Instagram Görüntülü Arama Nasıl Yapılır?

Instagram Görüntülü Arama Nasıl Yapılır?

Instagram görüntülü arama, birçok kullanıcı tarafından sevilerek kullanılan bir özelliktir. Ne var ki Instagram görüntülü arama nasıl yapılır konusuna henüz yabancı olan kişilerin sayısı da oldukça yüksektir. Bunun nedenleri biri, kişilerin platforma yeni kullanmaya başlamasıdır.

Aynı zamanda platforma aktif olarak girmeyen birçok kişi de bu özellik hakkında yeni olabilir. 8 kişiye kadar görüntülü sohbete imkân tanımaktadır. Böylece sevdiklerinizi canlı görebilir, platform üzerinden zorluk çekmeden konuşabilirsiniz.

Üstelik aynı zamanda platformu kullanmaya devam da edebilirsiniz. Kullanıcı deneyimini oldukça arttıran bu özellik sayesinde, istediğiniz kişiyle etkili bir iletişim kurabilmeniz mümkündür.

Instagram Görüntülü Arama Nasıl Kullanılır?

Instagram görüntülü arama oldukça pratik bir kullanıma sahiptir. Eğer nasıl kullanacağınızı henüz bilmiyorsanız, şu işlemleri uygulayarak hemen bir arama yapmanız mümkündür;

 1. Instagram mobile giriş yapın.
 2. Hesabınız kapalıysa tekrar oturum için.
 3. Ekranın sağ üst köşesinden Direct Message sembolüne dokunun.
 4. Ekranda görülen kamera simgesine dokunun.
 5. Arama yapmak istediğiniz kişiyi seçin. Sonrasında da ara üzerine dokunun.
 6. Böylece aradığınız kişi bir bildirim alacaktır. Bunu görüntülediğinde kabul edebilir ve görüşme böylece başlar.
 7. Kapatmak için, ekranın sağ üst köşesindeki çarpı sembolüne dokunulur.

Uygulama, karşınızdaki kişi ile uzun saatler boyunca sohbet etmenize imkân tanımaktadır. Ancak unutmamanız gereken, internet üzerinden görüşme sağladığıdır.

Instagram Görüntülü Aramaya Başka Kişiler Eklenir Mi?

Günümüzde birçok kişi farklı sebeplerden dolayı görüntülü konuşmaya farklı kişileri eklemek ister. Örneğin aile ve arkadaşlar arasında yapılan görüşmeler buna örnektir. Instagram görüntülü arama nasıl yapılır bakımından farklı kişilerin eklenip, eklenemeyeceği birçok kişi tarafından incelenmektedir.

Burada ekleme yapılabilmekte olup, şartı görüşmenin devam etmesidir. Burada görüntülü sohbeti yukarıdaki gibi başlatmanız ardından şu işlemleri uygulamanız yeterlidir;

 1. Ekrandaki ekle sembolüne dokunun.
 2. İstediğiniz kullanıcıyı bularak, yanındaki ekle butonuna tıklayın.

Bu iki işlem ardından ilgili kişiye yine bir bildiri gidecektir. Kullanıcı bunu görüntülediği zaman onaylarsa anında dâhil olur.

Instagram Görüntülü Arama Kaydedilir Mi?

Birçok kullanıcı görüntülü aramaları farklı sebeplere dayanarak kaydetmek ister. Dolayısıyla bu tür görüşmelerin yapılabildiği platformlarda, kayıt işleminin nasıl olduğu her zaman sorulmaktadır. Her ne kadar Instagram görüntülü arama için de geçerli olsa da, bu henüz bulunmamaktadır.

Ancak ilerleyen dönemlerde buna yönelik bir eklenti yapılabilir. Böylece kayıt etme de mümkün hale gelir.

Instagram Görüntülü Aramada Efekt Kullanılabilir Mi?

Filtre ve efektler, video ve fotoğrafları daha farklı bir görünüme kavuşturmak için kullanılır. Dolayısıyla birçok kişi tarafından mutlaka kullanılır. Instagram tarafından sunulan görüntülü arama özelliği de bu yönde imkân sağladığı için, Instagram görüntülü arama efekt ekleme nasıl yapılır? Sorusu birçok kişi tarafından sorulmaktadır. Eğer aşağıdaki işlemleri takip ederseniz, kısa sürede sonuç alabilirsiniz;

 1. Görüntülü sohbete girmeniz ardından ekranın alt bölümündeki gülücük sembolüne dokunun.
 2. Alt bölümden sola doğru kaydırma yaparak, efekt tercihi yapın. Eğer daha fazla seçeneğe ulaşmak isterseniz parmağınızı sola doğru kaydırarak ilgili butona dokunun.

Böylece efekt başarılı bir şekilde eklenecektir.

Instagram Görüntülü Sohbeti Açamama

Instagram üzerinde bazı kullanıcılar nasıl açıldığını bildiği halde, sohbetin açılmadığını belirtir. Bunun temel sebebi uygulamanın güncel olmamasıdır. Dolayısıyla akıllı telefonunuzun market uygulamasına girerek güncel değilse hemen yapmanız gerekir.

Eğer güncel görünüyorsa önce telefonun güncel olup olmadığına bakılmalıdır. Zira güncel değilse, market uygulaması da yeni güncellemeleri görmeyebilir. Aynı şekilde market uygulaması da güncel değilse yeni update’leri almayabilir.

Bu sorunu çözdükten sonra tekrar Instagram’a güncelleme gelip gelmediğine bakarak denemeniz önerilir. Devam ediyorsa platform ile iletişime geçebilirsiniz.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67