Instagram Fake Hesabın Kime Ait Olduğunu Bulma

Instagram Fake Hesabın Kime Ait Olduğunu Bulma

İnstagram fake hesabın kime ait olduğunu bulma konusu pek çok kişi tarafından merak edilir. İnstagramda fake hesabın sahibini nasıl bulurum? Sosyal medyada sahte hesap açmak ya da İnstagramda sahte hesap açınca facebook’ta görünür mü? Gibi pek çok soru her geçen gün sorulmaktadır. Son yıllarda dünya üzerinde oldukça büyük bir ilgi gören sosyal medya ve iletişim araçlarından biri olan instagram, çok geniş kitlelere hitap etmektedir. İnsanların azımsanamayacak kadar büyük bir kısmı gün içinde zamanının çok büyük bir bölümünü instagramda geçiriyor. Hal böyle olunca da insanlar instagramda sadece bir tane profille kalmıyor. Kendi sosyal medya hesabının dışında başka hesaplar da açmak bu durumda son derece olağan bir şey haline gelmiş bir durumda.

Fake hesap artık günümüzde pek çok kişinin sık sık kullandığı bir şey. Özellikle de kendisini sosyal medya üzerinden takip ettiğimizi bilmesini istemediğimiz kişileri takip etmek için en çok başvurduğumuz bir yöntemdir. Ancak bu noktada fake hesap ile ilgili de dikkat edilmesi gereken çok şey olduğunu belirtmekte fayda var.

Fake hesap yani sahte hesap ile birini takip ettiğimiz ortaya çıkar mı? Fake hesabın kime ait olduğu anlaşılır mı? Ya da instagram üzerinden fake hesap ile takip ettiğim kişi gerçek kimliğimi öğrenebilir mi? Gibi sorular da sosyal medya ile ilgili en çok merak edilen konular arasında yer alır. Bu yazımızda, instagram fake hesap açma ve Instagram fake hesabımın kime ait olduğu anlaşılır mı? Ya da Instagram'da fake hesaptan mesaj atanın kim olduğunu bulabilir miyim gibi sorularımıza cevap vereceğiz.

Instagram'da Fake Hesabın Sahibi Nasıl Bulunur?

Fake hesabın sahibini bulma Instagram

Instagram'da fake hesabın sahibi nasıl bulunur? Tüm instagram kullanıcıların en çok kafasını kurcalayan konulardan biridir. Özellikle de Instagram'ı açık hesap olarak kullanan kişiler için bu durum son derece büyük bir sorun teşkil edebilir. Instagram'da fake hesap üzerinden istemediğiniz kişiler sizi takip ediyor mu ya da Instagram'dan size mesaj atan kişiler gerçekte kimler bunu bilmek istemek konusunda son derece haklısınız. Ancak Instagram üzerinden sizi takip eden fake hesapların gerçek kimliğine ulaşmak gibi bir şansınız var mı? Yoksa bu fake hesapların kime ait olduğunu öğrenmek olanaksız mı?

Instagram uygulamaları arasında Google Play Store'da ya da Apple Store da sosyal medya kullanıcıları için hazırlanmış olan bir takım programlar mevcuttur. Söz konusu olan bu programların fake hesapların gerçek kimliklerini ortaya çıkartıp çıkartmadı da ayrı bir tartışma konusu olabilir. Instagram uygulaması üzerinden size mesaj atan ya da sizi takip edip gönderilerimi izle yorumlar yapan kişilerin gerçek kimliğini öğrenmeniz ne yazık ki biraz zor olacaktır. Neden diye soracak olursanız çünkü kişisel verilerin korunmasıyla ilgili bazı yaptırımlar olduğu için böyle bir durumun alenen ortaya çıkması o kadar da kolay bir iş değildir. Elbette ki yüksek merciiler ya da devlet kurumları bunları bir şekilde yapabilir ancak Instagram kullanıcılarının böyle bir şey yapabilmeleri sadece şansımı denemek şeklinde olacaktır. Bunu öğrenmenin daha doğrusu bunu öğrenmek için şansını denemenin tek bir yolu vardır, onu da şu şekilde açıklayabiliriz:

İnstagramda bir fake hesabın kime ait olduğunu öğrenmek için ilk önce ortada bir şüpheli kişi olması gerekir. Eğer ki bir fake hesabın kullanıcısı için şüphelendiğiniz birileri varsa işiniz biraz daha kolay olur. Kafanızda tahmin ettiğiniz kişi oluşmuşsa ilk olarak kendi instagram hesabınızdan çıkış yapıp şüphelendiğiniz kişinin kullanıcı adını ve mail adresini biliyorsanız onu yazın eğer bilmiyorsanız da o kişinin oluşturmuş olma ihtimali yüksek olan kişinin tahmini mail adresini ve kullanıcı adını yazın ve ardından şifremi unuttum ibaresine basıp kendi telefon numaranızı girin. Bu yöntemle sizi takip eden fake hesabın kim olduğunu ortaya çıkartmanız mümkün olabilir.

