Instagram Eylem Engellendi Hatası ve Çözümü

Instagram Eylem Engellendi Hatası ve Çözümü

İnstagram eylem engellendi hatası ve çözümü pek çok kullanıcı tarafından araştırılan konular arasında yer almaktadır. Bu sorunu yaşayan kullanıcılar, sorunu nasıl çözeceklerini merak etmektedirler. Kullanıcılar özellikle de böyle bir durumun başlarına gelmesinin nedeninin ne olduğunu araştırmaktadırlar. Söz konusu sorun özellikle de son zamanlarda aktif bir biçimde pek çok kişinin başına gelmektedir. Ancak bu sorunun da belirli bir çözümü bulunmaktadır.

İnstagram kullanıcıları bu çözümü uyguladıkları zaman yeniden istedikleri eylemleri gerçekleştirmeye devam edebilmektedirler. İnstagram algoritmasının kontrolleri ardından meydana gelen bu sorun, kullanıcılar tarafından sorunsuz bir biçimde çözülmektedir. Bu sayede de kullanıcılar yeniden istedikleri eylemleri yapabilmektedirler.

İnstagram Eylem Engellendi Hatası Nedir?

Eylem engellendi hatası Instagram

İnstagram kullanıcılarının son dönemlerde özellikle de en çok başlarına gelen sorun İnstagram eylem engellendi sorunu olmaktadır. Kullanıcıların böyle bir sorun yaşamalarının en temel nedeni ile belirli profillerin spam etkinliklerine maruz kalması olmaktadır. İnstagram algoritması bu durumu tespit etmesinin ardından söz konusu olan profillerde belirli eylemlerin engellenmesine neden olmaktadır.

Bu durum aslında İnstagram tarafından şüpheli profillere verilen bir ceza durumu olmaktadır. Kullanıcıların böyle bir bildirim almaları halinde resimleri yorumlayamamak ya da beğenememek gibi durumlar ile karşı karşıya kalmaları söz konusu olmaktadır. Bu sorun ile karşı karşıya kalan kullanıcıların öncelikli olarak sakin kalmaları ve ardından da çözüme ulaşmaları gerekmektedir.

Instagram Eylem Engellendi Hatası Neden Oluşur?

Kullanıcıların en çok merak ettikleri konulardan birisi de İnstagram eylem engellendi hatası nedeni olmaktadır. İnstagram tarafından belirli profillere böyle bir engel getirilmesinin belirli nedenleri bulunmaktadır. Bu nedenler ise şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Paylaşımların beğeni kazanmasını sağlamak adına üçüncü kişiler tarafından hazırlanan uygulamaları kullanmak,
  • Daha fazla takipçi kazanmak adına sürekli ve kesintisiz bir biçimde insanları takip etmek, bunun için otomatik takip isteği atan üçüncü kişiler tarafından hazırlanan uygulamaları kullanmak,
  • Peş peşe ve sürekli olarak aynı yorumu kullanmak,
  • Kısa süre içerisinde pek çok resmi aynı anda beğenmektir.

Söz konusu eylemlerin yapılmasının ardından İnstagram, bu eylemleri gerçekleştiren profillerden şüphelenmektedir. Bu durumun ardından da spam meydana gelmektedir. Kullanıcıların özellikle de bu tür eylemlerine engel gelmektedir.

Instagram Eylem Engellendi Hatası Çözümü Nasıldır?

İnstagram eylem engeli çözümü için kullanıcıların özellikle de belirli durumlara dikkat etmeleri gerekmektedir. Öncelikli olarak İnstagram tarafından eylemlerinin neden engellendiğini anlamaları gereklilik göstermektedir. Kullanıcılar böyle bir sorun ile karşı karşıya kalmalarının ardından belirli durumlara dikkat etmeleri halinde kısa süre içerisinde engellemeleri de kalkmaktadır. Böylelikle de kullanıcılar sorunsuz bir biçimde İnstagram’ı kullanmaya ve belirli eylemleri uygulama içerisinde gerçekleştirmeye devam edebilmektedirler. Bunun için de kullanıcıların çeşitli yolları denemeleri ve bu esnada da sabırlı davranmaları büyük ölçüde önem taşımaktadır. Bu durumdan kurtulmayı sağlayan çözüm önerileri de aşağıdaki başlıkların altında sıralanmaktadır;

Instagram Mobil Verilere Geçiş

İnstagram eylem hatasında kurtulmak için kullanıcıların uygulamaları gereken adımlardan bir tanesi mobil verilere geçiş olmaktadır. Eğer İnstagram tarafından belirli eylemler engellenmiş ise kullanıcıların, İnstagram tarafından API adreslerinin mi yoksa hesaplarının mı engellendiğini anlamaları gerekmektedir. Bunun için de kullanıcıların yapmaları gereken ilk şey wi-fi’den çıkış yaparak mobil veri üzerinden İnstagram kullanmaya devam etmeleri olmaktadır. Böylelikle de eğer API adresi üzerinde bir engelleme olmuş ise kullanıcılar farklı internet bağlantıları üzerinden istedikleri eylemleri gerçekleştirmeye sorunsuz bir biçimde devam edebilmektedirler.

