Instagram Fake Hesap Nasıl Kapatılır?

Instagram Fake Hesap Nasıl Kapatılır?

Instagram fake hesap nasıl kapatılır? Başlıkları son zamanlarda en sık araştırılan konulardan bir tanesi olarak bilinmektedir. Bunun sebebi ise; her geçen gün birçok farklı insanın herkes haplardan ötürü, mağdur olmasından kaynaklanmaktadır. Bazı fake hesaplar zararsız olsa da bazılarının insanları kandırmaya devam ettiği ve uygun olmayan davranışlar sergilediği verilen bilgiler arasında yer almaktadır. Bu nedenle adınıza fake hesap açıldığını fark ettiğiniz anda gerekli işlemleri uygulamanız çok önemli olacaktır. Instagram fake hesaplarını kapatabilmek için yapmanız gereken ler ise şu şekilde sıralanmaktadır;

Yasal Yollara Başvurmak

Yasal yollara başvurmak herkesin tercihi olmasa da en çok işe yarayacak yöntemlerden bir tanesi olarak bilinmektedir. Bilişim suçları, en büyük suçlardan bir tanesini kapsamaya devam ettiği için; sahtecilik ile karşılaştığınız anda, Şikâyet dilekçesi vermeniz çok önemli bir husus olacaktır. Aynı durum fake hesap üzerinden kandırıldığını zamanda gerçekleşebiliyor. Ancak fake hesap üzerinden kandırıldığını zaman ve herhangi bir kişiyle, iletişim kurduğunuz zaman; yasal yollara başvurmanızın da bir anlamı kalmayacaktır. Bu nedenle herhangi bir fake hesap üzerinden kandırıldığınıza ya da sizin adınıza fake hesap açıldığını düşünüyorsanız; bu durumu yetkili mercilere bildirmeniz çok önemli olacaktır.

Şikâyet Etme

Şikâyet etme yöntemleri de fake hesapların kapatılmasında en etkili olan terliklerden bir tanesi olarak bilinmektedir. Instagram hesabınız çalındıysa ya da hesabınızdaki fotoğraflar bir başkasının eline geçtiyse noktada, tanıdığınız insanlara bu durumu bildirmenizde de söz konusu hesabi şikâyet ettirmenizde fayda vardır. Hesap şikâyet edildikten sonra, kısa süre içerisinde kapanacaktır. Üstelik hesabi şikâyet ederken kendi kullanıcı adınızı yazarak, sizi taklit ettiğine dair bir bilgi verirseniz; Instagram yetkilileri tarafından daha kısa süre içerisinde dikkate alınabileceğinizden emin olabilirsiniz.

Instagram Fake Hesapları Nasıl Şikâyet Edilir?

Fake hesap şikayet etme Instagram

Instagram fake hesapları nasıl şikâyet edilir? Başlıklarını araştırmaya devam ediyorsanız; bu işlemleri gerçekleştirebilmek için; yalnızca Instagram adresinize giriş yapmanızın yeterli olduğunu bilmenizde fayda vardır. Instagram sahtecilik işlemlerine karşı olan uygulamalardan bir tanesi olduğu için; bu alanda yapılan şikayetleri kısa süre içerisinde dikkate alarak gerekli yaptırımları uygulamaya devam etmektedir. Sizin taklidini yaptığını düşündüğünüz hesaba girdikten sonra, yanında yer alan üç noktaya tıklayarak şikâyet etmeniz gerekmektedir. Şikâyet ederken, taklit yaptığına dair olan seçeneğe tıklayarak; sizi taklit ettiğini bildirmeliyiz ve bu durumu içeren bir bilgilendirme metni oluşturmanız mümkün olacaktır.

Ancak şikâyet ettiğiniz Instagram hesabı, profesyonel kişiler tarafından yönetilmeye devam ediyorsa, takipçi sayısının fazla olması da mümkündür. Bu tarz durumlarda ise işiniz beklediğinizden daha zor olabiliyor. Bu nedenle Instagram destek kısmından, söz konusu hesabın size ait olmadığını fakat sizin fotoğraflarınızı kullandığına dair bir metin yazmamız gerekmektedir. E-postanız Instagram yetkili servisine ulaştıktan sonra ise; bu konuda size bilgilendirici bir metin gelecektir. Uygulamanız gereken adımlar sıralandıktan sonra, size bildirilenleri eksiksiz bir şekilde yapmanızda fayda vardır. Bu sayede adınıza açılmış fake hesabı kısa süre içerisinde kapattırmamız da mümkün hale gelecektir.

Fake Hesapların Zararı Var Mı?

Fake hesapların zarar var mı? Başlıkları da adına fake hesap açılan kişiler tarafından sıklıkla araştırılmaya devam etmektedir. Fake hesaplar, kısa vadede herhangi bir sorun teşkil etmiyor zannediliyor olsa da uzun süre kullanıldığı zaman, çeşitli problemlerle karşılaşmanıza sebebiyet verebiliyor. Örneğin; sevdiğiniz ya da tanımadığınız insanlarla, sizin yerinize muhatap olması ve muhabbet etmesi mümkün olabilir. Bu durum ise; çevrenizdeki kişilere kötü bir izlenim vermenize sebebiyet verebiliyor. Bu nedenle fake hesabınızın açıldığını fark ettiyseniz; çeşitli yöntemlere başvurarak, hesabın silinmesi işlemlerini gerçekleştirmenizde fayda vardır. Özellikle de Instagram üzerinden şikâyet edilen hesaplar, bir kere silindikten sonra yeniden aktif edilmesi kesinlikle mümkün olmayacaktır. Bu nedenle, fake hesabınızı şikâyet ederken, birçok farklı insandan yararlanmanızda fayda vardır. Şikâyet sayısı fazla olduğu zaman; dikkate alınmanız da daha kolay olacaktır.

