Instagram Favoriler Özelliği Nedir?

Instagram Favoriler Özelliği Nedir?

Kendisini sürekli olarak geliştiren uygulamalardan birisi olan, Instagram akışını şekillendirmeyi sağlayacak olan favoriler özelliği, önümüzde ki günlerde aktif hale gelecektir. Bu özellik sayesinde kullanıcılara ait olan İnstagram akışları şekillenebilecek ve böylece uygulama daha verimli olarak kullanılır bir hale gelecektir.

En popüler olan sosyal medya platformlarından birisi olan İnstagram’da yeni gelen bu özellik, geçtiğimiz aylarda Twitter uygulamasında benzer bir şekilde kullanılmaya başlamış ve Twitter kullanıcıları tarafından bu özellik büyük beğeni toplamıştı. Böylelikle İnstagram kullanıcıları da akışlarını kendi tercihlerine göre belirleyip, istedikleri gönderilerin önce çıkmasını pratik bir şekilde sağlayacaklardır.

İnstagram Akışını Şekillendirmeyi Sağlayacak Olan Favoriler Özelliği Nedir?

Önümüzdeki günlerde İnstagram uygulamasına gelmesi beklenen favoriler özelliği ile İnstagram akışları, İnstagram kullanıcılarının tercihlerine göre şekillenebilecek ve böylelikle uygulamanın daha verimli bir halde kullanılması sağlanabilecektir.

Favoriler özelliği ile İnstagram kullanıcıları istedikleri kişileri favorilerine ekleyip, böylelikle bu ekledikleri kişilerin yaptığı bütün paylaşımları kolay bir şekilde kendi akışları içerisinde görebileceklerdir.

Bu sayede görüntü kirliliği olmadan, sadece ilgi alanları içerisinde ve diğer İnstagram kullanıcılarına ait olan istenen paylaşımlara kolaylıkla erişilebilecektir. Sevilen paylaşımların kaçırılmamasını sağlayan, bu yeni özellik, aynı zamanda gizli olarak ayarlanabilecektir.

Gizli olarak ayarlanan bu İnstagram favoriler sekmesi sayesinde bu favori listelerini kullanıcı dışında başka biri göremeyecektir. Bütün bunlara ek olarak oluşturulan bu favoriler listesine eklenen diğer İnstagram kullanıcılarına, bu listeye eklendikleri ya da çıkarıldıkları zaman hiç bir şekilde bir bildirim gitmeyecektir.

Facebook uygulamasının akış algoritmasını kullanan İnstagram’a yeni gelecek olan bu özellik ile kullandığı algoritma nedeniyle olan gönderilerin gözden kaçma durumları tamamen ortadan kalkacaktır.

İnstagram Uygulamasının Diğer Özellikleri Nelerdir?

Kurulduğu günden itibaren kullanıcılarının uygulamayı daha iyi bir şekilde kullanabilmesi için kendisini sürekli geliştiren, İnstagram’ın en sevilen ve en yeni olan diğer özellikleri ise şunlar olmaktadır;

İnstagram Zoom Özelliği

İnstagram Yorum Sabitleme Özelliği

İnstagram Yorum Filtreleme Özelliği

İnstagram Zoom Özelliği

İnstagram kullanıcıların en çok sevdiği özelliklerden birisi olan İnstagram zoom özelliği, uygulama içerisinde paylaşılan bütün gönderilerde, videolarda ve fotoğraflarda kullanılabilmektedir. İnstagram hesaplarının ulaşabildiği bütün paylaşımlarda zoom özelliğini kullanmak büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Bu bağlamda İnstagram zoom özelliği kullanabilmek için yapılması gerekenler ise şu şekilde sıralanmaktadır;

Öncelikle İnstagram üzerinde zoom özelliğini kullanabilmek için istenilen fotoğraf, gönderi ya da video açılmalıdır.

Daha sonra ilgili olan paylaşıma zoom yapabilmek için iki parmakla cihaz ya da akıllı telefon ekranına dokunarak ilgili olan yakınlaştırma yani zoom kolaylıkla yapılmaktadır.

Videolarda zoom özelliğini aynı şekilde kullanabilmek içinse, videonun durdurulması ve ondan sonra zoom yapılması gerekmektedir.

İnstagram Yorum Sabitleme Özelliği

İnstagram uygulamasında, İnstagram yorum sabitleme özelliği kullanılarak, istenilen ve paylaşımların en altında kalan İnstagram yorumlarının en üstte kalması sağlanabilmektedir. Bu özelliği kullanabilmek için ise yapılması gerekenler ise şunlar olmaktadır;

İlk olarak İnstagram uygulamasında en üstte kalması istenen yorum açılmalıdır.

Yorumu sabitlemek içinse, yorumun üstüne gidilerek, bu yorum sola kaydırılmalıdır.

Bundan sonra açılan cevap ver, sil ve sabitle seçenekleri arasından, sabitle seçilerek tıklanmalıdır.

Böylelikle istenilen yorumun en üstte sabitlenme işlemi tamamlanmış olmaktadır.

İnstagram Yorum Filtreleme Özelliği

İnstagram uygulamasının en faydalı özelliklerinden birisi olan İnstagram yorum filtreleme özelliği ile istenilen ve hakaret içeren ya da olumsuz olan her türlü yorum engellenebilmektedir. Bu özelliği kullanmak içinse yapılması gerekenler şunlardır;

İlk olarak İnstagram kullanıcı hesabı ayarlar kısmı açılmalıdır.

Burada yer alan yorumlar kısmı seçilmelidir.

Burada açılan sayfada yer alan uygunsuz yorumları gizle seçeneğine tıklanarak, bu özellik kolaylıkla aktif bir hale getirilmektedir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67