Instagram Dm SS Alınca Bildirim Gidiyor Mu?

Instagram Dm SS Alınca Bildirim Gidiyor Mu?

Instagram DM SS alınca bildirim gidiyor mu birçok platform kullanıcının aklında olan sorular arasındadır. Bazı durumlarda kişiler karşıdaki üyeyle olan mesajlaşmasını saklamak isteyebilir. Zira yanlışlıkla mesajlaşmanın silinmesi ihtimali her zaman vardır.

Ekran görüntüsü almak bu konuda cihazda mesajlaşmanın korunmasına yardımcı olur. Her ne kadar oldukça etkili bir çözüm sunsa da, birçok kişi screen shot alındığında karşı tarafa bildirim gidip, gitmediğini merak eder.

Zira birçok insan bu konuda hassastır. Her ne kadar eski Instagram kullanıcıları platformun çoğu ayrıntısını bilse de, Instagram her gün yeni üye alır. Dolayısıyla Instagram DM SS alınca bildirim gidip gitmediği, birçok kişi tarafından bilinmez. Peki, bu sorunun cevabı ne?

Instagram DM Alırsanız Bildirim Gider Mi?

Instagram Story SS alınca bildirim gidiyor mu 2020 dâhil birçok soru kullanıcılar arasında merak edilir. Burada öncelikle ekran görüntüsü alındığında karşı tarafa bildirim gitmediği bilinmelidir. Ancak her hikâyenin istatistiği vardır. Dolayısıyla yayınlayan kişi kimler tarafından görüntülendiğine bakabilir.

Peki, bu durum direct message için nasıl? Eğer anlık bir fotoğraf atılmışsa ve siz de SS almışsanız, karşıdaki kişi screen shot aldığınızı anlar. Bununla beraber normal metin mesajlaşmasında bildirimler gitmez.

Benzer olarak Instagram ana sayfasındaki zaman akışındaki paylaşımların ekran görüntüsünün alınması durumunda da karşı tarafa bildirim yollanmaz. Dolayısıyla bazı durumlarda bu cevap değişir. Peki, ekran görüntüsü almak istiyorsanız başka yolu var mıdır?

Instagram DM Ekran Görüntüsü İçin Denenebilecek Yöntemler

Instagram DM bildirim gitmeden SS alma normal metin mesajlarında bildirim göstermez.  Ancak anlık fotoğraflar için durum böyle değildir. Buna dikkat ederseniz bir çözüm bulabilirsiniz. Lâkin birçok kişi daha rahat olmak için başka yöntemler olup, olmadığını da araştırır. Burada denenebilecek başka seçenekler,

  1. Paylaşma,
  2. Bağlantıyı kopyalama
  3. DM olarak gönderme
  4. Kaydetme

Şeklindedir ve hepsi de saklamak istediğiniz mesajlarda size yardımcı olur. Peki, bunlar nasıl kullanılır?

Paylaşma

Instagram SS alınca bildirim gidiyor mu 2021 konusunda mesajı saklamak istiyorsanız, kaybetmemek için paylaşabilirsiniz. Bunun için öncelikle DM içindeki ilgili mesaja gelinir. Ardından altındaki üç nokta simgesine tıklanır. Karşınıza çıkan seçeneklerden “paylaş” üzerine tıklarsanız, güvenle saklayabilirsiniz. Ancak bunun için hesabın gizli olmaması şartı vardır.

Bağlantıyı kopyalama

Instagram DM SS alınca bildirim gidiyor mu için konuşmayı saklamak istiyorsanız, bir diğer çözümünüz de bağlantı kopyalamadır. Burada da önce yukarıdaki gibi ilgili medyaya gelerek, üç nokta simgesine tıklanır. Ancak sonrasında “bağlantı kopyalama” ile ilgili buton seçilir.

Ardından paylaşarak saklamanız mümkündür. Burada da hesabın gizli konumda olmaması gerekir.

DM olarak gönderme

Eğer DM içindeki gönderiyi saklamak istiyorsanız, bir diğer seçenek de DM olarak göndermedir. Böylece yine saklamanız mümkündür. Bunun için öncelikle ilgili paylaşıma gelinerek, paylaşım yapmaya yarayan simgeye dokunulur.

Ardından gönderilmek istenen kişi tespit edilir ve “gönder” üzerine dokunulur. Bunun için de hesabın gizli olmaması gerekir. Aksi halde gönderseniz dahi karşıdaki kişi bunu göremez.

Kaydetme

Eğer bir gönderiyi kaybetmek istemiyorsanız, bunun bir yolu da kaydetmedir. Böylece Instagram’ın arşiv bölümünde videoyu veya fotoğrafı güvenli bir şekilde saklayabilir, istediğiniz zaman görebilirsiniz.

Instagram DM SS alınca bildirim gidiyor mu için bu yöntem oldukça pratiktir. Sadece sevdiğiniz gönderi üzerindeki kaydetme sembolüne dokunmadır. Ardından işlem anında gerçekleşir. Sonrasında ise platformda “kaydedilenler” kısmına istediğiniz zaman gelerek, kolayca inceleyebilirsiniz.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67