Instagram Gönderi Hazırlama Uygulamaları

Instagram Gönderi Hazırlama Uygulamaları

İnstagram gönderi hazırlama uygulamaları ile sadece İnstagram değil tüm sosyal medya hesapları için görseller hazırlanabilir. Çoğu program gibi ücretli ve ücretsiz olarak imkanlar bulunuyor ve başlangıç seviyesinde de ücretsiz olarak güzel içerikler ortaya çıkarılabilir. Özellikle İnstagram üzerinde geniş kitlelere ulaşmak isteyen kişiler, kişisel hesaplar, marka hesapları bu uygulamaları rahatlıkla kullanabilirler. Bazı İnstagram gönderi uygulama uygulamaları ve özellikleri,

 • Adobe Spark programı sadece İnstagram değil diğer sosyal medya üzerinde paylaşım yapmayı destekler. Bunun dışında İnstagram için özel hikâye görsel hazırlama programı olmasının yanı sıra bu reklam hazırlama şablonu, video hazırlama şablonları da içerir.
 • Adobe Lightroom, İnstagram üzerinde kişisel hesapların gönderileri hazırlanırken kullandığı en yaygın uygulamalardır. Bu uygulama daha çok çekilen fotoğrafları düzenleme ve saklama özelliği ile fotoğrafları daha hoş görünüme getirebilirsiniz.
 • Canva, genel olarak İnstagram için gönderi hazırlama konusunda en popüler uygulamalar arasında yer alıyor ve aynı zamanda Görsel hazırlama programı ücretsiz olarak para vermeden tasarım yapmanıza yarıyor. Canva uygulamanın ücretli, ücretsiz versiyonları da bulunuyor ve bu uygulamada videolar, görseller gibi birçok düzenleme yapılabiliyor.
 • Typorama yazılı görsel hazırlama konusunda avantajlı programlardır. Bunun dışında sadece yazılı uygulama için kullanılacaksa diğer uygulamalara göre daha hızlı çalışma yapabilirsiniz.

İnstagram, günümüzün en popüler sosyal medya mecralarından biridir ve her gün milyonlarca kişinin kayıt olduğu ve başla kişiler ile etkileşime girdiği ve hatta ürün satın alma kararları verdiği bu platform her geçen gün hızla büyümektedir.

İnstagram post hazırlama programı ücretsiz ve ücretli uygulamalar özellikle kişisel kullanımların yanı sıra İnstagram ticari faaliyet gösteren işletmeler tarafından da çokça kullanılmaktadır. Hatta İnstagram uygulamasında İnsta Shop özelliğinin eklenmesi ile beraberinde markaların bu platformda ürün satış amacı ile kullanılması oldukça fazla yayınlaşmış durumda.

İnstagram Gönderi Hazırlama Uygulamaları Ne işe Yarar?

Gönderi hazırlama uygulamaları Instagram

İnstagram için post tasarımı yapacak olan firmaların en fazla kullandığı araçlardır. Özellikle son dönemlerde kullanılan sosyal medya post tasarımı uygulamaları çeşitli şablon seçenekleriyle edit bilmeyen herkesin yardımcısıdır. Yüzlerce farklı şablonla beraber yazı tipi, renkler, efektler ve daha fazlası tamamen özelleştirilebilir. Aklınızda hiçbir fikir olmasa bile rahatlıkla bur programlarla beraber post içerikleri hazırlanabilir ve sonraki adımda cihaza indirerek destek sağlanabilir. Fakat dikkat edilmesi gerekenlerden biri de tamamen dikkat çekici içeriklerin yapılmasıdır.

Herkes İnstagram profilini büyütmek istiyor fakat birçok insan bu durumu doğru bir şekilde yapamadıkları için başarıya ulaşamıyor. Bu noktada sizi diğerlerinden arındırarak en önemli konulardan biri post içeriklerinin kalitesidir. Görsel içerik hazırlama veya video hazırlama uygulamaları ile profiliniz için dikkat çekici içerikleri sağlayabileceksiniz.

İnstagram Gönderi Hazırlama Uygulamaları Avantajları

İnstagram üzerinde iletişim yürütülen işletmelerin hedef kitlelerine ve takipçilerine güven vermek için paylaştıkları postlara önem vermesidir. Çünkü profesyonel bir şekilde hazırlanan postlarla markalara daha fazla katkı sağlanır. Sosyal medya görsel hazırlama programı ile aynı zamanda post hazırlama rehberi tüm içerik üreticilerinin işine yarayacak taktikleri kapsıyor. İnstagram üzerinde post paylaşımı yapabilmek için kişilerin bir İnstagram hesabının olması gerekir. İnstagram gönderi hazırlama uygulamaları avantajları genel olarak,

 • İnstagram gönderi hazırlama uygulamaları tüm firma ve markalar için avantaj sağlayarak İnstagram profillerin daha güzel görünmesini sağlar.
 • İşinizi veya kişisel hesabınızı büyütmek istiyorsanız düzenli içerikleri paylaşmanız gerekir bu sebeple gönderi hazırlama uygulamaları rahatlıkla kullanılabilir.
 • İnstagram günümüzde 7’den 70’e herkesin aktif şekilde kullandığı sosyal medya aracıdır bu sebeple her gün daha fazla kullanıcıya ulaşmak için aktif profiller ve aktif içeriklerin yapılması gerekir.
 • İnstagram üzerinde düzenli gönderi hazırlamak uygulamalar ile ücretsiz ve daha hızlı şekilde yapılmaktadır bu sebeple küçük işletme, orta ve büyük işletmelerin kullanabileceği programlar bulunuyor.

