İnstagram Canlı Yayına Nasıl Katılımcı Alınır?

İnstagram Canlı Yayına Nasıl Katılımcı Alınır?

İnstagram canlı yayın kullanıcılara ilk sunulduğu günden itibaren büyük popülerlik kazanmıştır. Kullanıcılar ile ilk buluştuğu andan itibaren çok sayıda yenilik getirmiştir. Bunlardan bir tanesi de canlı yayındır.

Özellik kapsamında yayıncılar, canlı bir şekilde takipçilerine hitap edebilir. Sonradan getirilen bir güncelleme sayesinde, yayına misafir katılımcı alınabilir. İlk zamanlarında bu saye 2 ile sınırlı olmakla beraber, yeni duyurulan live rooms kapsamında 4 kişi ile aynı anda yayın yapılabilir.

Canlı yayın her geçen gün pek çok kullanıcı tarafından kullanılır. Platforma her geçen gün yeni kullanıcılar girdiği için, özelliğin ayrıntıları bilinmeyebilir. Peki, İnstagram canlı yayına nasıl katılımcı alınır?

Canlı Yayın Nasıl İzlenir?

İnstagram canlı yayın yapanları görmek oldukça kolaydır. Bununla beraber yeni üye olmuş kişiler, çoğu özelliğe yabancıdır. Doğal olarak nasıl katılım yapılacağı bilinemeyebilir.

Katılmak için tek yapmanız gereken, akış kısmına geldiğiniz, hikâye sekmesinde altında “live, canlı” yazan gönderiye dokunmadır. Ardından anında erişim sağlanır. Peki, bir yayıncı olmaya karar vermişseniz nasıl açabilirsiniz?

İnstagram Canlı Yayın Açma

İnstagram canlı yayın her geçen gün daha fazla kullanıcıya hitap eder. Eğer siz de kendinize ait yayını açmaya karar vermişseniz, ilk olarak İnstagram’ınızın güncel olması gerekir. Bunu App Store üzerinden kolay şekilde kontrol edebilirsiniz.

Peki, yayını nasıl açabilirsiniz? Bunun için şu aşamaları takip etmek yeterlidir;

  1. İnstagram mobil uygulamasına giriş yapın.
  2. Eğer hesabınızdan çıkış yapmışsanız, kullanıcı adı ve şifreyle erişim sağlayın.
  3. Böylece akış bölümü açılır. Bu kısmın en üstünde sol tarafta bir kamera simgesi görülür. Altında da hikâyeler başlar. Butona dokunun.
  4. Böylece karşınıza bir bölüm gelir. Buradan Video ve fotoğraf çekmek, efektler eklemek mümkündür. Canlı yayın için de bu alan kullanılır.
  5. Alt kısımda sol tarafta “canlı” butonu yer alır. Buna dokunulur.
  6. Ancak göremiyorsanız, üzerinde boomerang gibi kelimelerin yer aldığı menüyü sola kaydırmanı, butonu görmenizi sağlar.

Böylece canlı yayın ekranı karşınıza gelir. Sonrasında tek yapmanız gereken başlamaktır. Bunun için alt tarafta “canlı yayını başlat” adlı buton yer alır. Dokunduğunuz anda yayın başlar. Ancak önerilen, ekranda görülen zil butonuna da basmadır. Zira aksi durumda yayın, takipçiler tarafından kaçırılabilir. Zile dokunmak bildirim almalarını sağlar.

İnstagram Canlı Yayına Katılımcı Alma Nedir?

Peki, İnstagram çoklu yayın nedir? Yukarıdaki gibi bir yayın açmak, size tek başınıza izleyicilere hitap etmenizi sağlar. Bununla beraber platform, getirdiği bir özellik sayesinde katılımcı almanıza imkân verir. İlk başta 2 olan katılımcılar, artık 4 kişidir. Lâkin özelliğin bu hafta kullanıma gireceği düşünülmektedir.

Eğer arkadaşınızla yayın yapmaya karar verirseniz, ekran aranızda bölünür. Böylece izleyicilere eş zamanlı hitap etmeniz mümkün olur.

İnstagram Canlı Yayına Katılımcı Alma

Peki, İnstagram ikili canlı yayın nasıl yapılır? Bunun için iki seçenek vardır. Bunlardan biri, kullanıcıların kendi istek butonlarını kullanıp, talepte bulunmasıdır. İkincisi ise yayıncının davet göndermesidir. İki yöntemde de kabul edilirse, canlı yayın hemen başlar. Peki, bu nasıl yapılır?

Eğer arkadaşınızla yayın yapmak istiyorsanız, önce ikinizin de uygulaması güncel olmalıdır. Sonrasında ise canlı yayına geçtiğinizde, sağ alt köşeden “davet” simgesine dokunulur. Ardından kimi almak istiyorsanız, adı seçilir.

Sonrasında her şey otomatik ilerler. Eğer karşı taraf kabul ederse, ikili yayın yapılır. Bununla beraber İnstagram Live Rooms ile beraber yakında 4 kişilik çoklu yayın yapılacaktır. Çoklu yayınlarla beraber tanınırlığınızı yükseltmek de mümkündür.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67