Instagram'da Fake Hesap Olduğumun Anlaşılmaması için Ne Yapmalıyım?

İnstagramda fake hesabımın bulunmaması için ne yapmalıyım? Sağlam bir fake hesap kullanmak ve asla kimsenin aklına bile gelmeyecek bir sahtelikte olmak için yapmanız gereken en akıllıca şey kesinlikle kendi mail adresiniz ve cep telefonu numaranız ile bir hesap açmamak olacaktır. Kendi mail adresimden fake hesap açarsam ben olduğum belli olur mu? Diye endişe etmekte son derece haklısınız çünkü instagram algoritması, mail adresinize bağlıdır ve dolayısıyla da İnstagram, facebook ya da Tiwitter gibi mecralarda bağlantı halinde olduğunuz kullanıcılara yeni bir hesap açtığınızı bildirecektir. Bu nedenle de başarılı bir sahte hesap açmak için başka bir mail adresi ve farklı bir telefon numarası üzerinden açmanız gerekir.

Instagram Kullanıcısının Fake Olduğu Nasıl Anlaşılır?

İnstagram kullanıcısının fake olduğu nasıl anlaşılır ya da anlaşılır mı anlaşılmaz mı gibi konular artık son derece çetrefilli bir hale gelmiş durumdadır. Eğer ki çok emek harcanmış bir fake hesapsa bunun anlaşılması biraz zordur. Ancak fake bir instagram hesabının genel özellikleri pek çoğunun üzerinde yeni hesap ibaresi olacaktır. Yani yeni bir instagram profili sizi takibe almışsa ve adı da belli değilse yüksek ihtimal sahtedir. Bunun yanı sıra takip ettikleri ve takipçi sayısı da birbirini tutmaz. Eğer ki takipçi satın almış olmayan bir fake hesapsa bunu anlamak çok kolaydır. Takip ettikleri daha çok ancak takipçi sayısı ciddi anlamda düşükse bu konuda son derece iyi bir ipucu olur.

Genel olarak instagram fake hesaplarda paylaşım sayısı çok azdır ya da hiç olmaz. Eğer ki gönderi olarak çok fazla paylaşım varsa paylaşımın gün ve saatine de dikkat etmenizde fayda var. Bir gün içinde arka arkaya paylaşım yapılmış bir profil ise bu da o instagram hesabının sahte olduğunu anlamanın yolu olabilir. Bunun yanı sıra fake hesap profil fotoğrafı da genel olarak kendini belli eder. Fake hesapların profilinde çoğu zaman fotoğraf yoktur. Varsa da insan fotoğrafı olmaz. Herhangi bir sembol ya da bir doğa fotoğrafı olabilir.

Instagram Sahte Hesapları Siler Mi?

Instagram sahte hesaplar

İnstagram sahte hesapları siler mi? Fake hesap nasıl silinir? İnstagram sahte hesapları neden siler? Ya da instagramda sahte hesap açmak suç mu? Şeklinde pek çok soru sosyal medya kullanan kişiler için son derece büyük bir önem taşır. Öncelikle instagramda sahte hesabınızdan herhangi bir siber suç işlemeniz durumunda ya da herhangi bir şüpheli harekette bulunduğunuzda bu sahte hesabı instagram algoritması kapatacaktır. Fake hesabınızdan şüpheli hareketler sergilemek, çok fazla kişiyi bir anda eklemek, çok seri bir şekilde beğeni yapmak ve gönderi paylaşmak gibi durumlardır.

Instagram'da Fake Hesapların Kime Ait Olduğunu Gösteren Uygulamalar Doğru Mu?

İnstagramda fake hesapların kim olduğunu gösteren uygulamalar doğru mu diye soracak olursanız böyle uygulamalar doğruyu göstermez. İnstagramın kendi algoritmasında böyle bir durum söz konusu değildir. Bu sebeple bu tip uygulamalar çoğu zaman hesabınıza zarar verebilir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67