İnstagram Post Nedir, Türleri Nelerdir?

İnstagram üzerinde post, kullanıcılarının gönderi olarak paylaştıkları paylaşımlara denilir. Genel olarak görsel, video, metin ve hastag içerir. İnstagram üzerinde post paylaşımı yapmak için öncelikle bir hesap sahibi olunması gerekir. Post hazırlama programı ile hazır şablonlarda düzenlemeler yapılır ve hiçbir şekilde edit bilmeyen kişiler için destek verir. İnstagram üzerinde paylaşım yaparken kullanılabilecek birkaç adet farklı İnstagram post türü bulunuyor.

İnstagram post türleri, görsel içeren postlar, video içeren postlar, çoklu gönderi, ürün gönderileri, hikâye gönderileri, canlı yayınlar, reels videoları gibi olabilir. İnstagram üzerinde kullanılabilecek genel paylaşım türleri bunlardır. İnstagram post türleri özelliklerine bakarak bu duruma göre düzenlemeler yapılabilir. İnstagram post türleri ve özellikleri,

 • Görsel içeren postlarda profil üzerinde paylaşılabilecek post türleri arasındadır ve bu postlarda sadece görsel, metin ve hastag kullanılabilir.
 • Video içeren postlar, görsel içeren postlar gibi video içeren postlarda sadece video, metin ve hastag bulunur.
 • Çoklu gönderi için profilinizde yapacağınız bir paylaşımda birden fazla fotoğraf eklenmesini sağlayan bir post türü olmaktadır.
 • Ürün gönderileri için genellikle e-ticaret yapan firmaların İnsta Shop özelliği aktif ettikten sonrasında kullanılacakları gönderi türüdür ve markalar ürün gönderileri sayesinde İnstagram postları içerisine e-ticaret site adresi eklenebilecek.
 • Hikâye, İnstagram’ın kısmında paylaşım yapılan kısımdır. Bu postlar genellikle 24 saat süre ile İnstagram hesabınızda görüntülenebilmektedir.

İnstagram Gönderi Hazırlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İnstagram üzerine post tarafımı yapacak olan kişilerin post yaparken dikkat etmesi gereken birkaç önemli nokta bulunuyor. İnstagram gönderi hazırlarken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir konusunda bu tasarımları yaparken profilinizde güzel durması için İnstagram fotoğraf ve video ölçülerine uygun şekilde tasarım yapılması gerekir.

İnstagram üzerinde kare post tasarımı yaparken mutlaka ölçülerine uyum sağlamanız gerekir. İnstagram gönderiler hazırlanırken post hazırlama programlarını kullanabilir ve daha profesyonel post tasarımı yapabilirsiniz.

İnstagram postlarınız için mutlaka kurumsal kimliğinizi yansıtacak ögeleri kullanmaya destek verin ve gönderilerde kullanacağınız efektlerin ve renklerin aynı olmasını sağlayarak renk geçişlerine önem vermeniz gerekir. Bu tarz durumları göz önünde bulundurarak daha güzel İnstagram sayfası haline getirebilir, profesyonel bir imaj çizerek daha fazla takipçi sayısı elde edebilirsiniz.

İnstagram Post Fikirleri

Post fikirleri Instagram

İnstagram üzerinde daha güzel bir profil yaratmak isteyen kişilerin ilk araştırdığı konulardan biri de post fikirleri olmaktadır. İnstagram gönderi hazırlama uygulamaları tek başına destek sağlamaz bu sebeple mutlaka İnstagram post fikirleri konusunda nasıl bir tasarım yapılacağının bilinmesi gerekir. İnstagram post fikirleri belirlenirken bu noktada nasıl bir İnstagram hesabına sahip olduğunuz önemlidir. İnstagram post fikirleri konusunda,

 • Ürün veya hizmet sayfasıysanız bolca kampanya ve ürün kullanımı, nasıl üretildiği, güncel fiyatlar gibi bilgiler verilebilmektedir.
 • Özel gün içerikleri tüm İnstagram sayfalarında olması gereken içeriklerdir. Günümüzde birçok marka ve işletme takipçiler için özel olan bu günleri kutlamak adına farklı postlar yaparak paylaşıyor.
 • Kurumsal içerikler genellikle İnstagram kullanıcılarının sevdiği içerik türleridir. Bu sebeple İnstagram gönderi tasarımı yaparken şirket bilgileri vs. paylaşılabilir.

Kısaca İnstagram gönderi hazırlama uygulamaları tüm kullanıcılar için avantaj sağlar ve birçok uygulama genel olarak ücretsizdir. Bu sebeple hiçbir ücret vermeden her türlü post, gönderi içerikleri oluşturulabilir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67