Instagram Faaliyetlerini Durdurmak

Kullanıcıların çözüm önerisi olarak uygulamaları gereken en önemli adımlardan birisi de belirli süreler boyunca faaliyetlerini durdurmaları olmaktadır. İnstagram eylem engeli sorunu yaşayan kullanıcılar eğer mobil veriye geçtiklerinde de bu sorunu yaşamaya devam ediyorlar ise bir süre boyunca tüm faaliyetlerini durdurmaları gerekmektedir. Hesaplarını 24 ya da 48 saat boyunca dinlendiren kullanıcılar da genel olarak bu sorunlarından kendiliğinden kurtulmaktadırlar. Eğer tüm bu süreç içerisinde kullanıcılar İnstagram hesapları üzerinden beğenme, yorum ya da takip gibi eylemlerde bulunmazlar ise hesaplarında eylem engeli kendiliğinden kalkmaktadır. Böyle bir sorun yaşayan kullanıcıların tüm bu süreler boyunca hiç hesaplarına giriş yapmamaları da önerilen adımlar arasında yer almaktadır.

Instagram Üçüncü Taraf Uygulamalarını Silmek

İnstagram’da eylem engeli sorunu yaşayan kullanıcıların bu sorunu yaşamalarındaki önemli sebeplerden bir tanesi de üçüncü taraflar tarafından hazırlanan uygulamaları kullanmak olmaktadır. Söz konusu olan uygulamalar farklı kişiler tarafından hazırlanması nedeni ile İnstagram tarafından güvenilir bulunmamaktadır. Böyle bir durumun fark edilmesi halinde İnstgram tarafından kullanıcılara eylem engeli cezası gelmektedir. Eğer kullanıcılar böyle bir sorunu yaşamalarının ardından mobil veri bağlantısını ve faaliyetlerini durdurmalarına rağmen hala çözüm bulamamışlar ise bu uygulamaları silmeleri gerekmektedir. Söz konusu sorun eğer bu durumdan dolayı meydana gelmiş ise uygulamaların kaldırılması ile birlikte sorun da ortadan kaldırılmış olmaktadır. Bu sayede de kullanıcılar hesapları üzerinden istedikleri eylemleri gerçekleştirmeye devam edebilmektedirler.

Instagram’a Rapor Vermek

İnstagram eylem engeli çözümü için tüm yöntemlerin uygulanması ardından hala sorun çözülmemiş ise bu kez de kullanıcıların İnstagram’a rapor vermeleri gerekmektedir. Özellikle de kullanıcılar yanlış bir şey yapmadıklarını düşündükleri zaman bu yöntemden faydalanmaları ile de sorunlarını kolay bir biçimde çözme imkanı elde etmektedirler. Kullanıcıların bunun için İnstagram hesaplarına giriş yapmalarının ardından ayarlar bölümüne giriş yapmaları gerekmektedir. Bu alanda rapor ver seçeneğine gelen kullanıcılar daha sonrasında ise bu sorun hakkında itirazda bulunabilmekte ve durumu İnstagram’a bildirmektedirler. Oldukça basit adımlar ile birlikte kullanıcılar bu işlemleri gerçekleştirmektedirler. Bunun ardından da İnstagram durumu değerlendirmekte ve eğer herhangi bir sorun yok ise eylem engeli de aynı anda kaldırılmaktadır.

Instagram Eylem Engellendi Hatası Nasıl Engellenir?

Eylem engellendi hatası nedenleri

İnstagram eylem engeli sorunu pek çok kişinin başına gelmektedir. Bu sorunu çözmek isteyen kullanıcılar belirli adımları uygulayarak sorunlarını hızlı bir biçimde çözebilmektedirler. Ancak bu sorunu yaşamadan önce yaşamamak adına da belirli durumlara dikkat edilmesi gerekmektedir. Öncelikli olarak sebebi her ne olursa olsun güvenilir olmayan ve üçüncü kişiler tarafından hazırlanan uygulamaların kullanılmaması gerekmektedir. Yine kullanıcıların peş peşe çok fazla insanı takip etme, yorum atma ve beğenme gibi eylemlerden de kaçınmaları gerekmektedir. İnstagram’ın akış dengesini bozan davranışlardan kaçan kullanıcılar, böyle bir sorun yaşamadan önce en başından engelleme imkanı elde edebilmektedirler.

İnstagram’da eylem engellendi hatası ve çözümü konusunda merak ettiğiniz her türlü ayrıntıyı bizle sorabilirsiniz. Aynı zamanda sizler için hazırladığımız yazı hakkında görüş ve önerilerinizi de yorumlar alanından bizlere iletebilirsiniz. www.sosyalat.com internet sitemiz içerisinde sizler için hazırladığımız diğer yazılara da göz gezdirme imkanı elde edebilirsiniz. İnstagram ve diğer sosyal medya uygulamaları konusunda hem kullanım hem de sorunlar açısından aklınıza takılan her türlü detayı da bizlere iletebilirsiniz. Böylelikle de sizler için hazırladığımız yöntemler ile birlikte gerekli adımları uygulayabilir ve sorunlarınızın çözümlerine de en hızlı biçimde ulaşma imkanını elde edebilirsiniz. Bu konuda olduğu gibi sosyal mecralar hakkında da merak ettiğiniz her detay için açıklamaya devam edeceğiz.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67