Instagram Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Instagram Güvenlik Ayarları Nasıl Yapılır?

Sosyal medya platformlarından Instagram milyonlarca kullanıcıya sahip olan dünya üzerindeki tüm ülkelerde en çok tercih edilen adreslerden bir tanesi olmaktadır. Ücretsiz bir şekilde kayıt alternatiflerinin sunulması kullanıcıların her anlarını daha eğlenceli bir şekilde geçirmek için tercih etmelerine olanak sunmaktadır. Bundan dolayı Instagram genel bir inceleme yapılacak olduğu zaman yedisinden yetmişine kadar herkese hitap ettikleri gözlenmektedir. Bir yandan da kullanıcıların fenomen olmalarından tutun sosyal medya satışları yapmasına kadar birçok alternatifi beraberinde getirmektedir. Artık her şeyin teknolojik ortamlara taşınmasından dolayı insanlar Instagram uygulaması ile devam etmeyi tercih etmektedir. Bu alanda dikkat etmeleri gereken birçok yol da yer almaktadır.

Son zamanlarda dolandırıcı kesimlerin artması ve hesap çalma olaylarının bir hayli artış göstermesinden ötürü Instagram güvenlik ayarları nasıl yapılır gibi detaylar merak edilmektedir. Eğer her adıma dikkat edilirse gerekli güvenlik önlemleri rahat bir şekilde alınacaktır. Kullanıcılar ne kadar sağlam güvenlik önlemleri alırsa o kadar sorunsuz hesaplarının yönetimlerini yapabilecektir. Çalınma ya da farklı kişilerin ellerine geçme gibi durumlar olmaması adına sosyal medya platformlarında güvenlik önlemlerinin dikkatli bir şekilde alınması gerekir. Sizler için bu yazımızda Instagram güvenlik önlemleri nasıl alınır gibi detayların tamamını derledik. Yazımızı sonuna kadar okuyarak sizler de merak ettiğiniz her detaya anlık olarak erişim nasıl olacak görebileceksiniz.

Instagram Güvenlik Ayarları Yapma Aşamaları

Instagram güvenlik ayarları yapmak için belirli adımlara dikkat etmek gerekir. Hesaplarda yer alan kişiler fotoğrafları meraklı gözlerden korumak için birçok farklı yöntem yer almaktadır. Bu yöntemlere dikkat edilirse her şey sorunsuz bir şekilde meydana gelecektir. Sosyal ağlarda daha çok takipçileri fazla olan hesaplar genel olarak siber suçlu kesim için cazip bir konumda yer almaktadır. Eğer gerekli korunmalar alınmazsa bu hesapları hacklemek gibi durumlar çok kolay olmaktadır. Bu yüzden de düzenli bir şekilde ayarların izin verdikleri ölçülerde hesap güvenliklerini artırmak gerekir. Önlemler ne kadar çok alınırsa ona göre sorunsuz olan hizmetler meydana gelmektedir. Bu anlarda yapılması gereken yöntemler incelenecek olduğu zaman;

 1. Instagram hesaplarında hem gizlilik hem de güvenlik aşamalarını ayarlama kısmı için yapılacaklar;
 1. Instagram üzerinde en yararlı güvenlik ayarları aşamaları
 2. Instagram hesaplarına ait şifrelerin belirli aralıklar ile değiştirilmesi
 3. Instagram uygulaması üzerinde yapılan iki faktörlü kimlik doğrulama adımlarının aktif hale getirilmesi
 4. Instagram hesaplarından alınan epostalar varsa bunlar doğru mu değil mi diye kontrol etmek
 5. Instagram hesaplarına bağlı olan uygulamalar ile beraber web sitelerinin listesinin nereden bulunacak olduğunu kontrol etmek

Instagram hesaplarında en yararlı olan gizlilik ayarları incelenecek olduğu zaman;

 1. Instagram hesaplarını gizli tutmak ve takipçiler arasında tanınmayan isimler varsa bunları elemek
 2. Instagram hesaplarında hikayeler kimler tarafından izlensin ya da izlenmesin ayarları
 3. Instagram üzerinde istenmeyen yorumlar meydana gelmemesi için onlardan kurtulmak
 4. Instagram hesabından gelen direct mesajlarda istenmeyen mesajlar ya da rastgele eklenen grupları engellemek
 5. Instagram hareket durumlarını gizliye almak
 6. Belirli kullanıcılardan hesapları gizliye almak
 7. Instagram uygulamasında yer alan ve istenmeyen anlık bildirimleri durdurmak
 8. Diğer sosyal medya hesapları ile yapılandırmak

Bu adımları yerine getirmek Instagram güvenlik önlemleri almak için en mantıklı adımlar arasında yer alacaktır. Böylece gizli hesaplarda hem kimler neleri görmesin isteniyorsa onlar gizlenebilecek olduğu gibi hem de bilgilerin başka kişilerin ellerine geçmesi gibi durumlara engel olunuyor. Bu noktada belirli adımlara dikkat etmek gerekir.

