Instagram Çekilişi Nedir, Nasıl Yapılır?

Instagram Çekilişi Nedir, Nasıl Yapılır?

Fotoğraf, video paylaşma platformu olan Instagram 6 Ekim 2010 senesinden beri hayatımızda yer edinmiştir. Ücretsiz bir sosyal medya platformu olan Instagram, dünya genelinde büyük bir ilgi görüyor. Gönderilerin herkese açık ya da yalnızca arkadaşlara paylaşıldığı bu platforma olan ilgi, her geçen gün artmaya devam ediyor. Son dönemlerde bir hayli yaygınlaşan ınstagram çekilişlerinin nasıl yapıldığı da merak edilen konular arasında. Instagram çekiliş sitelerinde nasıl Instagram çekiliş yapıldığına dair araştırmaların yapıldığı söz konusudur. Bu platformda yer edinen ve satış yapan kişiler takipçi sayıları ile beraber satışlarını artırmak için belli aralıklar ile çekiliş yapmaktadır. Çekiliş sonucunda çekilişi yapan kişiler takipçi kazanırken, çekilişi kazanan kişiler de ödül kazanır. Peki ınstagram çekilişi nedir, nasıl yapılır? Gelin hep beraber inceleyelim.

Instagram Çekilişi Yapmak

Çekiliş yapmak Instagram

Instagram çekilişi yapmak son dönemlerde bir hayli yaygınlık kazanmıştır. Kişiler hesaplarını daha aktif hale getirmek, çok daha fazla takipçi kazanmak için belli aralıklar ile çekilişler düzenler. Bu çekilişler neticesinde, çekilişi kazanan kişi ya da kişilere çeşitli ödüller verirler. Bu işlemi güvenilir bir biçimde yapan hesaplar, çekilişlerine katılacak çok sayıda takipçiyi her zaman bulabilir. Instagram çekilişi düzenleyen kişilerin dikkat etmesi gereken unsurlar bulunur. Her şeyden önce çekilişin önemini kavramış olmak gerekir. Instagram çekilişi sayesinde, e ticaret yaptığınız işletmeniz için dikkat çekebilirsiniz. Blog içeriklerine yönlendirmek, beğeni ve yorum kazanmak da çekilişin avantajları arasında yer alır. Bu çekilişlerin en temel amacı takipçi kazanmak diyebiliriz. Son derece kolay bir şekilde yapılan ınstagram çekilişleri her geçen gün yaygınlaşmaya devam ediyor. Instagram çekilişi yapabileceğiniz çok sayıda site bulunmaktadır. Bu sitelerin en güvenilir olanını tercih etmeniz gerekir. Aksi taktirde istenmeyen bir çekiliş yapma durumunda kalabilir ve olan takipçilerini de kaybedebilirsiniz. Ancak güvenilir ve adil bir çekiliş ile her çekiliş başına çok sayıda takipçi kazanmanız da mümkün olacaktır.

Instagram Çekilişi Nasıl Yapılır?

Instagram çekilişi umulduğundan daha kolay bir biçimde yapılmaktadır. Instagram kullanıcılarının cevabını çok merak ettiği ınstagram çekilişi nasıl yapılır sorusunu gelin hep beraber inceleyelim. ınstagram kullanıcı profillerinde gerçekleştirilen çekilişler ile hesapların etkileşim oranı artmaktadır. Bu sayede gelen takipçilerin de çekiliş kazanma ihtimalleri artmaktadır. Takipçi sayılarının artmasıyla Instagram kullanıcı hesaplarında paylaşılan gönderilerine olan etkileşim oranı da bir hayli artmaktadır. Bu sebepten ötürü birçok Instagram kullanıcısı çekiliş düzenlemeye başvurmaktadır. Bu duruma bağlı olarak Instagram’da iyi bir biçimde çekiliş yapmak adına bazı unsurlara dikkat edilmesi gerekir. Bu unsurlar:

 • Instagram çekilişinin amacını belirlemiş olmak.
 • Instagram çekilişine katılacak olan takipçilerin beğenebileceği hediyeleri iyi seçmek.
 • Instagram çekişiliş süresini olabildiğince kısa tutmak.
 • Instagram çekilişine katılım koşullarını kolay yollar ile belirlemek.
 • Gerçekleştirilecek olan çekişiliş için doğru etiketlerin kullanımına özen göstermek.
 • Instagram çekilişinin tanıtımını sağlıklı bir şekilde yapmak.
 • Instagram çekişil sonucunu son derece adil bir biçimde belirlemek.

Instagram Çekiliş Amacını İyi Belirlemek

Instagram çekiliş amacı iyi bir şekilde belirlenmelidir. Instagram profilinin etkileşimine katkı sağlayan çekilişler, son dönemlerde büyük bir ilgi görmektedir. Etkileşimi artıran Instagram çekilişleri, son drece kolay bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu çekilişlerin amacını iyi bir şekilde belirlemek gerekir. Bu sebepten ötürü Instagram kullanıcı hesabından bir çekiliş düzenlemeden evvel, çekilişinizin amacını belirlemeniz gerekir. Bu duruma bağlı olarak başlıca kullanılan Instagram çekiliş amaçları şu şekildedir:

 • Beğeni ve yorum toplamak adına çekiliş yapmanız gerekir.
 • Çeşitli blog içeriklerine yönlendirmek adına çekiliş düzenlemeniz gerekir.
 • Instagram uygulamasına takipçi kazandırmak adına çekiliş düzenlemeniz gerekir.
 • Sahip olunan internet sitelerine üye olmak adına çekiliş düzenlemek gerekir.

