Instagram Fotoğraf Birleştirme Nasıl Yapılır?

Instagram Fotoğraf Birleştirme Nasıl Yapılır?

İnstagram kullanıcılarının cevabını en çok merak sorulardan birisi de, İnstagram fotoğraf birleştirme nasıl yapılır? olmaktadır. İnstagram tüm dünyada en çok tercih edilen sosyal mecralardan birisi olup, İnstagram uygulaması ile fotoğraf, video ve hikâye paylaşımları yapılabilmektedir. Bu paylaşımlarda kullanılan fotoğrafların birleştirme işlemi içinse pratik bazı yöntemler bulunmaktadır.

İnstagram fotoğraf birleştirme işlemi android ve iOS işletim sistemine sahip olan cihazlarda ve akıllı cep telefonlarında ufak farklılıklarla yapılabilmektedir. İnstagram algoritmasının işleyişinde, yapılan paylaşımlara tek seferde olmak üzere birden fazla fotoğraf paylaşımına izin verilmemekte olup, bu işlemi yapabilmek için ise bir takım ek uygulamalara da ihtiyaç duyulmaktadır.

Android İçin İnstagram Fotoğraf Birleştirme Nasıl Yapılır?

En popüler uygulamalardan birisi olan İnstagram’a android işletim sistemine sahip olan cihazlarla ve telefonlarla giren İnstagram kullanıcıları, bir takım basit yöntemlerle fotoğraf birleştirme işlemini yapabilmektedirler. İnstagram profilleri ile yapılan hikâye paylaşımlarında birden fazla fotoğraf kullanılması, özellikle android işletim sisteminde ve İnstagram algoritmasında yapılamamakta, bu nedenle güvenli olarak Microsoft klavyesi ile bu işlem güvenli bir şekilde yapılabilmektedir.

Microsoft’a ait olan bu özel klavye sayesinde, İnstagram paylaşımlarına birden fazla fotoğraf kolaylıkla eklenebilmektedir. Android işletim sisteminde birden fazla fotoğraf eklemek için güvenle kullanılan klavyenin tam ismi ise Microsoft SwiftKey Klavye’dir. Buna göre android için İnstagram fotoğraf birleştirme yapabilmek için izlenmesi gereken adımlar şunlar olmaktadır;

Android işletim sisteminde fotoğraf birleştirebilmek için öncelikle Microsoft SwiftKey Klavye’nin indirilip, kurulması gerekmektedir.

Google Play Store uygulama mağazasından, Microsoft SwiftKey Klavye güvenli ve hızlı bir şekilde indirilebilmektedir.

Klavyenin kurulumu sağlandıktan sonra ise android işletim sistemine sahip olan akıllı telefonlarda ya da cihazlarda kullanılacak klavye olarak seçilmelidir.

Bütün bu işlemlerden sonra İnstagram uygulamasına kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılmalıdır.

İnstagram’a giriş yapıldıktan sonra birden fazla fotoğraf birleştirilecek olan paylaşım hazırlanmalıdır.

Paylaşım hazırlandıktan sonra açık olan sayfanın sağ üst tarafında yer alan Aa simgesine tıklanmalıdır.

Çıkan klavyede GIF diye yazan bölüme basılmalıdır.

Açılan yeni sayfanın altında bulunan ve abc ile başlayan listedeki raptiye simgesine tıklanmalıdır.

Raptiye simgesine tıklandıktan sonra çıkan Koleksiyon ve Çıkartmaları Kaydedip Kendinizinkini Oluşturun uyarısına tamam denilmelidir.

Açılan Koleksiyon isimli sayfanın sağ tarafında bulunan fotoğraf makinesi simgesine tıklanmalıdır.

Çıkan depolamaya izin ver seçeneğine izin ver denilmelidir.

Bundan sonra tekrardan Koleksiyon kısmına basılmalıdır.

Böylelikle bütün fotoğraflar Koleksiyon kısmına toplanarak, bu şekilde İnstagram paylaşımlarına istenilen sayıda eklenebilmektedir.

IOS İçin İnstagram Fotoğraf Birleştirme Nasıl Yapılır?

İnstagram uygulamasında iOS için İnstagram fotoğraf birleştirme, herhangi bir ek uygulamaya gerek kalmadan pratik bir şekilde yapılabilmektedir. iOS işletim sistemine sahip olan akıllı telefonlarda ve cihazlarda fotoğraf birleştirme işlemi, cihazların kendi özellikleri kullanılarak şu şekilde yapılabilmektedir;

iOS işletim sistemine sahip olan cihazlarda ve telefonlarda İnstagram fotoğraf birleştirme işlemi yapabilmek için öncelikle İnstagram uygulamasına kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılması gerekmektedir.

İnstagram’a giriş yapıldıktan sonra ise eklenmek istenen fotoğraf seçilmelidir.

Cihazın açılan galerisinden seçilen fotoğrafın sol altında yer alan paylaş yazısına tıklanmalıdır.

Burada paylaş seçeneklerinden kopyala seçilmelidir.

Tekrar paylaşılmak istenen İnstagram gönderisine gidilmelidir.

Paylaşımın altında yer alan Çıkartma Ekle yazısına tıklanmalıdır.

Kopyalanan fotoğraf buraya yapıştırılarak, tamam tuşuna basılmalıdır.

Böylelikle istenilen sayıda fotoğraf, İnstagram paylaşımlarına sırası ile aynı yöntemi izleyerek eklenebilmektedir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67