İnstagram Fotoğraf Efekti Nasıl Yapılır?

İnstagram Fotoğraf Efekti Nasıl Yapılır?

Instagram 2010 yılından bugüne en çok kullanılan sosyal medya platformları arasındadır. İçerisinde çok sayıda kullanıcı olup, aktif olarak fotoğraf ve video paylaşımı yapılır. Birçok kişi daha renkli, canlı görseller için yöntemler araştırır.

Zira kalite ne kadar artarsa, takipçi ve beğeni yükselişi de sağlanır. Zira çoğu kullanıcı kaliteli bir hesabı kaçırmak istemez. Bu bağlamda Instagram fotoğraf efekti en çok kullanılan çözümler arasındadır. Bununla birlikte platforma her geçen gün çok sayıda kişi katılır. Bu sebeple çoğu insan nasıl yapılması gerektiğini bilmez.

Burada öncelikle yapılması gerekenlerin oldukça kolay olduğu bilinmelidir. Peki, Instagram fotoğraf efekti nasıl yapılır?

Instagram Efektleri Nasıl Bulunur?

Instagram efektler açısından zengin bir içerik sunar. Ancak bir süre sonra kullanıcılar farklı çözümlere de yönelir. Zira çoğu kişi benzer şeyleri görmekten sıkılır. Buna takipçiler de dâhildir. Eğer bir çare bulunmazsa beğeni oranları da düşmeye başlar.

Dolayısıyla kullanıcıların değişik efektleri keşfetmesi de mümkündür. Eğer etiketler aracılığıyla bir tarama yaparsanız, beğendiğiniz bir içerik üreticinin hesabını bulabilirsiniz.  Ardından fotoğraflar kısmının yan tarafındaki “smile” sembolüne dokunarak, kişinin kullandığı tüm efektler incelenebilir.

Ardından gerekli işlemleri takip ederek kendiniz deneyebilir, kaydedebilirsiniz. Böylece zengin ve özgün içeriklere devam edebilirsiniz. Peki, kaydetme nasıl yapılır?

Instagram Efektleri Nasıl Kaydedilir?

Instagram kişilerin sık kullandığı efektleri kaydetme imkânı sunar. Bunun için yapılması gerekenler kolay olsa da, yeni kullanıcılar için büyük bir sorun olabilir. Zira henüz kayıt olan kişiler birçok özelliğin nasıl kullanıldığını bilemeyebilir. Bunlardan bir tanesi de efekt kaydetmedir.

Peki, Instagram efektleri nasıl kaydedilir? Bunun için şu işlemler takip edilmelidir;

Öncelikle bir efekti, ön izlemeye alın. Ardından da isim bölümünü seçin

Karşınıza çıkan bölümden “kaydet” yazısını bulun.

Ardından deklanşör bölümünün sol tarafına eklenir.

Peki, kaldırma nasıl yapılır? Bu işlem yukarıda anlattığımızın bir tekrarıdır. Ancak bu sefer isim bölümünü seçtikten sonra kaydet yerine kaldırma yapılır.

Instagram Efektlerini Kullanma

Instagram her kullanıcıya kolayca kullanabileceği bir platform sunar. Ancak sosyal medyada yeni kullanıcılar için oldukça karmaşık bir yapı olduğunu kanıtlayabilir. Burada bahsi yapılabilecek çok sayıda özellik vardır. İçlerinden bir tanesi de Instagram efektlerini kullanma olur.

Bu özellik fotoğrafları daha canlı ve ilgi çekici yapmanıza olanak tanır. Böylece aldığınız beğenileri yükseltmeniz de mümkündür. Peki, bunu nasıl kullanabilirsiniz? Bunun için aşağıdaki maddeler takip edilmelidir;

Öncelikle akıllı telefondan Instagram mobil uygulamasını açın.

Eğer oturumu kapatmışsanız, yeniden giriş yapın.

Ardından kamerayı açarak, hikâyelere geçin.

Açılan sayfada önce normal modda olduğunuza emin olun.

Video yada fotoğraf çekmede yardımcı olan yuvarlak alanı sol tarafa kaydırın. Sonrasında “efektlere göz at” üzerine dokunun.

Karşınıza gelen seçenek, tüm efektleri görüntülemenizi sağlar.

Üst bölümden sevgi, selfie, ışık ve renk kategorilerini teker teker inceleyin. Sevdiklerinizi seçin.

Seçim ardından ön izleme ekranı gelir. Bunun alt kısmında denemeye izin veren bir buton vardır. Buna dokunun.

Şayet seçimini yaptığınız efektin farklı seçenekleri mevcutsa; efekte giriş yapıldığı zaman deklanşörün üst bölümünde görülebilir. Bunlarda da ön izleme mevcuttur.

İstediğiniz efekti kullanarak deklanşörü kullanın.

Sonrasında platform ne yapmak istediğinize yönelik soru sorar.

Instagram bunu dilerseniz arkadaşlarınıza atmanıza, dilerseniz paylaşmanıza izin verir. Zengin efektler sayesinde görüntülenmelerinizi ve beğeni oranlarınızı kısa sürede yükseltmeniz mümkündür. Ancak aynı şey uzun süre ya da üst üste kullanılmalıdır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67