Instagram Fotoğraf Kalitesi Düşüyor Sorunu ve Çözümü

Instagram Fotoğraf Kalitesi Düşüyor Sorunu ve Çözümü

İnstagram fotoğraf kalitesi düşüyor sorunu ve çözümü son yıllarda günlük ortalama olarak 1 milyar kullanıcının yer aldığı platformda merak edilen detaylar arasında yerini koruyor. Devasa bir platform olarak öne çıkan İnstagram sayesinde meydana gelen sorunlardan çözümlere kadar binlerce detay en çok araştırılan süreçler içerisinde yerini korumaya da devam ediyor. Hem hikaye paylaşımlarının hem de görsel paylaşımlarının meydana geldiği anlarda belirli kriterlere dikkat etmek gerekiyor. Bu noktada yapılan adımlarda belirli standartlara uyma şartlarının yer aldığını da bilmek gerekiyor. Eğer gerekli şartlara uyulmazsa istenilen kalitelerin sağlanması da pek kolay bir durum olmayacaktır. Fakat bu tarz durumların önlerine geçebilmek için sadece basit dokunuşlar yapmak dahi yeterli olan durumlar arasında yerini koruyacaktır.

İnstagram fotoğraf kalitesi düşüyor sorunu ve çözümü sırasında belirli adımları uygulamak istenilen sorunların kısa sürede çözüme kavuşması için en etkili olan adımlar arasında yerini alacaktır. Bu anlarda yapılabilecek olan en uygun adımlara bakılacak olduğu zaman;

 1. 1080 * 1920 piksel boyutlarında paylaşım yapmak en uygun paylaşım boyutları olarak gözlenecektir.
 2. Bunun ile beraber yan çekim durumları meydana geliyorsa fotoğraflarda farklı kayıplar meydana gelebileceğini bilmek gerekir.
 3. Çözünürlük yükleme durumlarının meydana gelmesi durumunda farklı rötuşlar yapmak gerekebilir.
 4. Fotoğrafların görüntü kaliteleri normale oranla düşük meydana gelebilir. Görüntü kalitelerinin olması durumunda fotoğrafları geniş hale getirmek her ne kadar uygun bir çözüm gibi gözükse dahi aksine daha çok kalitelerin düşmelerine de neden olabilecektir.
 5. Böyle durumlar meydana gelirse daha belirsiz ya da bulanık görüntülerin ortaya çıkacağını bilmek gerekir.
 6. Yatay çekimlerin yüklenme aşamaları sırasında görsellerin yarım bir şekilde yüklenme durumları da bir ihtimal olarak meydana gelebilecek konular arasında yerini alıyor.

Eğer yukarıda sayılan durumlar meydana geliyorsa bunlar için kalite artırma adımları için yer alan farklı programlar ya da siteler tercih edilebilir. Bunların yanı sıra paylaşım boyutları noktasında dikkatli olmak kaliteli paylaşımlar olması için daha etkili bir adım olarak da gözlenecektir. Her ne kadar hesaplara yüklemelerinin yapılması istenilen video ya da fotoğraf kaliteleri istenen gibi olmasa bile yapılabilecek birçok yöntem sayesinde bu tarz durumların ortadan rahat bir şekilde kaldırılması da mümkün olacaktır.

İnstagram fotoğraf kalitesi düşüyor sorunu ve çözümü noktasında merak ettiğiniz her bir adım varsa sosyalat.com farkı ile hazırladığımız bu yazı içerisinde en ufak eksik olmadan da bulabilirsiniz. Sizler için bu alanda merak edilebilecek her detayı derledik. Yazımız içerisinde anlamadığınız ya da merak ettiğiniz farklı konular varsa dilediğiniz an yorumlar kısmından bizlere erişebilirsiniz. Bunun için sadece yorum kısmında bizlere aklınıza takılanları yazmanız da yeterli olacaktır.

Instagram Hikaye Kalitesi Nasıl Yükseltilir?

Hikaye kalitesi yükseltem Instagram

İnstagram hikaye kalitesi nasıl yükseltilir kısmında birçok detay ön plana çıkacaktır. Bu süreç içerisinde yapılacak olan adımlara bakılacak olduğu zaman;

 1. Storeies’e eklenilen dosyaların boyutlarına dikkat edilerek işlem yapılacaktır.
 2. Stabil düzeylerde internet yer almıyorsa videolardan karelerden piksellere ve diğer özel olan efektlere kadar oluşumlarına hazırlıklı olmak gerekir.
 3. İnstagram üzerinden gelen gifler genel olarak video kalitelerinin düşmesine neden olabilecek.
 4. Bu konuda birçok uygulama yer alacak ve uygulamalarda videoların netlik ve konstrast ayarlarının yükselmelerine yardımcı olacak.
 5. Bu alanda farklı olarak yer alacak uygulamalar ile MP4’ten MOV’a dönüşümleri yapılabilecek.
 6. Kamera ayarları kısmından HEVC video codec özelliklerini etkinleştirmek gerekir.
 7. Gblnsta mod kısmını yüklemek gerekir.
 8. İnstagram üzerinde daha az veri kullanımlarının modunun açık mı değil mi bunların kontrol edilmesine dikkat etmek gerekir.