Takipçilerin Beğeneceği Çekiliş Hediyeleri Seçmek

Instagram çekiliş organizasyonu için dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur ise dikkat çekici ödüller belirlemektir. Kullanıcının ilgisini çekmeyen ödüller ile çekiliş düzenlemeniz pek mantıklı olmayacaktır. Aksi halde beklediğiniz etkileşimi sağlayamazsınız. Instagram uygulamasında yapılacak olan çekiliş neticesinde, çekilişe katılan ve çekilişi kazanan kişi ya da kişilere hediye verilmektedir. Bu hediyenin ne olduğu büyük bir önem taşımaktadır. Takipçilerin beğeneceği hediyelerin seçilmesi, çekilişe olan ilgiyi bir hayli artıracaktır. Böylelikle çekilişinize katılacak kişi sayısı artacak ve inanılmaz etkileşim yaşanacaktır. Bu nedenle çekiliş ödülünün seçiminde takipçi profiline uygun olan ve takipçilerin beğeneceği hediyelerin tercih edilmesine özen gösteriniz.

Instagram Çekiliş Süresini Kısa Tutmak

Instagram çekiliş süresi dikkat edilmesi gereken konular arasında yer alıyor. Instagramda düzenlenecek olan çekilişlerde, sürenin en az şekilde tutulması büyük önem taşır. Bu sürenin uzaması, takipçilerin sıkılmasına ve bir daha çekilişlerinize katılmamasına yol açmaktadır. Instagram çekiliş süresinin uzun tutulması, çekiliş yapanların en büyük hatalarından birisidir. Bu sebepten ötürü takipçiler çekilişten sıkılmaktadır. Çekiliş süresinin 1 ile 4 gün arasında tutulması mantıklı bir karar olacaktır. Bu süre uzadığı sürece, çekilişe olan ilgi azalacak ve katılımcıların ilgisi dağılacaktır. Bu sebepten ötürü Instagram çekiliş süresi için en ideal zaman dilimi 24 saat ile sınırlı tutulmasıdır.

Instagram Çekilişine Katılım Koşullarını Kolay Yollardan Belirlemek

Instagram çekilişine katılım koşulları büyük bir önem taşır. Instagram’da çekilişlerin beklenenden daha iyi bir sonuç vermesi için dikkat edilmesi gereken unsurlar arasında koşulların belirlenmesi bulunur. Çok zor veya karmaşık koşullar neticesinde, düzenlediğiniz çekilişe katılım bir hayli az olacaktır. Çekişilişe olan katılımı artırmak için, katılım koşullarını olabildiğince esnek tutmanız gerekiyor. Herkesin kolaylıkla katılabileceği ve koşulları yerine getirebileceği kolaylıkta koşullar belirlemeniz mantıklı olacaktır.

Düzenlenen Çekiliş İçin Doğru Etiketleri Kullanmak

Instagram çekiliş etiketi seçiminde mantıklı davranmak gerekir. Instagram çekiliş hazırlık aşamasında, doğru etiket belirlemenin alacağınız etkinin artması ile orantılı olduğunu biliyor muydunuz? Çekilişlerde kullanılan etiketlerin, çekiliş amacına uygun olması gerekir. Aksi taktirde beklediğiniz sonucu almakta zorluk çekebilirsiniz. Aynı zamanda yanlış kullanılan etiketlerle yanlış kişilere yönlendirme yapılmış olduğunu da bilmeniz gerekir. Bu sebepten ötürü ınstagram çekilişine olan katılımlarda, ilgi çekmek adına doğru bir etiket seçmeniz gerekir.

Instagram Çekilişinin Tanıtımını İyi Yapmak

Instagram çekilişinin tanıtımı için gerekli bazı unsurları dikkate almak gerekir. Instagramda düzenlenen çekilişlerin tanıtımlarının yapılmasına gerekli özen sağlanmalıdır. Çekiliş sürecinin sağlıklı bir biçimde ilerlemesi için, bütün detayları ele almak gerekir. Bu anlamda çekiliş sürecinin başından sonucuna değin, ödülün çekilişe katılacak kişilere doğru biçimde aktarılması gerekir. Buna ek olarak çekilişlerde ınstagram anket geri sayım özelliklerini kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Böylelikle çekilişin daha etkileyici olmasını sağlayabilirsiniz.

Instagram Çekilişi Sonucu Adil Olmalı

Instagram çekiliş sonucu adil olursa, katılımcılarınız her zaman çekilişlerinize atılır. Instagram platformunda gerçekleşen çekilişlerde en önemli unsurlardan birisi, çekilişin son derece adil olması ile açıklanabilir. Buna ek olarak çekiliş ödülü olarak belirlenen hediyenin, kazanan kişiye doğru bir biçimde verilmesi de önem taşır. Instagram çekiliş neticesinin adil olması, katılımcılarınızın size güvenmesini sağlar. Katılımcıların sonucu adil bulmaması, çekilişlerinize olan güveni aşağı seviyeye çeker. Sosyalat.com sitemizden ınstagram çekilişleri ile ilgili daha detaylı bilgileri edinebilirsiniz.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67