutu da oldukça yüksektir.

Bu nedenle bazı kişiler, yeni uygulamaları SD karta yükleyerek problemi çözme yöntemine gider. Bu durum yer sorununa çözüm sağlıyor gibi görünse de, aslında farklı problemlere ön hazırlık yapar. Aralarından bir tanesi de Instagram hata kodu 963 olur. Zira söz konusu hatanın en büyük nedeni aplikasyonun SD Karta atılmasıdır. Ayrıca,

Google Play Store’un Güncel Olmaması,

Uygulamanın Güncel Olmaması,

Telefonunun Güncel Olmaması da sebepler arasında sayılabilir.

Peki, bu durumda ne yapılmalı?

Instagram Uygulamasının Yerini Değiştirmek

Eğer telefonunuzda yer yoksa ve mecburiyetten Instagram’ın yerini SD karta taşımışsanız veya yüklemişseniz, bu 963 hatası için bir nedendir. Şayet aplikasyonu kullanmaya devam etmek istiyorsanız, yerini değiştirmeniz gerekir.

Instagram hata kodu 963 nasıl çözülür bu noktada oldukça kolaydır. Zira cihazınızın ayarlar bölümüne girerek, taşıma yapmak çözüm olabilir. Ancak hâlâ devam ediyorsa telefonu güncelleme önerilir.

Telefonu Güncellemek

Instagram hata kodu 963 çözümü için yer değiştirme olmamışsa hemen ardından cihaz güncellenmelidir. Zira son sürüm olmayan bir telefonda bazı sorunlar yaşanabilir. Ayrıca sürümün eski olması, App Store ya da Instagram’ın bazı update’leri almasına engel olabilir.

Dolayısıyla cihazınızı güncelleştirmeler için kontrol ederek, varsa hemen yüklemeniz önerilir. Ardından da durumun çözülüp, çözülmediği incelenir.

Uygulamayı Güncellemek

Instagram hata kodu 963 çözüm önerisi için bu yöntemler çözüm sunmamışsa, ardından uygulamanın güncellik durumu kontrol edilmelidir. Zira bazı güncellemeleri görmemiş olabilirsiniz. Ayrıca telefonunuzu yeni güncellemişseniz bazı update’ler uygun hale gelmiş olabilir.

Bunun için yapacağınız oldukça kolaydır. Android ya da IOS işletim sistemli cihazınızda App Store’a girdikten sonra, arama kısmına Instagram yazmak ve güncelleme olup, olmadığına bakmak yeterlidir.

Google Play Store Güncellemek

Günümüzde çoğu kişi App Store’larını güncellemeyi unutur. Bunun nedeni çoğu kişinin onun da update gereksinimi olduğunu atlamasıdır. Bu durum Instagram hata kodu 963 nedenleri arasındadır. Bunun için marketi güncellemek çözüm olabilir.

Gerekli güncelleme tamamlanınca, tavsiye edilen uygulamanın yeni sürümünü de kontrol etmedir. Zira App Store yenilenince, yeni bir güncelleme tanımlanmış olabilir.

Kaldırıp Tekrar Kurma

Instagram 963 hata kodu çözüm önerisi için son deneyebileceğiniz, uygulamayı kaldırıp yeniden kurmadır. Ancak bu sefer SD karta değil, telefonun kendi hafızasına kurulur. Ardından çözülüp, çözülmediği kontrol edilir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67