Fake Hesapları Kapatmak Zor Mudur?

Fake hesapları kapatmak zor mudur? Tarzında başlıklar da birçok kişinin sıklıkla araştır da konular arasında yerini almaya devam eder. Instagram üzerinde var olan fake hesaplar kapatılırken, dikkat etmeniz gereken birçok husus olduğunu bilmenizde fayda vardır. Ancak gerekli şikâyet sayısına ulaştıysanız; adınıza açılan fake hesapları kısa süre içerisinde kapattırmanız mümkün olacaktır. Ancak herhangi bir Instagram adresi üzerinden erişiminiz yoksa ya da gerekli bilgilendirmeleri yapmıyorsanız; Instagram üzerinden adınıza açılan fake hesapları kapattırmanız mümkün olmayabiliyor.

Bu hesapları henüz kapatmamış olmanız ise; ileri vadede birçok farklı sorunla karşılaşmanıza sebebiyet verebilir. Örneğin; tanımadığınız insanlar, sizin adınıza başkalarını kandırmaya devam edebilir. Özellikle de söz konusu işlemler; farklı IP adreslerinden yapılmaya devam ediyorsan; fake hesabınızı açan kişinin keşfedilmesi daha kolay olacaktır. Sizin fotoğrafınız ve adınız kullanıldığı için; yetkililer, direk size ulaşacaktır. Bu durumu kanıtlamanız ise beklediğinizden daha zor olabiliyor. Bu nedenle adınıza açılan fake hesapları en kısa süre içerisinde iptal ettirmenizde fayda vardır.

Fake Hesap Kapattırmak Ücretli Midir?

Fake hesap kapattırmak ücretli midir? Başlıkları da fake hesabı açılan kişiler tarafından araştırılmaya devam etmektedir. Fake hesap kapattırmak, gerekli yöntemleri uyguladığınız takdirde ücret istenen bir işlem değildir. Ancak bu işlemleri Instagram üzerinden gerçekleştirmeye devam ediyorsanız ücret ödemeniz gerekmez. Ancak özel kuruluşlara başvur duysanız ya da çeşitli yazılımcılardan faydalanarak fake hesaplarınızı kapattırmak istiyorsanız; bazı ücretler ödemeniz gerekebilir. Bu nedenle, Öncelikli olarak Instagram üzerinden kendi yöntemlerimizi kullanarak fake hesabınızı kapattırmanızda fayda vardır. Aksi taktirde, beklediğinizden çok daha yüksek ücretler ödemek zorunda kalabilirsiniz. Ancak bu işlemleri yapan herkes, para talep etmemektedir. Bu nedenle Instagram üzerinden sonuç alamadığınız zamanlarda daha sıkı bir araştırma yapmanızda ve işlemlerinizi ücretsiz olabilecek şekilde gerçekleştirmenizde fayda vardır.

Instagram Fake Hesapları Kendiliğinden Kapanır Mı?

Fake hesapların kapanması detayları

Instagram fake hesapları kendiliğinden kapatılır mı? Başlıklarını araştırmaya devam ediyorsanız, bu işlemlerin biraz zaman aldığını bilmenizde fayda vardır. Zamanaşımına uğrayan hesaplar, Instagram üzerinden kendi kendine kapatılmaya devam etmektedir. Ancak sizin adınıza açılan fake hesap, aktif bir şekilde kullanılmaya devam ediyorsan; kendiliğinden kapatılması kesinlikle mümkün olmayacaktır. Üstelik zaman geçtikçe, hesabın kendini geliştirmesi ve takipçi sayısını artırması da söz konusu olabiliyor. Bu durum ise; hesabının daha geç kapanmasına sebebiyet verebilir. Bu nedenle ise, Instagram üzerinden adınıza açılmış fake hesabı kısa süre içerisinde keşfetmenizde ve direk olarak şikâyet dilekçenizi vermeniz de fayda vardır. Instagram hesaplarının kendiliğinden kapatılması için; en sık uygulanan alternatiflerden bir tanesi ise, hiç kuşkusuz; şikâyet ve spam bildirimleri olarak bilinmektedir.

Bu işlemler, kişiler tarafından sıklıkla tekrar edilmeye devam ettiği takdirde; Instagram ters giden bir şeyler olduğundan şüphelenerek, hesabı kapatacaktır. Ancak herhangi bir şikâyet gelmemesi durumunda, Instagram hesabının kendiliğinden kapanması söz konusu olmayabiliyor. Bu nedenle sizi tanıyan ya da tanımayan bütün insanlara, hesabınızın gerçekliği konusunda bilgi vermenizde ve adınıza açılan fake hesabı göndermenizde fayda vardır. Bu sayede, fake hesabın alacağız şikayetler daha yüksek bir sayıya ulaşacak ve kapatılması da beklediğinizden çok daha kolay olacaktır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67