Instagram’da En Faydalı Güvenlik Önlemleri

En faydalı güvenlik ayarları Instagram

Her ne kadar Instagram en faydalı güvenlik önlemleri alınmak istese bile bazı anlarda bu pek kolay olmayabilir. Bu yüzden güvenlik ve gizlilik ayarlarının her an kolay ve pratik bir şekilde anlaşılamayacak olduğuna dikkat etmek gerekir. Bazen geliştirilecek tarafından yapılan güncellemeler ile bu durum işlerin daha zor bir hale gelmesine neden olabiliyor. Bu durum bir örnekle açıklanacak olduğu zaman Instagram son zamanlarda ayarlar kısmını tekrar güncellemesi ile önerilen en kolay kısımlara insanların erişimlerini daha zor hale getirmesinden meydana gelmektedir. Sizler de bu noktada bir yardım istiyorsanız sosyalat.com farkı ile bizlerden destek alabilirsiniz.

Instagram Güvenlik Ayarları Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Instagram güvenlik ayarları yapılandırma nasıl yapılır kısmını merak ediyorsanız sizler de belirli adımları takip edebilirsiniz. Bu noktada hesaplara yetkisiz bir erişim ve kimlik hırsızlığı gibi durumlara karşı daha güçlü koruma fırsatı sunacağını bilmek gerekir. Bu noktada belirli adımları uygulamak gerekir. Güvenlik ayarlarını bulmak için;

 1. Instagram hesaplarına giriş yapılır.
 2. Hesapların hemen sağ üst kısmında yer alan üst üste üç nokta simgesine tıklanır ve ardından ayarlar kısmına geçiş yapılır.
 3. Ayarlar kısmından güvenlik kısmına tıklanır.
 4. Şifrelerden daha önemli bir şey olmadığını bilmeniz gerekir. Bu noktada ilk güvenlik kuralı olarak güçlü, uzun ve biri birine benzer olmayan bir şifre belirlemeyi tercih edin. Saldırganlar denedikleri zaman şifreleri kolay bir şekilde kıramamalıdır. Bu noktada hesapları hackleyemezler ve kolay bir şekilde erişim sağlayamazlar. Şifreleri birilerine vermekten kaçınmak gerektiği gibi sitelere de eklenmemelidir.
 5. Ardından Instagram hesaplarında yer alan iki faktörlü kimlik doğrulama ayarları aktif hale getirilmelidir. Eğer şifreler ele geçirilecek dahi olsa yine de aksi bir durum olmayacaktır. Çünkü şifreler ile giriş dahi yapılsa bu adımı uygulayan kişilerin telefon ya da mail adreslerine bir kod gelecektir. Bu kod girilmeden hesaplara giriş için izin verilmeyecektir. Tek seferlik kullanılan bir kod olmasından dolayı kişilerin hesap şifrelerini kırmaları pek kolay bir adım olmayacaktır.

2FA Nedir, Nasıl Aktif Edilir?

İki faktörlü doğrulama Instagram

Instagram 2FA nedir ve nasıl aktif edilir bir hayli merak edilmektedir. 2FA aktif hale getirebilmek için;

 1. Instagram hesaplarına giriş yapın ve ayarlarım kısmına gidin.
 2. Ardından ,iki faktörlü kimlik doğrulama adımları tercih edilmelidir.
 3. Başla kısmına tıklanır.
 4. Kodlar nasıl alınmak isteniyorsa o kısım seçilmelidir. Fakat SMS kısmı daha güvenilirdir bu yüzden telefon numarası tercih edilmesi önerilmektedir.

Bu sayede hesaplara giriş yapmak isteyen her kim olursa olsun telefona gelen tek kullanımlık kodları bilmedikleri sürece hesaplara giriş yapmaları söz konusu olmayacaktır. Bu yüzden de hesaplarda rahat bir şekilde hareket edebilmek için kullanıcıların hesaplarından kod ile erişim sağlamaları gerekmektedir. Bir yandan da birçok farklı ek avantajları sunuyor olduğunu göz ardı etmemek gerekir.

Eğer 2FA nasıl aktifleştirilir bilir ve aktif hale getirirseniz sosyal ağ kurtarma kodları da açık bir hale gelecektir. Kodlar metin mesajları aldığınız her an kod oluşturma uygulamaları sırasında tercih edilen telefon her elinizin altında olursa oturum açmanıza yardımcı olacaktır. Kurtarma için verilen kodları not etmek bir hayli önemli olmaktadır. Bunları güvenli bir yerde saklamak kullanıcıların hesapları bir başkası eline geçerse geçsin dilediği an kurtarması konusunda yardımcı olacaktır. Bu yüzden 2FA adımları en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67