İnstagram fotoğraf kalitesi düşüyor sorunu ve çözümü kısmında detaylar meydana gelecek ve bu noktada görsellerin boyutlarını ayarlamak ve sorunların çözümleri için ne gibi sorunlardan ötürü oluştuğunu anlamak da gerekir. İnstagram fotoğraf kalitesi düşüyor sorunu ve çözümü kısmında dikkat edilmesi gereken her bir adımı bilmek aslında sorunların daha hızlı bir şekilde ortadan kalkması için etkili olan adımlar arasında yer alacaktır. Bu alanda şu an yer alan birçok farklı uygulama vardır. Uygulamalar üzerinden alınabilecek olan yardımlar sayesinde istenilen sorunların rahat bir çözümü meydana gelirken bir yandan da sitelerden destekler alınabilir. Her video ve görseli ayarlamak için yardım alınan uygulamalar ve siteler sayesinde anlık olarak daha kaliteli paylaşımlar meydana gelecektir.

İnstagram fotoğraf kalitesi düşüyor sorunu ve çözümü sırasında belirli adımların uygulanması kısa sürede sorunların ortadan kalkması ve kullanıcıların rahat etmesi için uygun olan adımları sunacaktır. Bu noktada her şeyin çok dikkatli bir şekilde yapılmasına özen göstermek gerekir. Kullanılan siteler ve uygulamalar sayesinde kişiler çok rahat edebilecekler ve bu sayede istedikleri gibi kaliteli paylaşım yapmanın rahatlıklarını da elde edebileceklerdir.

Instagram Resmi Neden Bozuyor?

İnstagram resmi neden bozuyor kısmında birçok detay gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Bu noktada İnstagram genelinde yüklenilecek olan fotoğrafların uzunluklarından 566 piksel ile 1350 piksel arasında değişiklik göstermesi ile öne çıkacaktır. Bu noktada İnstagram genelinde seçilen fotoğraflar genelindeki gerekli bu boyutlara sığdırabilmek adına kırpma ya da farklı durumlar bozulmasına neden olacaktır. Bu yüzden de çok dikkatli bir şekilde boyutlandırmaların araştırılması ve ona göre hareket edilmesine özen göstermek de gerekecektir.

İnstagram fotoğraf kalitesi düşüyor sorunu ve çözümü konusunda birçok detay ön plana çıkacaktır. Bu noktada ne kadar farklı alternatifler denenmek istenirse bunun için sadece yapılması gereken ilk adım neyden kaynaklı olarak sorunların meydana geldiğini bilmekten geçer. Hangi sorundan kaynaklı olarak meydana geldiğinin anlaşılmasının hemen ardından kişiler nasıl bir çözüm yolu bulabileceklerine emin olacaktır. Bu sayede yapılacak çözüm yolları için kişilerin ilk olarak hangi sorundan kaynaklı olduklarını da bulmaları gerekir. İnstagram fotoğraf kalitesi düşüyor sorunu ve çözümü sayesinde herkes rahat bir şekilde sorunları çözebileceklerdir.

Instagram Çözünürlük Kaç Olmalı?

Instagram Çözünürlük

İnstagram çözünürlük kaç olmalı kısmı bir hayli merak edilen süreçler içerisinde yer alabiliyor. Şu an en uygun olan boyutlar arasında 1080 piksel genişlik yanı sıra 566 piksel ile 1350 piksel olarak boyutlar yükselmeye başlayacak. İnstagram genelinde en yüksek genişlik olarak 1080 piksel olarak meydana gelecektir. İnstagram reklamları adına kare olmayan görsellerin eklenmesi de mümkün olan durumlar arasında yer almaya devam ediyor. Sizler için İnstagram alanında sosyalat.com farkı ile merak edilen her ne varsa en ufak eksik olmadan derledik. Sizler de bu yazımız içerisinde merak ettiğiniz İnstagram fotoğraf kalitesi düşüyor sorunu ve çözümü gibi her detayı anlık olarak öğrenebilirsiniz.

Eğer yazımızda İnstagram fotoğraf kalitesi düşüyor sorunu ve çözümü gibi detaylardan anlamadığınız bir yer varsa ya da bu alanda aklınıza takılan en ufak bir şey olursa dilediğiniz an yorum kısmından bizlere ulaşabilirsiniz. Her şeyi anlık olarak sizler için yanıtlayacak ve merak ettiğiniz her bir sorunun yanıtlarını dilediğiniz an sizler de öğrenebileceksiniz.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67